14 I mniinnmill iiïSS^""""' Notulen van het door-de-iveekse levenhijgehouden door: SEBASTIAAN Donderdag 111 Januari MOSS. Vóór het perron van het Schiedamse spoorweg-emplacement staat een trein richting Amersfoort. In die trein zit Henk Visser. Op het perron lopen leden van ons dage lijks bestuur proppen door hun keel te slikken... „En zal je voorzichtig zijn, Henk? Niet aan de noodbremse trekken, jongen." De penningmeester heeft de conducteur nog steelsgewijs een kwartje in de hand gedrukt: „Wilt U een beetje op hem letten, mijnheer?" De stationschef zwaait zijn pannekoek, de trein schuift weg We wuiven, proberen dapper te glim lachen. en sloffen, malkander opbeurend, naar huis. Ja, maar hoe moet dat nu met die kro niek „Dit... dat... en nog wat?"... Zo is het gekomen dat U voortaan iedere maand even snuffelen mag in de bladzijden van mijn burger-dagboek. Vrijdag 14 Januari. Sneeuw! „Verrukkelijk schouwspel", juicht de dichter. „Lastig", zeggen de dames die „koop jes" willen halen in de Uitverkoop. „Denkt U er aan, de stoep schoon te vegen!", zegt de Burgemeester. „Mieters", gillen de meisjes van de II.B.S. Zaterdag IS Januari. De politie arresteert een „zeemleren- lappendief". 's Avonds zitten we lekker te snotteren hij de levensroman van Richard Tauber, als film in het Passage-theater. Zondag 10 Januari. We gaan ter receptie bij een andere zanger: Toon Warmoeskerken is vijf en twintig jaar korist in de Havenkerk. Maandag 17 Januari. B. en W. hebben uitgerekend dat het wijkgebouw in polder Nieuwland f 325.330 zal gaan kosten. Een boel geld, maar daar krijgen wij dan ook een medisch consul tatie-bureau voor met een wachtruimte voor moeders en kinderwagens, een boxen kamer, een kamer voor de kinderarts, een isolatieruimte voor kinders met besmettelijke ziekte, plus een uitleen- bibliotheek van 110 m2 en een kinder leeszaal tje. Ook zijn er vier vergaderzaaltjes gepro jecteerd met daarboven een grote toneel zaal voor 168 personen. Er komen ook twee torenflats. Die zijn een beetje duurder: samen drie millioen. Er zullen 196 woningen in ondergebracht worden en 22 garages. De woningen zullen f 13,10 huur per week moeten opbrengen en de garages f 6,75 per week. elk na tuurlijk! Dinsdag 18 Januari. Als U soms dezer dagen of later eens een keer in de buurt van het stadhuis komt, om te huwen, om een raadszitting bij te wonen of zo maar voor een wande ling. loop dan eens langs de etalages van de firma Bonda. Daar exposeren de Schiedamse schilders van de groep S. 45 Er zijn abstracte werken links en „begrijp bare" rechts. Zaterdag 22 Januari. is voor het echtpaar C. Paardekooper- Wachtendonk een heel speciale dag. Dan zijn ze zestig jaar getrouwd! De bruidegom is vroeger werkzaam geweest op de kaar senfabriek Apollo voor zes guldentjes in de week. Daar moest f 1,25 huur af. Er is in die zestig jaar wel het een en ander veranderd, geloof ik. Zondag 23 Januari. En wie vandaag de vogeltentoonstelling in de Korenbeurs nog niet heeft gezien zal moeten wachten tot een volgende keer, want het vogelfeest is nu gedaan. 10.709 betalende bezoekers hebben er lopen genieten. Het hoofdbestuur noemde deze tentoonstelling „uniek voor ons land". Dat is een uitspraak waar wij zeer blij mee kunnen zijn. Minder prettig is het feit dat enige zeldzame dieren aan de vermoeie nissen bezweken zijn, o.a. een bijzonder fraaie beo, een Klarinetvogel en een paar kleur-kanaries(En nu maar gauw in de encyclopedie opzoeken wat een beo is en hoe een klarinetvogel er uit ziet). .Haandag 24 Januari. Zijn het de eenden van de heer van Vol lenhoven geweest de enthousiaste voor zitter van de vogelclub of is het zomaar dat ik vandaag de hele dag denk vanavond „Canard en orange" te zullen eten? Wie zal het zeggenhet is in elk geval ge woon zuurkool met braadworst geworden. II'oenstDtg 20 Januari. INHABÉbetekent: Industrie en handels beurs. Die Inhabé komt van 29 April tot 10 Mei in het verlengde van de Broers vest, tussen Kerkstraat en Overscliiesestraat. Er zullen twee hallen worden ingericht voor show en verkoop. Ja, ook een consump tietent, maakt U zich niet ongerust. Omdat we tenslotte aan de ruïne van Mathenesse nog eens wat pleizier willen beleven, heeft het Inhabé-bestuur gedacht die ruïne te bevolken met apen of beren of cr steen hokjes tegenop te laten klauteren waarom niet? Donderdtig 27 Januari. Gusto's Muziekvereniging „concerteert'' (zoals mijn lijfcourant dat altijd zo deftig schrijft) in het Passage-theater. P. Krommenhoek blaast er een bijzonder goed nummertje op zijn klarinet. Het St. Jacobs Gasthuis is nog niet zo ver dat het een eigen muziekvereniging heeft, nog lang niet.... maar het begin is er: vandaag wordt n.l. een heus echte piano aan het dankbare bestuur overhandigdnu ja.... „overhandigd".... de piano is er natuurlijk gewoon neergezetalleen de sleutel is plechtig „ter hand gesteld". Toch iets om even dankbaar voor te zijn. Dankbaar zijn we vandaag (en morgen en heel het jaar) maar vooral vandaag ook de Paters van het Sint Franciscus Liefde werk die hun clubhuis aan de Maasdijk nu 12J jaar gebruiken en daar prachtig werk doen voor de verwaarloosde jeugd. Zaterdag 29 Januari. De Schiedamse Gemeenschap maakt he kend dat op 14 Februari St. Valentijns dag de S.G. erepenning zal worden uit gereikt aan Mr. F. Bordewijk. llaandag 31 Januari. De toneelgroep Brederode zet „Boeven en Meizoentjes" op de planken tot vermaak van haar donateurs. Intussen siepelen geruchten door over een Gedistilleerd-Museum in de Beurs Uit het smakelijk uitgegeven brochuurtje citeer ik:

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1955 | | pagina 14