MEEMWAARS VAN J' 81 Als er één man in Schiedam is, die een heel brede rug moet hebben, dan is het de chef van „Bureau Huisvesting".... Ik geloof niet dat er vele lieden zijn, die zijn functie zouden willen overnemen in deze tijd van nijpend woning-gebrek. Maar stoer als een mast staat de heer v. d. Griend op zijn post. Op Maandag 16 Mei vierde hij zijn zilveren jubileum in stadsdienst. Om te bewijzen dat hij zijn taak kreukloos en plichtsgetrouw heeft vervuld werd hij diezelfde dag tot Hoofd-ambtenaar be noemd. Van harte Proficiat! Ter ere van het 50-jarig bestaan van O.B.K. is er op Hemelvaartsdag 19 Mei een nationaal muziek-concours geweest in de Plantage. Het beste blies Apollo" uit Goedereede. Ook „Klein maar Dapper" uit Den Haag, het Stedelijk Orkest uit Pur- merend en de Dordtse Harmonie „De Ba zuin" wisten elk een eerste prijs te bemach tigen. 's Avonds zat O.B.K. zelf op het podium met de nieuwe, piepjonge dirigent Dick Koster (26 jaar). Kenners zeggen dat je nü al kunt merken dat O.B.K. vooruit gegaan isen dan hebben ze het over de „Donder en Bliksemgalop" van Strauss, die veertien dagen geleden nog zo aarzelend klonk We hangen van feesten aan elkaar; 21 Mei is het Groene Kruis aan de beurt om zijn vijfentwintig-jarig bestaan te vieren. Laat Gusto's Muziekvereniging nou met drie medailles thuiskomen van het con cours te Woerden! Ja, we hebben een stuk bos gekocht in Oosterhout (N.-Br.). Daar wordt t.z.t.. een schoolbuitenhuis gebouwd. Het plan voor dat schoolbuitenhuis ligt al klaar.Er zullen 80 tot 100 kinderen tegelijk kunnen logereneen hele week achtereen. Daarna zijn er weer anderen aan de beurt.... de hele zomer door. Heus wel iets om de familie in Canada over te schrijven. Zondag 22 Mei was voor de bewoners van het woonwagenkamp een mooie dag. Zij kregen een eigen Kapel, die tevens als school en als ontspanningslokaal kan die nen. De heer J. J. A. van Alphen vierde die dag zijn jubileum van veertig j aar Kerk zanger geen kleinigheid. Op 23 Mei zet de zwemschool aan de Westfrankelandsedijk haar poorten wijd open.... wijd genoeg in elk geval om de zes zeer dapperen binnen te laten die niet bang zijn van koud water.... brrrr.... PLONS.... het seizoen is begonnen.... Ik zou eigenlijk ook wel even zin hebben .als ik mijn wolletje aan mocht houden! In Kethel wordt een „grootmoeder cursus" gehoudenDaar leren oma's dat ze hun kleinkinderen niet al te erg mogen verwennen en andere nuttige din gen. En op 26 Mei was het heus de laatste keer dat dirigent J. C. M. Feltzer voor O.B.K. de stok liet zwaaien.... de aller laatste keer zal zijn op 20 Augustus, want dan is er in de Plantage een concours voor boerenkapellen Dertig jaar heeft de heer Feltzer O.B.K. geleid en dit corps gevoerd tot de hoogste (Slot van pag. 11) liggen tevens persoonlijkheidvormende waarden, omdat om de tekeningen zich de gesprekken weven, waaruit het levens inzicht geboren wordt. De gehele sfeer van de kunstklas is er een van warme activiteit, enthou siasme, overgave, humor en van zin volle levensverwerkelijking. Een kleine commissie bestaande uit de heren H. Visser, D. Schwagermann en A. Ch. H. Slot Jr heeft oriënterende bespre kingen opgenomen met de heer Spuy- broek, leider van de Rotterdamse kunstklassen. Hun indrukken waren, dat er hier voor Schiedam zeker moge lijkheden zijn, dat Schiedam zelfs een achterstand op dit gebied heeft in te halen, hetgeen de heer Slot, leraar aan de R.H.B.S., enige jaren geleden ter gelegenheid van een expositie van werk van zijn leerlingen, in dit blad alreeds naar voren heeft gebracht. De conservator van het Stedelijk museum is bereid zijn volle medewerking te verlenen aan alle werkzaamheden, die de opvoedende taak van het museum kunnen vergroten. Ook als scheppend kunstenaar onderkent hij de grote waarde voor de jeugd, welke in een jeugd-werkgroep voor aesthetische expressie ligt. Ons stedelijk museum behoeft dan wel niet de allure te krijgen van het kunst museum te Sao Paolo in Brazilië, waar o.m. tentoonstellingen ten dienste van het kunsthistorisch onderwijs ge organiseerd worden, geregelde ten toonstellingen van hedendaagse kunst werken (ook de zg. „Zondagschilders") en een gehoorzaal is voor leergangen, bijeenkomsten en debatten, film vertoningen, waar ook allerlei proef- cursussen zijn ingesteld zoals nieuwe, een bepaald gebied bestrijkende leer gangen in het tekenen, reclameteke nen, illustratie van tijdschriften, gra- veercursussen in metalen, steen en hout, leergangen voor kunstnijverheid, pottenbakkerij, weefkunst en meubel kunst, televisievertoning, fotografie, cinematografie e.a. Alhoewel zulk een kunstklas of werk groep niet beslist aan een museum ver bonden behoeft te zijn, ligt het voor de hand, dat de educatieve taak van het museum rechtstreeks aansluit bij het vorengenoemde. Een kunstklas in de zin als bovenbeschreven mag er bij ons in Schiedam dan misschien wel komen Wij hopen, dat de Overheid ook hierin een breed inzicht toont en deze achter stand inhaalt tot heil van onze Schie- damse jeugd. JEANNE VERSTEEG. De Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dierenafdeling Schiedamheeft haar jaarverslag gepubliceerd over 1954. Mag ik hier, namens al mijn collega-mussen, namens onze vrien den de mezen, roodborstjes en sijzen, namens ons orkest van vinken, merels en lijsters en namens heel de gevlerkte wereld een dank-sjilpje schrijven? Voor de 50 kg vogelzaad, voor de vijftig broden, al zijn die grotendeels door de meeuwen opgepikt en voor de elf zwervende katten, die wegens ziekte zijn afgemaakt? En nu ik toch aan het bedanken ben: Heel veel dank aan de kaas- korstjes-strooiende huismoeders, aan Uit het „Mus" vertaald door Sebastiaan de eendjes-voerende schoolkinderen, aan de grasmatjes-zaaiende tuin lieden en aan alle sympathieke vogelliefhebbers van deze goede stad. U doet heel veel voor ons en als U nou nog dat handjevol rotjongens eens kon afleren onze nestjes leeg te halen! Wat die elf afgemaakte poezen betreftdat dit cijfer van jaar tot jaar moge stijgen is ons aller mussen-wens. Aan de kippen-houders zou ik willen vragen de mazen van hun ren wat wijder te houden Aan de groentevrouwen en schille- mannen het adviesVoer Uw paard meer haver. Aan de duivenhouders niet te zuinig met mais en hennep.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1955 | | pagina 11