189 speelweide is een kiosk gedacht, waar tegen matige prijzen verfrissingen kunnen worden gekocht. Het Sportpark Oudedijk, dat uit 7 sportvelden bestond, is met twee speelvel den bij de Yeensloot vergroot; in het park gedeelte nabij Tuindorp Groenoord zijn 3 sportvelden aangelegd. Een uitgebreid wegennet is in het stads park geprojecteerd, zodat de bezoeker elk willekeurig tcrreingedcelte gemakkelijk kan bereiken. De wegen, die, met uitzondering van enkele hoofdwegen, uitsluitend voor voetgangers zijn bedoeld, voeren de wan delaar nu eens door de bospartijen, dan weer langs de bosranden of over de ligwci- den. De hoofdwegen, die door een groen strook in twee delen worden gescheiden, zijn voor voetgangers en wielrijders be stemd. Deze hoofdwegen zijn geprojecteerd van de Halvcmaansbrug af naar het café restaurant en naar het kanostation; evenzo van de radiaalweg door het Sportpark Oudedijk naar het café-restaurant. De beplanting van het park zal bestaan uit bomen en struiken, behorende tot de vertegenwoordigers van het West-Euro- pese Woud, zoals populier, wilg, es, esdoorn, berk, eik e.d., met als onderhout zwarte els, meidoorn, vber, wegedoorn, vogelkers, hazelaar, Gelderse roos enz. Ook aan kruidachtige gewassen zal een plaats worden ingeruimd. Onder de bomen en struiken komen talrijke bcsdragende planten, die vogelleven op grote schaal mogelijk zullen maken. In 1952 werd met de aanleg van het stadspark een aanvang gemaakt. Na de stormramp in Februari 1953 kwam het werk grotendeels stil te liggen wegens ge brek aan arbeidskrachten. Een deel van de vijvers en overige water lopen is ondertussen gegraven, sommige speelweiden zijn opgehoogd en ingezaaid. Op deze plaatsen ontwikkelt de jonge gras mat zich al gunstig. Ook werden reeds boom- en heesterbe plantingen aangebracht en een deel van het wegennet is gerealiseerd. De stand van de werkzaamheden is momentcel zo, dat wanneer in het voorjaar van 1955 de werkzaamheden enigermate zouden kunnen worden hervat, het wellicht mogelijk zal zijn om in de loop van dat jaar een deel van het parkgebied voor het publick te ontsluiten. J. J. Schipper Dit is dan het grote plan voor hel nieuwe park van Schiedamdat het oude Sterrebos geheel zal vervangen en daarbij nog ruimte moet bieden voor de recreatieve behoeften van al de Schiedammersdie ons nog te wachten staan. Heeft het Volkspark langs de zuid-u estelijke stadsrand meer het karakter van een buurtpark en is het Julianapark een echt plantsoenwaar het verboden buiten de paden te gaan'' een noodzakelijke regel blijft, in het nieuwe stadspark zullen wij de sfeer van het natuur- bos moeten proeven. Tuinarchitect Schipper heeft bij dit ontwerp de grote lijn dan ook aangehouden, al teil dit nog niet zeggen, dat er niet met de beschikbare ruimte gewoekerd is. Zo'n tocht door het volgroeide bos lijkt ons straks vol verrassingen. Een aantal sportvelden is in het plan opgenomen. De meeste hiervan, zoals het complex aan de Oudedijk rechts op de tekening) en de terreinen ten Westen van de Poldervaart (links) zijn al gereed. i

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1954 | | pagina 25