MEEMWAARS VAN Vrijdag 4 Februari. Zaterdag 5 Februari. Zondag G Februari. Dinsdag 8 Februari. Donderdag 4O Februari. Zondag IS Februari. 15 „Alkmaar heeft zijn kaasmarkt, Gouda zijn pijpenmuseum, Leerdam sinds kort een glasmuseum en Schiedam herbergt nog steeds niet een nationaal gedistilleerd- museum, ondanks het feit, dat deze indus trie wel in bijzondere mate haar stempel op deze stad heeft gedrukt en nóg drukt." Verder lezend leer ik, dat: per jaar niet minder dan 150.000 ton graan zijn weg naar Schiedam vond. in de graanpakliuizen gemiddeld 25.000 ton graan opgeslagen lag. de Schiedamse molens al dat graan moesten vermalen voor de 400 branderijen, één branderij gemiddeld per week produ ceerde: 31 hl moutwijn; 740 kg gist; 84 ketels spoeling. Er zijn van die dagen dat je denkt: Wat valt er vandaag in 's hemelsnaam te mel den? maar op andere dagen. Vanmid dag komt mijn dochter met mazels uit school, bij N.V. Hoek ontploft een zuur stof-fles, in de Noletstichting wordt een Vlaardingse drieling geboren en bij een firma op het Rubensplein wordt voor f 775,aan electrische scheer-apparaten uit de étalage gestolen. Voor de leden van de vereniging,,Vrien den van het Museum" houdt de heer St. de Vries een boeiende lezing over moderne kunst. Vincent van Gogh moet eens gezegd hebben: „Ik durf niet, maar anders zou ik met kleuren gaan werken, zoals een componist met klanken werkt" De schilders van nu durven het wèl. Die hebben radicaal gebroken met de ge woonte om „voorstellingen" te schilderen .die componeren in lijn en kleur. Ga nog maar eens kijken naar die rechter étalage van de firma Bonda. Probeer de daar geëxposeerde werken eens helemaal anders te zien. Vraag U vooral niet af: „Wat stelt het voor?".... Onderga zo'n schilderij. Moeilijke opgaaf voor leken. Maar: wat stelt b.v. het viool-concert van Beethoven voor? Toch moet U hier eens over piekeren. viert de Katholieke Bond van Overheids personeel zijn veertig-jarig bestaan. met receptie, bloemstukken en vele goede wensen. 21 witgejaste heren staan in de grote zaal van Arcade „een gedekt model te knippen en op te maken". De dames werpen zich op „het uitkappen van een moderne avond coiffure en de voorbereiding voor water golf".... ja, ja, zo heet dat allemaal bij een kappers-concours. Hebt U de nieuwe „Vlamlijn" al gezien. een hoofdhaar als van iemand die midden uit een brand is weggesleurd„mode", zegt men. Frans Moonen, de nieuwe dirigent van mannenkoor St. Caecilia, blijkt een waar dig opvolger te zijn van zijn grote voor ganger wijlen Wim de Rooy. Het concert van hedenavond bewijst dat. Gisteravond gewoon in Schiedam naar bed gegaanvanmorgen in Sankt Anton wakker geworden? Een vuist hoog snéeuw, jongens met bobsleetjes, dames in winter- sport-costuumen buurman die met een grote bezem zijn stoepje schoon veegt. dus toch Schiedam En nu ga ik rustig zitten wachten op boze brieven van al die mensen, wier jubileum ik niet genotuleerd heb, van alle secreta rissen-van-belangrijke-verenigingen, wier optreden ik niet vermelddeen van alle lezers die Henk Visser terugeisen en waardeloosroepen. Dank U bij voor baat! van het ene stokje op het andere kon hippelepippen. Maar ik zou niet eens willengeef mij mijn droge korstje brood maar op het achterbalconnetje van mevrouw Se- bastiaanterwijl de poes van de buren op me ligt te loeren... véél romantischerveel spannender veel. bahwat is het leven akeligl Nou moe. moet je even op- houwenlWat hebben de kranten een drukte gemaakt voor dat stel letje lef-goosers in de Korenbeurs: een witwanglijster uit de Himalaya Afrikaanse nonnetjeseen manda rijneend uit China, de Amerikaanse grijs- en geelkopspreeuwen ik weet niet hoeveel andere opgedirkte verendragers. Iedere dag verse bloemetjes, uitge zochte graankorreitjes bij handenvol er waren zelfs vogels die alleen maar „vlees op tafeV eisen. Nou, ik ben met Jan es gaan kij- Uit het „Mus" vertaald door Sebastiaan ken. maar ze zien je nog niet staan, die over-hct-paard-getilde we zens. Ze luisteren niet eens als je behoorlijk „goeie middag dames sjilpt.,. Ze wenden hooghartig hun geprijsde kopjes af. Lijkt wel of je jaloers ben plaagde Jan. Poe, het zou wat. Ik schaam me eigen der niks over dat ik maar een doodgewone mus ben, helemaal niks. Dat moet U vooral niet denken. Of dacht U dat ik met indi recte verlichting en een exotische achtencand ook niet kakkineus

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1955 | | pagina 15