delicate werkjes gretig aftrek vonden en op een veiling moet U heden ten dage nog enige duizenden guldens neertellen om zo'n fijn schilderijtje mee naar huis te mogen nemen. Van officiële zijde ontbrak het de schil der ook allerminst aan waardering. In 1862 vereerde men hem op een tentoon stelling in Amsterdam met een gouden medaille. Toen hij met deze onderscheiding op zijn borst in Leiden terugkeerde boden de turfdragers, in wier Gildehuis hij zijn atelier had, hem het volgende gedicht aan: U vlug pinseel doet het paneel De Groote Kunst beschouwen Zoo klimt U eer steeds meer en meer Door liefde en vertrouwen. U Kunst is groot want na den dood Hoort men den schilder prijzen En 't stuk weleer, van duizend, weer Tot duizenden herrijzen. Het nageslacht dat Kunst verwacht Zal U in liefde eeren, Zoo zullen wij aan Rembrandts zij A. Bakker Korff vereeren." Dank zij de medewerking van vele musea en een aantal particulieren die. fraaie specimina van Bakker Korff's kunst afstonden werd het mogelijk deze ten toonstelling op korte termijn te realiseren. Naast zijn werken zal er getracht worden door middel van oude meubelen, porselein, bouwfragmenten, costumes etc. de sfeer die Bakker Korff in zijn werken vastlegde te doen herleven. Moge voor de velen die het werk van onze schilder kennen het een gelukkig weer zien en een hernieuwd genot betekenen en voor degenen voor wie dit werk nieuw is Bakker Korff een begrip worden. Het is Kunst waarom men glimlacht en „le sourire", zegt Alain, „est la perfection du rire". D. Schwagermann. conservator De tentoonstelling, welke van 19 Decem ber '54 t.e.m. 23 Januari '55 zal worden ge houden, is dagelijks van 2-5 uur geopend. Nieuwjaarsdag gesloten.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1954 | | pagina 22