r I DITDA Ten nog wat kJ 160 LS DANK VOOR dc hulp in velerlei vorm van vorken en lepels tot vrachtwagens met mankracht die Schiedam aan Goudswaard verleende in de barre dagen na de ontzettende stormramp van 1 Februari 1953, kwam burgemeester van Dijck met zijn wethouders naar Schie dam, om in de raadszaal aan ons College van B. en W. een schilderij een dorps gezicht te overhandigen. Ook deze tweede adoptie kwam hiermee tot een eind. Het bronzen paard uit Oostburg was er getuige van. Dat paard was er ook bij, toen er in de Raad zo gevoelvol gepleit werd tegen de bouw van een „theehuis met ver gunning" in het Julianapark. 't Gebeurde met succes, want de raadsleden bleken ge voelig voor de argumenten en stemden het voorstel op overtuigende wijze weg. rAP HET TERREIN van de werf Nieuwe Waterweg verrees een zeemanshuis van „Stella Maris". Van R.K. zijde heeft men het voornemen een andere groep, die ook ietwat aan de buitenzijde van onze maat schappij leeft, nl. de woonwagenbewoners van het kamp aan de Oudedijk, een school en een kapel te geven. In gemeentelijk ver band werd bekeken wat er nodig is en ge daan kan worden voor onze bejaarden ook al een bevolkingsgroep, die bijzondere zorg nodig heeft. „Bouwt meer kleine woningen en breidt het St. Jacobsgasthuis uit", was de conclusie, die aan de gemeente raad werd voorgelegd. PR WORDT in Schiedam gewerkt op de toekomst. In verband met verlegging van de oude spuisluis tussen de Havendijk en dc West-Frankelandsedijk is er een dam opgeworpen en geschiedt de lozing en de inlating van het water tijdelijk via de bui- tensluis aan het Hoofd. De S.B.I..O. be staat in Juli 1955 een kwart eeuw en ter gelegenheid daarvan komt er een „sport- vierdaagse", waarbij alle takken van sport gelegenheid krijgen, te demonstreren. Men heeft de hoofden al bij elkaar gestoken en er wordt druk gewerkt aan de voorbereidin gen. De honderdjarige opoe Steenstra, Hallcystraat 25a, zal er zich niet druk om maken. Zij werd helemaal in beslag ge nomen door de grote toeloop bij haar ver jaardag. Burgemeester en mevrouw Peek waren er ook om haar de hand te drukken. TAE GEMEENTEBEGROTING voor 1955 sluit met een bedrag van f 13.046.200,09 voor de gewone en met f 109.154.477,93 voor de kapitaalsdienst. Daar is ook bij de aanschaffing van een nieuw model auto voor dc vuilophaaldienst. Wij kunnen straks dus ook kijken naar de escapades van de z.g. „roltrommel". 't Lijkt ons, met de directeur van de ge meentereiniging, een verbetering, evenals wij het toejuichen, dat er nieuw leven ge wekt wordt in het bekende Corner-House aan het Rubcnsplein. Volgens dc berichten wordt de zaak gemoderniseerd, komt er een Chinees restaurant bij en wordt de hotel accommodatie in Schiedam geen over daad gebracht op zestien bedden. Dat laatste is nog niet veel, maar het is ten minste een stap in de goede richting. Voor de verwerkelijking van zijn doel heeft de Dienst Bescherming Burgerbevolking al heel wat stappen gedaan, maar men is nog steeds niet op het aantal van 2300 mede werkers, dat in ieder geval nodig is. Er meldden zich tot dusver 1200 vrijwilligers aan, de gemeente zorgt voor 300 man, maar dat is toch nog altijd 800 te weinig. /"ARGANISATIES, die jubilea vierden, waren de Chr. Bedrijfsgroepen Cen trale (50 jaar), de Algemene Bedrijfsbond voor Voedings- en Genotmiddelen (60 jaar) en de Chr. Besturenbond (40 jaar). In het Volksgebouw waren velen aanwezig om de voortrekker van de socialistische beweging in Schiedam, de 75-jarige Piet de Bruin, geluk te wensen. Een halve eeuw geleden begon een emigrant, die op doorreis naar Amerika in Rotterdam bleef steken, een zaakje, waaruit zich M. Cohn's Wijn- en Spiritualiënhandel ontwikkelde. Ook dat werd een feest, waarbij het aan goede woorden niet ontbrak. De twintigjarige rennersvereniging „Schiedamkreeg te horen, dat er in overheidskringen serieus bekeken wordt, of een wielerbaan in Schie dam opnieuw kans heeft. Tuinarchitecten en modeontwerpers mogen dan op een heel verschillend gebied werkzaam zijn, zij be palen toch een belangrijk deel van het uiter lijk van onze samenleving. Vandaar, dat wij in één adem even willen zeggen, dat de tuinarchitecten uit alle delen van ons land bijeen kwamen in Schiedam en hier o.a. te zien kregen hoe het gemeentebestuur met de heer Schipper en zijn mannen voor ons groen zorgt, terwijl in Musis Sacrum de Schiedamse dames zich op de hoogte stel den van wat zij in de komende winter maanden moeten dragen. KI.I I>E VOORPLAAT Kon er een beter „gezicht" voor dit molennummer van „De Schiedamse Gemeenschap" worden gevonden dan deze foto van de molen „De Drie Koornbloemen" aan de Velle- vest'f Is een Schiedams juweel waarover vooral onze stedebouw- kundige in dit nummer iets laat horenwaar hij het heeft over de molens in de nieuice stad. Wat u op dit plaatje gelukkigniet zietis het urinoirdat vroegere stads bestuurders gemakshalve maar tegen de molen plakten en dat er vandaag aan de dag nog zit als een symbool van Schiedam's eerbied voor zijn monumenten. Van het huiselijke mussenleven van Pluisje Grauw, Wietje Kwetter, Kwiekje Bef en Jan zullen wij ditmaal niets vernemen. Sebastiaan, de „baas" van onze Schie damse mussen, heeft een ongelukkige duikeling gemaakt en ligt nu met een gebroken been in bed. Gelukkig staat dat bed voor een raam in een van de vriendelijkste straten van onze stad waar de Pluisjes, Jannen, Wietjes en Kwiekjes tenminste nog de kans krijgen, eens ongestoord midden op straat te snoepen van zo'n echte mussenlekkernij Sebastiaan ligt daar nu maar naar te kijken. Het schrijven erover komt wel weer, als we enkele weken verder zijn. Xlet die van alle mussen van Schiedam gaan onze beste icensen naar Sebastiaan.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1954 | | pagina 20