Schiedamse Gemeenschap 26 SECTIE SPORT Bureau: Plantage, Schiedam, tel. 68043 Ere-voorzitterMr. J. W. Peek, burge meester van Schiedam. Dagelijks bestuur: M. Holl, voorzitter; Edw. den Hoed, secretaris; A. de Groot, penningmeester; K. J. Heijboer, A. L. J. Kunze, Mr. H. A. M. Roelants, F. A. de Wolff, leden. Bestuursraad: N. J. J. van Baarle, B. v. d. Berg, G. W. van Bergen Walraven, J. T. M. Bertels, A. S. H. A. Blaisse, M. den Boer-Bijl, C. Brunt, Ir. W. E. Hoek, Drs. K. W. van Houten, L. Kamp, C. Landsbergen, E. A. Leenderts, mej. A. E. D. Noorde- graaf, W. C. Oranje, D. Schwagermann, A. M. Sunderman, B. Vincent. Reductie-commissie: M. Holl, W. O. Duys, P. Groenendaal en B. Vincent. Aan dit nummer werkten mee: Gijs Berkelaar, W. O. Duys, Ria Janse, Jaap de Raat, L. W. Schmidt en Sebastiaan. Inhoud: Geef Schiedam de ruimte! 25 Secties.... halt!! 26 „Paaskoe" door Kethel 27 Matthaus-Passion28 VVV voor vreemdeling en stadgenoot 28 De neus van de Noordmolen 29 Stedelijk Museum neme voorbeeld aan Eindhoven 30 St. Liduina in glas en lood32 Burger-dagboek34 Bij de voorplaat34 Wietje Kwetter 35 A bonnementen: f 3,per jaar of f 0,35 per nummer, voor buiten Schiedam f 3,25 (giro 549934 t.n.v. De Schiedamse Gemeenschap). Advertenties: Kon. Ned. Boekdrukkerij H. A. M. Roelants, Lange Haven 141, Schiedam, tel. 69300. Giro 5858. Er komt een grote en hopelijk grootse Sportweek in Schiedam, van 17 tot en met 23 Juni. Dat prettige nieuws werd bekend gemaakt op de jaar vergadering van de SBLO, welke instelling nu al 25 jaar nuttig overkoepe lend sportwerk doet in onze stad. En natuurlijk staat die Sportweek ge heel in het teken van het zilveren jubileum. Er wordt begonnen met een gymnastiekuitvoering door de zeven stede lijke verenigingen. In de PlantageWanneer deze tegen tienen is afgelopen, volgt er een grote fakkeloptocht naar het stadhuis. Zaterdag krijgen de wielrenners en wandelaars een beurt en des avonds gaan bestuurders van verenigingen met de autoriteiten eten. De junioren eisen de hele Maandag voor zich op en Dinsdag komen de veldsporten om aandacht vragen. Zwemmers, honkballers, krachtsporters en boksers tonen hun kunnen op de Woensdag. Een dag later vindt er een voetbalwedstrijd plaats en op Vrijdag kunnen de tafeltennissers hun krachten meten met sportvrienden uit Hamm en Bremen. De laatste Zaterdag kan men genieten van een kano-wedstrijd, een internationaal handbaltournooi, gymnastiek-demonstraties, voetbal spel van een SVV-Hermes-combinatie en tot slot een groot bal. Een en ander zal natuurlijk veel geld vergen, maar er is reeds een garantiefonds van f 2.000 gesticht. En als het een beetje wil, komen in die drukke week ook nog gasten uit Wandsworth en Lier naar Schiedam. Is het wonder dat voorzitter E. A. Leenderts van de SBLO (en tevens Sectie Sport) handen vol werk heeft, zijn mede-bestuurderen niet te vergeten? ISECTIE I ITJ Het werk dezer jonge, actieve en belangrijke sectie is „rustig" van aard en vraagt doorgaans niet om vette koppen in de kranten. Maar wij willen toch wel even vermelden, dat dezer dagen een drukwerkje van de persen kwam, dat voor Schiedam van groot belang kan worden. Het is een vierzijdig foldertje, dat bij wijze van inlegvel in de fraaie kleurenfolder van de VVV gebruikt zal worden en waarin legio informaties zijn te vinden omtrent treinen, trams, bussen, banken, hotels, restaurants, taxi's,musea,bioscopen, leeszalen, ziekenhuizen, kerken, winkels, enz. enz. Het is te hopen, dat het papieren vraagbaakje druk gebruikt [zal worden. Nog een nieuwtje: over enkele maanden zal er een speciaal Schiedam- nummer van „World News" verschijnen, waarin de Engels-lezenden heel wat wetenswaardigs over onze stad zullen aantreffen. SECTIE AA TI O A A EE FEEST- EA GEDEAKDAGEA Het heeft enige moeite gekost (zoals alle voorgaande jaren trouwens), maar het programma voor de viering van Koninginnedag en Bevrijdings dag klinkt nu toch als het carillon van de Sint Jan! Het uitvoerige feest- menu van de v.m. Oranjevereniging begint met de traditionele Taptoe in de avond van 29 April. De verjaardag van Koningin Juliana begint met de finales van het schoolvoetbal- en handbaltournooi en eindigt met een fikse variété-show op het Plantage-Podium. De 4e Mei zal natuurlijk geheel in het teken van de herdenking der ge vallenen staan, maar de dag daarop barst de vreugde over 10 jaar bevrijding los. 's Ochtends zijn er overal in de stad spelen voor de jeugd, ook 's mid dags worden de jongens en meisjes niet vergeten en wordt de stad op stelten gezet door een grote groep Belgische acrobaten. Accordeonisten en andere sfeer-scheppers zal men 's avonds vinden in alle delen van het centrum en een grandioos vuurwerk zal het feest besluiten. Het ziet er dus naar uit, dat deze sectie veel eer zal inleggen met dit omvangrijke, gevarieerde programma, al was het een teleurstelling, dat de groots opgezette optocht niet doorgevoerd kon worden wegens moeilijk heden met de costumering enz.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1955 | | pagina 6