Van hat tot hnalvuurwerh 103 Deze gelaarsde kat heeft de afgelopen maanden de harten van duizenden Schiedamse jongens en meisjes sneller doen kloppen. Want hel legendarische beest beleefde in het kader van de zomer- avond-jeugdrecreatie Jeugd-Jolijtweer alle mogelijke wonder lijke avonturen. Jeugd-Jolijt behoort inmiddels weer tot het verleden, maar leider Karei Scholten Sr. kan terecht trots zijn op het geslaagde evenement. En wat de jeugd fcetreft.er staan de komende dagen weer heel wat nieuwe attracties op stapel, ditmaal in het kader van de jeugd-voorstellingen. Onze Jantjes en Marietjes gaan bijv. genieten van de marionetten van Bert Brugman de prachtige films van Walt Disney..., de grote variété-show. En niet alleen passieve, maar ook actieve recreatie zal er over vloedig geboden worden. Zo is er een hengelwedstrijd.een rolschaatsprogrammaeen boeiende puzzletocht en wat al meer. Wat zullen de jonge oogjes weer stralen van pret! En de wat oudere burgerij? Stel u gerust, ook die zal niets te kort komen. In de Plantage worden weer acht zéér attractieve avonden gegeven. Daar komt o.a. de Spaanse dansgroep van Maria Petrelli, daar zal een grandioos opera-concert worden ge geven, daar krijgt men de Amsterdamse Politiekapel te zien en te horen. Om niet te spreken van het toneelspel „Reynaert de Vos", de grote Amateuravond, de bonte programma's etc. Vier avonden achtereen zal ook de Passage centrum zijn van geweldige belangstellingdan zullen immers de lang-verbeide op voeringen worden gegeven van Het Witte Paard, dat vrolijke geval van zang, dans en romantiek, waaraan tientallen stad genoten bijna een half jaar hebben gewerkt om er een tóp-show van te maken! Ook aan grote sportgebeurtenissen is er geen gebrek en wie belangstelling heeft voor eeuwenoude cultuur, die zal in het Stedelijk Museum van Balinese kunst kunnen genieten't is een unieke expositie. Dat is in vogelvlucht het fleurig feestmenu en de ene Fiësta- schotel is al smakelijker dan de andere. Dat alles èn de kermis èn de Koemarkt-verlichting èn het grote slot-vuurwerkwat zal Schiedam weer feestelijk op stelten staan! Vervolg van pag. 97) Maar er zal heus niet louter practisch gewerkt worden, er staan ook tafels met klei voor boetseerwerk en wie andere knutselwerkjes wil verrichten kan dat volop doen. Want men kan deze kinderen per se niet volgens de gewone methoden onderwijzenmen kan alleen datgene, wat als potentie in hen aanwezig is, zoveel mogelijk tot volledige ontwikkeling brengen. Deze minder begaafden zijn onze mede-schepselen en voor hen is slechts het beste goed genoeg Zon en ruimte Welnu, men zou zich geen betere school dan deze kunnen wensen. De lokalen zijn ruim en licht; er zijn er zes in elk der drie scholen. Bovendien heeft elke school een eigen praktijklokaal voor de hoogste klassen, een huishoud- lokaal en een overblijflokaal. Prachtig is het trappenhuis, waarop de verbindende gangen uitmonden en dat tevens leidt naar de gemeenschappelijke medische afdeling. Deze bestaat uit een dokterskamer, een verpleegsters- vertrek, douchecellen en toiletten. Gemeenschappelijk is óók het moderne gymnastieklokaal. Elk der drie volkomen gelijkvormige gebouwen biedt plaats aan 144 leerlingen, maar verdere uitbreiding is volstrekt niet onmogelijk. Want het heeft de ontwerpers, gemeente-architect Ir L. A. de Haas en diens adviseur Ir H. Kammer, bepaald niet aan inzicht en durf ontbroken bij het realiseren van dit unieke project. Allen die nauw bij de totstandkoming betrokken waren en met hen alle Schiedammers kunnen terecht trots zijn op deze landelijke primeur!

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1955 | | pagina 15