m f Maasboulevard behoudt naam J Bezoekcijfers Yacanticfeest 1954 Bestuursraad cn Yaeautie- comité vergaderden 131 - De verlichte Lange Haven met Appelmarltbrug Enige maanden geleden schreef de Schiedamse Gemeenschap in overleg met het gemeentebestuur een prijsvraag uit, met het doel een naam te vinden voor het nieuwste recreatiegebied van Schiedam, gelegen langs de Nieuwe Maas nabij het Hoofd. Er kwamen 240 inzendingen binnen, waaruit naar de mening van B. en W. echter geen naam naar voren kwam, die de reeds gangbare naam van „Maas boulevard" op overtuigende wijze kon vervangen. De Raad besloot dan ook de naain „Maasboulevard" officieel vast te stellen. De S.G. heeft hierop de enige inzending, die „Maasboulevard" voorstelde, bekroond. Het is de heer M. H. Stevense, Populierenl aan 46, Kethel, die volgend jaar 't was nu wat te laat in het seizoen geworden met zijn vrouw de beloofde dagreis naar de omgeving van Namen en Dinant mag maken. Vervolg van pag. 127 stedelijk blaasorkest. Op dit patroon is niet verder doorgeborduurd. Integendeel, dit keer kregen alle Schiedamse amateurs (op welk gebied dan ook) de kans om hun talen ten in het openbaar te tonen. Hoezeer dit streven op prijs werd gesteld bleek wel uit de enorme animo, het regende verzoeken om deelneming en het programma moest zelfs op de dag van uitvoering nog uitgebreid worden. Natuurlijk liep niet alles van een leien dakje - men had moeite met „op houden" en vooral de grote orkesten namen veel meer tijd dan hun was toegewezen. Daardoor duurde een en ander tot klokslag middernacht cn moest het gedeelte na de pauze drastisch besnoeid worden. Maar het succes was enorm, pas tegen half twaalf kwam er beweging in de steeds dank baar klappende toeschouwersgroep en dat succes zal stellig aanleiding zijn om volgend jaar op de ingeslagen weg voort te gaan. Er zijn dit jaar nog meer noviteiten geweest. Men maakte kennis met volks dansers uit Friesland en vocalisten uit Limburg. Er waren tamboers en pijpers uit Dordrecht, Vlaardingen en Schiedam. Voor het eerst miste men Nieuwlands Mariniers kapel, die werd vervangen door de Lucht machtkapel van oud-Schiedammer Van Diepenbeek. 4 En toen de laatste tonen in de Plantage weerklonken hadden, de lichtjes doofden en de mensen huis- of kermiswaarts gingen, toen kon oprecht gezegd worden dat deze Plantage-Parade alwéér een goede was geweest, een hoofdattractie in de veelheid van attracties en een bron van velerlei cultureel genot cn genoegen. W. O. DUYS Avondvoorstellingen Plantage Metropole-orkest 1185 Tamboers, Pijpers en Volksdansers601 Operette-show (Arcade) 508 Ballet-Recital1124 Rotterdams Philh. Or kest 769 Non-stop show Ama teurs 2500 Variété-Cocktail 2701 Luehtmachtkapcl 1117 10505 „Midzomernachtdroom"3137 Jeugdvoorstellingen18769 I Torenbeklimmen2631 Puzzletocht voor de jeugd 1129 Wielerronde3431 Wondertuin, Diorama's en Kin dertekeningen 17618 Kunstzwemshow, Poppenthea ter en Jazz-festival2127 Voetbalwedstrijd Politic-Lucht macht 1059 Vuurwerkca. 40.000 Bestuursraad en Vacantie-Comité hebben dezer dagen in een gemeenschappelijke ver gadering het Vacantiefeest-programma de revue nog eens laten passeren, 't Werd een critische beschouwing, die bij de organisatie van het volgende feest zeker van nut kan zijn. In Mei van het volgend jaar is het tien jaar geleden, dat Nederland het Bevrijdings feest vierde. In verband hiermee heeft het dagelijks bestuur van de S.G. het verzoek gericht tot de Vereniging tot Viering van Nationale Feest- en Gedenkdagen om bij zondere aandacht te schenken aan het ka rakter van ^e feestviering op 5 Mei en hier voor zo spoedig mogelijk, in overleg met de in aanmerking komende organisaties, plannen uit te werken. Het ligt in de bedoeling binnenkort te komen tot een opinie-onderzoek op beperkte schaal met het doel de mening van de be volking over verschillende aspecten van het Gemcenschapswerk te peilen.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1954 | | pagina 15