r V. Notulen van het door-de-iveekse leven, bijgehouden door: SEBASTIAAN Hij tie voorplaat 34 16 Februari 1955. Er is een zeehond ge signaleerd in het „Balkengat", de straat vegers hebben leren petten gekregen en in de jaarvergadering der sectie Toneel wordt besloten om aan het vacantie-comité voor te stellen een operette te brengen tijdens de Schiedamse feestweek, eind Augustus.... Dat is heel wat in één zin. De slotzin van voorzitter Hoek was anders ook niet mis het was een magistrale slotzin, waarin hij vaststelde dat er in onze stad: te veel toneelgroepen zijn (meer dan twintig), die te veel stukken opvoeren (sommige groepen brengen vier stukken per jaar) die te oude „jeune premiers" hebben (de jongeren krijgen geen kans) die te weinig met elkaar samenwerken. (Soms daveren de planken op drie plaat sen tegelijk) die te lage contributies en donaties heffen... 17 Februari is het de beurt aan S.B.L.O. kortweg: sectie Sport Thans zijn 46 verenigingen bij deze sectie aangesloten of Schiedam ook een sportieve stad is! Op het verlanglijstje staat bovenaan: een rolschaatsbaan met muziek. 20 Februari: Toeters, neuzen, hossebos- sen en Vastelavend-leut. Wij willen eens wat anders zijn: het meisje-voor-halve- dagen is een sprookjesfee, de koperslager draagt een riddercostuum, de bakker gaat als schilder en de schilder vermomt zich als bakkerwaarom niet, als we daar nu eens zin in hebben? 23 Februari: De plannen voor de Inhabé (Industrie- en Handelsbeurs) zwellen als kastanjetakken die de lente ruiken. De consumptie-tent zal aanmerkelijk groter worden dan men oorspronkelijk dacht: er zullen modeshows gegeven worden. Onze al-oude ruïne van Mathenesse mag in elk geval meedoen. Er worden 10.000 bezoe kers verwacht, waarvan de volwassenen 75 cent en de kinders een kwartje moeten betalen. 24 Februari: In het stedelijk museum is een tentoonstelling van werken van Jaap Nanninga. Uit reacties-van-lezers in de plaatselijke Pers zou men kunnen conclu deren dat Schiedam nog niet rijp is voor abstracte Kunst De vraag is echter: gunt ons publiek zich wel voldoende tijd om tot een oordeel te komen? Als wij om het eens met een dom voorbeeld te proberen als wij twee Chi nezen ernstig met elkaar horen spreken, halen wij onwillekeurig grinnekend de schouders opKonden wij echter hun taal verstaanwie weet hoe geboeid wij hun discours zouden volgen. Chinees leer je niet in een les of zeven abstracte kunst „versta" je ook niet één, twee, drie 26 Februari: Toch bestaat er in Schie dam wel enige belangstelling voor de schilderkunst. Een bewijs daarvoor was vanmiddag de vergadering van „De studie vrienden" een club van 25 amateurs, die zich onder leiding van Jaap de Raat enthousiast bezighouden met tekenpot lood, water^ en olieverf. 1 Maart: Braaaand! In de Buitenhaven weg. er waren lieden die vurig(!) hoop ten dat nou meteen „De Kroon" (het hotel dan) er ook maar aan zou gaan, om een „historische fout" te kunnen herstellen. Niet zo onze dappere brandweer, die even tjes liet zien wat spuiten is. en de Burgemeester is weer terug uit Wandsworth. Voor het geval u dat nog niet weet: Wandsworth is de Engelse gemeente waar we erg „dik" mee zijn, sportief en zo. 2 Maart: Dooi: Mijn broer en ik staan te kwijlen van heimwee langs de Stadhouders laan, waar jongens zoals wij eens waren over drijvende schotsen dansen. „IJssie-brouwen" is een gevaarlijke sport en toch. „Wat zou jij doen als jouw zoon er bij was?" vroeg mijn broer „Hem een ongenadig pak slaag geven," zei ik maar in mijn achterhoofd viel plotseling het idee: maar als mijn zoon dit nooit eens zou doen.... ook dat zou mijn vaderhart bedroeven, geloof ik. 3 Maart: In de couranten lees ik dat de leraren van de H.B.S. „Driekoningen avond" van Shakespeare gaan opvoeren. Een origineel ideeen wat zullen de leerlingen duimen dat ieder daar straks op de planken „zijn les" zal kennen! 4 MaartWist u dat Schiedam een scoo ter-fabriek heeft? Toch is het zo.... U kunt er producten van zien op de R.A.I. te Amsterdam. 6 Maart: D.W.S.—S.V.V. 5—1! Laten we maar gauw over iets anders praten. Over die Driekoningen-avond van de H.B.S.-docenten bijvoorbeeld.... Het is een reusachtig succes geworden. 7 Maart is er 'n „auditie" voor „lm weis- senRössl" (oftewel op zijn Schiedams: „In de grauwe hengst"). Het opvoeren van een operette is een aangelegenheid die aanzienlijk eenvoudiger is voor de mensen in de zaal dan voor de luitjes op het toneel: Die op het toneel moeten niet alleen kunnen zingen, ze moe ten ook kunnen acteren.„Ja, da's nogal Lente in het land rondom Schie dam! Geen milde koestering van een pril zonnetje nogmaar toch reeds nieuw leven in de kale bomen die het iveggetjedat dwars door het Kethelse gebied naar de Blauwe Brug voertzo karakteristiek om lijsten. Een prachtige foto van een prachtig plekjedat nog door te weinig Schiedammers bezocht wordt.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1955 | | pagina 14