r MEEMWAARS VAN J 331 BIJ 1>E VOORPLAAT De Schiedamse gedistilleerd-in dustrie is een ambachtelijk bedrijf, dat misschien hier en daar een wat gemoderniseerd uiterlijk heeft gekre gen, maar dat in wezen zijn oor spronkelijke karakter nog ten volle behouden heeft. Wat "zou dit beter kunnen illustreren, dan deze stemmingsvolle foto, die genomen is in een van de talrijke gedistilleerd- bedrijven, die onze stad nog telt. kamers hadden gebracht, waren op de derde Januari 1955 op de Zandvlakte opgestapeld, waar 's avonds om acht uur de brand erin werd gestoken. Het Nieuw- jaarsvuur, ingeleid door muziek van „St. Ambrosius", werd opgeluisterd met wat vuurwerk. Duizenden hadden er de gure oostenwind voor getrotseerd; het zal hen niet berouwd hebben. PEN NOTARISKANTOOR is geen plaats, waar wij regelmatig plegen te komen. Het is een instituut, waarmee wij altijd bedaagde heren met bakkebaarden, gezeten op hoge krukken achter stoffige lessenaars, hebben vereenzelvigd. Wij schre ven „hebben," want sedert wij notaris A. S. H. A. Blaisse ontmoetten, hebben wij die indruk moeten herzien. Niet dat de heer Blaisse geen achtenswaardig man zou zijn, die het notarisambt verre zou moeten blijven, integendeel, maar wel hebben wij met deze kennismaking ont dekt, dat een notaris ook nog heel wat meer kan zijn dan alleen maar notaris. het ontwerp van de gebroeders Hendcrickx voor niet minder dan tien grote gebrand schilderde ramen in het koor van de Frankeland-kerk. Zij geven de verschillen de stadia in het leven van de H. Liduina weer. Het bestuur van de Technische School moest afscheid nemen van voor zitter C. Deelder, die in verband met zijn leeftijd de tijd gekomen achtte om uit dit college te verdwijnen. Het gebeurde in de nieuwe school, waarvoor hij zovele jaren vol vuur heeft geijverd. Een predi kant van de Gereformeerde Kerk, ds J. J. van Wageningcn, maakt aan boord van een cmigrantenschip een reis naar Aus tralië. De heer J. van der Graaf was een kwart eeuw chef van de afdeling Algemene Zaken ten stadhuize. TjE KERSTDAGEN waren weer aan- leiding tot het plaatsen van de tradi tionele boom op de Koemarkt, die er eigen lijk wel vier zou kunnen bergen, 't Fleurde met de winkel versieringen van Hoogstraat, Broersvcst en Rotterdamsedijk het stads centrum weer wat op. 't Is nu de S.G., die de kosten van de verlichte kerstboom alleen draagt, maar wie weet kunnen wij het in de toekomst beleven, dat ook de samenwerkende middenstand hier nog eens een boompje bijdraagt (en neer zet). Meer dan tweeduizend sparretjes, die fleur en geur in de Schiedamse huis- Als voorzitter van Toonkunst in Schiedam is de heer Blaisse lid van de Be stuursraad van deze organisatie. Schiedam kent hem als een uitstekend pianist, die menigmaal zich bereid verklaarde als solist op te treden en wie zou ondertussen aan de Schiekant niet weten van het en thousiasme, waarmee hij zijn muzikale gaven in dienst stelt van de kleinkunst? Nog kortgeleden mochten wij constateren hoezeer het bekende Vuurpijl-cabaret van Luc Willink ook door zijn magnifieke be geleiding wordt gedragen. Dat wij U dit allemaal vertellen, is het gevolg van een jubileum. Dezer dagen bestónd het no tariskantoor Blaisse namelijk zestig jaar. Aangezien men het gouden feest niet had kunnen vieren, was er nu een intieme her denking op touw gezet, 't Is goed U in dit verband enkele feiten uit het verleden mee te delenIn 1895 vestigde de heer H. B. E. Blaisse zich als notaris in Schiedam, eerst aan de Nieuwe Haven, later op de Dam en nog later weer aan de Nieuwe Haven. In April 1942 stierf no taris Blaisse sr., waarna zijn zoon A. S. H. A. Blaisse in Augustus 1942 in zijn plaats benoemd werd. Mussen, mussen, wat hebben we een vette tijd gehad\ Der had een medewerker van dit blad een been ge broken. Nou, toen heeft een van de redacteuren een vreselijk aangrijpend stukje over dat been geschreven. En of dit blad ook gelezen wordtUit alle delen van het land kwamen er pakjes voor dat been. Dozen chocolade, kisten sigaren, kruiken spul, suikeren beesten en Haagse hopjesZe wisten er gewoon geen raad mee op het bureau.... of eigenlijk wisten ze er heel goed raad mee „Kijk es," zeijen ze tot mekaar. „Hij heeft nou dat been.... hij kan tenslotte niet alles hebben, laten wij nou maar die pakjes nemen....'" Gesmuld dat ze hebben, en gerookt en gedronken't teas zo erg dat er ingezonden stukken over in de krant kwamen. Daar schreef iemand over de „V.V.l'.-keet." Enfin, het been is nou weer over.jammer. Intussen is het Nieuwjaar geworden. Uit het ..Mus" vertaald door Sebastiaan De mensen hebben elkaar plechtig de hand geschud en veel goeds toegewenst. Maar, net als bij ons, mussen, de ruzie gaat gewoon door, hoor. Er zullen weer proos en contras zijn, er zullen weer werkers en criliseerders zijn, er zal weer gebouwd en afgebroken rvordenof denkt U dat ze in 1955 allemaal zullen proberen mekaar u-at beter te begrijpen Ze zeggen wel eens dat de mensen allemaal naarlingen voor-elkaar zijn, maar daar geloof ik niks van. U moet maar es zien, der is geen binneplaatsje, geen balconnetje en geen stukkie tuin of ze gooien er broodkruimels en kaas korstjes voor ons neer.en wij zijn maar dood-geuone musjes. Zouwen de mensen voor elkaar dan minder hartelijk, minder bezorgd zijn „Nee, Wiet," heeft Jan gezegd. „Dat is het niet: ze snappen mekaar alleen maar zo slechtdaar komt al die verdrietigheid van. Zit iets in, vindt U nietl

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1955 | | pagina 19