DIT.., DAT.. 9 en nog wat r 134 "VIEZO, de feestneuzen zijn opgeborgen, het leven van alledag vraagt weer de aandacht. Hoezeer wij ook in de sfeer van het Vacantiefeest zijn opgegaan, enkele feiten vroegen toch ondertussen nog wel bijzondere aandacht. Neem bijvoorbeeld de opening van de winkelgalerij aan het kers verse Wibautplein in Nieuwland, waar officieel Schiedam op een zomerdag, waarop zelfs de zon niet verstek liet gaan, voltallig aanwezig was. Burgemeester Peek memoreerde de vordering van de woning bouw in onze nieuwste stadswijk, die nu al meer dan 1178 woningen en 25 winkels telt. Volgens plan moeten het er 8000 woningen worden. Over niet al te lange tijd wordt begonnen met twee torenflats van elk twaalf woonlagen, waarin weer een paar honderd gezinnen een (modern) onderdak zullen vinden, 't Werkt inspirerend, die opsomming van bouwactiviteit, dus waar om ook niet meteen verteld dat aan de Broersvest de eerste paal de grond in ging voor twee winkels, waarboven zes woningen zijn geprojecteerd. TV IET ALLEEN NIEUWBOUW, ook restauratie kan verheugend zijn. Kijken wij slechts naar de verandering, die het aloude Musis Sacrum heeft ondergaan. Werd deze meer dan honderd jaar oude zaal direct na de oorlog al grondig aan de eisen van ons uitgaansleven aangepast, nu is men nog verder gegaan. Van goed vier honderd bracht men de capaciteit op zes honderd bezoekers. De ruimte hiervoor is KI.I I>K VOORPLAAT „Is er nog iets voor U bij Met deze slagzin hebben de stand werkers hun krachten gemeten op de vacantiefeestweekmarkt; aan ko pers en kijkers ontbrak het niet. verkregen door het aanbrengen van een balcon. De minnaars van de gezelschaps dans kregen er naast de grote foyer nog een kleine har hij. En waarom dan vergeten te vertellen dat het niet al te ruime toneel nog wat ruimte op de zaal won? Over de B.K.- Laan willen wij het hier niet hebben, want liet asphalteren van deze hoofdverkeers weg door Schiedam neemt heel wat meer tijd in beslag dan aanvankelijk was voor zien. De betonnen basis is gelegd, maar veel verder kwam men de laatste maanden niet. Volgens persberichten mogen we echter in October de „laatste hand" gelegd zien. jVWTUURLIJK hadden wij U ook nog kunnen vertellen dat Gemeentewerken druk bezig is met de verbetering van het hoofdriool rond het gemaal achter het Julianapark, waardoor het park tijdelijk gehavend moet worden en dat men de West-Frankelandsedijk alvast gaat ver leggen in verband met de komst van de scheepswerf en machinefabriek van de firma A. de Jong uit Vlaardingcn. Nee, laten we het nu eerst eens hebben over Cocky Gaste laars, de Schiedamse gymnasiaste, die jeugd kampioene van Nederland op de 100 meter zwemmen werd. Studieredenen verhinder den haar meegaan naar de Europese kam pioenschappen in Turijn. En wat te zeggen van onze directeur van het gemeente ziekenhuis, dokter J. II. v. d. Berg, die voor een jaar naar Indo-China gaat? De dokter wordt uitgezonden in het kader van het werk van de World Health Organization en de Children's Foundation van de Unicef. De Rotterdamse Dr A. Hijmans komt voorlopig de leiding van het gemeente ziekenhuis waarnemen. TVE STUDIEVRIENDEN", die en- 19 thousiaste vereniging van Schiedamse amateur-schilders, zocht ditmaal expositie ruimte in de „Hof van Cyrene", een vesti ging, die nog wel op gemeentelijk gebied te vinden is, maar door de meeste stadgenoten waarschijnlijk nog nimmer werd ontdekt. Om U uit de droom te helpen, de „Hof van Cyrene" is gelegen aan de Schie, tegenover de Hoge Brug van Overschie en wordt bereikt via het pad, dat begint direct over de Rolbrug. Wanneer er gelegenheid is, verzuim dan een wandeling in dit landelijk stukje Schiedam beslist niet. 't Wordt te weinig opgemerkt. Zo is het eigenlijk ook met de Stichting 1940-1945, die ten behoeve van de nagelaten betrek kingen van degenen, die in het verzet tegen de onderdrukker hun leven offerden, zoveel goed werk verricht. De arbeiders van de Schiedamse werven Wilton-Fije- noord en Gusto hebben echter van de aan vang af begrepen dat er daadwerkelijke steun moest worden verleend, wilde men de Stichting in staat stellen deze sociale arbeid te blijven volhouden. Zo kwam de 1 uur loon-actie tot stand, waarvan het succes door niets kon worden beïnvloed, zelfs niet door de grootscheepse inzamelings actie in 1953 ten bate van de watersnood- slachtoffers! Het door de werknemers bijeen gebrachte bedrag werd verdubbeld door de beide directies, waarna dit jaar niet minder dan respectievelijk f. 16.615,90 en f. 3.310,28 door W.F. en Gusto kon worden afge dragen. 't Was gemeenschapswerk van de beste soort! TN DE VERANDERENDE STAD presen teerden B. en W. de Raad een voorstel om bijna vier millioen gulden te voteren voor de uitvoering van spoorwegwerken in samen werking met de Nederlandse Spoorwegen. Wij komen er voorgoed mee uit de over wegmisère bij de Overschieseweg. Zowel de spoorlijn naar Delft als die naar Hoek van Holland zullen via een viaduct over Over schieseweg, Schie en toegangsweg indus triegebied ten Westen van de Schie worden geleid. De raad kon er accoord mee gaan en vond meteen goed, dat er f. 600.000 werd uitge trokken voor de aanleg van een tunnel voor voetgangers en wielrijders in het verlengde van de Hogenbanweg. Vooral de bewoners van de Parallelweg zullen daarvan profi teren, terwijl de weg naar Overschie vanuit Schiedain-Oost en Rotterdam-West heel wat korter wordt. r»IJ DE SPOELINGBRUG is men nog niet aan afdoende oplossingen toe. In de Kamer van Koophandel werd er over gesproken en er kwam zelfs een adres van aan het adres van B. en W. Maar of men op het stadhuis hier de zaak kan forceren? De stadsuitbreiding laat op dit punt een rigoureuze verandering in de situatie zien, die een nieuwe (tijdelijke) brug waarschijn lijk te kostbaar maakt, 't Ziet er naar uit dat het zwaardere verkeer voorlopig een ommetje zal moeten blijven maken. De heer M. Noordijk, tot voor kort een bekend politie-adjudant, kan er wel eens een kijkje gaan nemen. Hij heeft er alle tijd voor, nu hij met pensioen het gezagsapparaat heeft verlaten. Aan zijn afscheid kwamen veel goede woorden te pas, o.a. uitgesproken door commissaris Rijpma, en „De Optimis ten", gefórmeerd uit het politie-muziek- gezelschap, bliezen er lustig op los. Bij de HA V-Bank werd de heer G. J. Emons in de personeelskring o.a. de zilveren medaille van de Maatschappij van Handel en Nijver heid overhandigd ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum. V/'ANDALISME wordt de jeugd van het tuindorp Kethel, onze landelijke vestiging van de stad, door talrijke bewoners verweten. Maar even groot zijn blijkbaar in aantal degenen, die hier minder de schuld bij de jeugd zien. Er kwamen ingezonden

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1954 | | pagina 18