<v. cu. cv. voor vreemdeling en ótadgenoot c~YïlcittU&uó~<=Qci<!>vion in de iSt.-^-anókerk In de naam V. V. V. Vereniging voor Vreemdelingenverkeer) ligt vooral beslotenwerkzaamheid ten behoeve van vreemdelingen. Haar voornaamste taak zal dan ook zijn: vreemdelingen te trekken en behulp zaam te zijn. Geleidelijk zal Schiedam meer bekendheid moeten krijgen als bezienswaardige stad, niet alleen tenville van haar oude ver maardheid als jeneverstadmaar veeleer op grond van haar huidige veelzijdigheid. Het is echter geenszins zó, dat de V. V. V. uitsluitend voor vreemde lingen werkzaam is. Ook voor eigen stadgenoten is zij van onmiskenbare betekenis. Wij denken slechts aan de hotelaccommodatie, pensionbemidde ling, het tourisme (w.o. het werk der Jeugdherberg-centrale). Het V. V. V.- werk is dan ook veelomvattend en mag zich uit dien hoofde ook in Schiedam in een toenemende belangstelling en ivaardering verheugen. De interne schoonheid van onze Grote Kerk komt zelden beter tot haar recht dan tijdens de jaarlijkse uitvoering van de Matthaus- Passion. De enorme gewijde ruimte, de stemmigheid van kaarslicht in flonkerende koperen kronenkortom de gehele sfeer is er een bij uitstek voor Bachs altijd weer ontroerende en aangrijpende passie-muziek. Meer en meer begint dan ook de Schiedamse uitvoering als uniek evenement beschouwd te worden. Maandagavond 21 Maart was er weer geen stoel onbezet in de machtige ruimte van de Sint Jan, zoals deze overzichtsfoto duidelijk laat zien. Het Rotterdams Philharmonisch Orkest, de solisten, de koren en natuurlijk dirigent Eduard Flipse, hebben er voor de duizenden toehoorders weer een on vergetelijke en haast onvergelijkelijk schone uitvoering van gemaakt.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1955 | | pagina 8