Over reizen en molens 154 J7r wordt tegenwoordig bar veel gereisd dat doet men niet alleenomdat het zo leuk ismaar omdat het niet anders kan. We moeten b.vso icorcfc ueZ eens gezegdexpor teren of sterven, en dus exporteren wij. Maar dat maakt het nodig, overal ter icereld markten te exploreren, wat dus op reizen neerkomt. Verder congresseert men tegenwoordig gaarne in wereldverband: dus reizen. En tenslotte zien ook de ambtelijke instanties veel meer dan vroeger het nut in van het hebben van buiten landse contacten. Dat is niet alleen een Nederlands verschijn sel, doch het is overal te constateren, zodat de ambtshalve of voor hun pleizier vertrekkende Nederlanders ruimschoots worden vervangen door buitenlanders van diverse pluimage. Want Nederland is een land, dat wel iets te bieden heeft voor vreemden en bovendien is het zolang althans de loonronden-molen niet al te vlug gaat draaien een goedkoop land. Men komt dus graag en in grote drommen naar Nederland en het valt dan ook niet te verwonderen, dat steeds meer gemeenten, die menen iets te bieden te hebben, bij wijze van spreken met het petje in de hand bij de aan komst aanwezig zijn, zoals de Zwitserse hotel portiers dat veelal plegen te doen bij de aan komst van de voornaamste internationale treinen. Kort en goediedere gemeente, c.q. plaatselijke V. V. V., spant zich steeds meer in het hare van de touristische buit te pakken te krijgen en dat is geen wonder ook, want die buit kan aanzienlijk zijn en vele inwonen- den delen er in. Hoe staat het nu met Schiedam in dit opzicht Ondanks het feit, dat wij ook hier ter slede nu een V. V. V. hebben en dat er dus iets ge beurt, moet men voorlopig de verwachtingen nog niet te hoog spannen. Welisicaar heeft ook Schiedam zijn attrac ties van diverse aard, maar er zit nog te weinig verband in, waardoor het moeilijk is vreemde lingen zo te adviseren, dat wij hun kunnen toeroepen: „Komt een dag naar Schiedam en het zal een topdag in uiv vacantie zijnl Maar er wordt toch hard gewerkt om bin nen afzienbare tijd zo ver te zijn. Men weet, dat een actieve commissienauw gelieerd met de Schiedamse Gemeenschap en met de plaat selijke V. V. V., doende is plannen te beramen voor de vestiging van een nationaal museum voor gedistilleerd hier ter stede, representatief voor de gehele branche, en dat het gemeente bestuur deze commissie welwillend tegemoet treedt. Men weet ook, dat ernstig overwogen wordt om onze unieke Maasboulevard nog meer allure te geven door er een café-restaurant passend voor deze omgeving, te vestigen, zodat de vreemde bezoeker, na bekeken te hebben wat hem naar Schiedam trok, op een uniek punt aan de rivier, die ter plaatse een mooier beeld geeft dan waar ook, kan uitblazen van zijn icandeling. Met die wandeling is het echter nog niet helemaal in orde, ook niet wanneer het be oogde museum eenmaal zijn poorten zal heb ben geopend. De bezichtiging van onze stad met haar pit- toresque grachten, haar statige patriciërsge bouwen, haar monumentale kerk, haar karak-

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1954 | | pagina 14