^_/nl V*- Notulen van het door-de-weekse leven, bijgehouden door: SEBASTIAAN 104 im- Hebt u dat ook in Juni, dat u's nachts plotseling wakker wordt en de formule van natriumthiosulfaat niet meer kunt vinden? Of dat u -zo maar op klaarlichte dag opeens niet meer weet hoeveel meeldraden de papilionaceeën hebben? Nee, het is natuurlijk niet zo heel erg verschrikkelijk voor u of voor mijmaar denk ook eens aan stakkerds, die voor hun eindexamen zitten.... Verrukkelijke dag als de direc teur of de rector dat plechtige diploma uit reikt en de traditionele „mijlpaal in uw leven" constateert. Pas veel later kom je er achter dat het leven krioelt van de mijl palen. daar gaan we: Voor de Weleerw. heer W. Ruigrok was het feest op Zaterdag 4 Juni. 's Morgens in de Kathedraal te Haarlem tot Priester gewijd en 's avonds grandioos zijn geboorteplaats Kethel bin nengehaald. Een heel rijtje kleine mijlpaaltjes waren de zwem-diploma's in het Sportfondsenbad. De toneelgroep Alberdingk Thijm speelde „Een partijtje poker" onder regie van Piet Middendorp. In een onzer randgemeenten, te weten Rotterdam, is een grote tentoonstelling. Misschien hebt u er al van gehoord? E 55 heet 't. Daar is ook een Unifestien om de vreugde wat op gang te helpen is onze gymnastiekvereniging T.H.O.R. er op Dinsdag 7 Juni wat gaan demonstratie- turnen. Woensdag 8 Juni staat in het teken van „Liefde voor alles wat misdeeld is". Het Hervormde Weeshuis bestaat dan maar eventjes niet minder dan 350 jaar.... over mijlpalen geschreven! Een ander „feest van naastenliefde" is Donderdag 9 Juni, als de C.A.B. met 34 personen-auto's ouden-van-dagen en ge- brekkigen naar Oisterwijk brengt om daar heerlijk van allerlei te genieten: Natuur schoon, snoeperijtjes en amusement. Op de Noordmolen heeft de B.B. de eerste sirene geplaatstDat wij dit ding nooit van ons leven nodig hebben is ons aller hartewens. Liefhebbers van wandelen houden rond Schiedam een avond-vierdaagse. Zaterdag 11 Juni was een zeer natte dag. Niet minder dan 22 bedrijfsbrand- weergroepen kwamen onze Havendijk,, blus sen".... bij wijze van oefening. Zondag de tu-aalfde waren alle vaders „het haasje"... 's morgens een das of een doosje sigaren, maar verder de hele dag „Tracterenü" Dinsdag 14 JuniOnder de juichkreet „Jeugd-jolijt" wordt er hartstochtelijk ge- autoped op de Lange Achterweg. Zaterdag 18 Juni begint de S.B.L.O.-pret vanwege haar vijf en twintig-jarig bestaan: In de Lange Nieuwstraat en de Tuinlaan wordt er hevig gefietst en in de Kroon wordt er duchtig geschranst. De heren E. A. Leenderts, H. J. Scheffers, A. van Schie en A. Bovenberg worden bovendien in het sportieve zonnetje gezet omdat ze al 25 jaar „op de bres staan", zoals dat bij jubilea heet, voor de goede zaak. die goede zaak „S.B.L.O." „overkoepelt" mo menteel 50 sportorganisatiesmoet u eventjes niet uitvlakken. Op Dinsdag 21 Juni krijgen 914 candi- daten hun „verkeersdiploma"Zou het aantal verkeers-ongelukken nu gaan af nemen? Dat mag wel want het vorig jaar zijn er 1200 geteld.... dat is bijna vier per dag tevéél. Woensdag 22 Juni was weer helemaal een S.B.L.O.-dagOp Boshoek wapperden de vlaggen en knetterde de harmonie van Gusto, er werd een nummertje Honkbal gegeven en Jiu Jitsu, modelvliegers vlogen model en de Nederlandse kampioen zwaar gewicht tilde es eventjes een paar gewichies op. In het Sportfondsenbad werd wedstrijd- gezwommen, er was een demonstratie van „auto-te-water!", een nummertje water ballet en duikoefeningeneigenlijk teveel om allemaal op te noemen. Donderdag 23 Juni werden er kano-wed strijden georganiseerd, ook al in S.B.L.O.- verband. De Amsterdamsche Bank opende, op Zaterdag 25 Juni haar nieuwe kantoorge bouw. De kranten stonden er boordevol van. U hebt het dus vast al wel gelezen. 's Avonds beleven we in Musis het einde van de S.B.L.O.-fuif, die een volle week geduurd heeft. Dit einde bestond in een variété-program. En wie zit er op 1 Juli weer achter het Passage-orgel: Ons aller Joop Walvis.... of tie niet weg geweest wasgewoon dat wil zeggen „stééngoed". Op het Doeleplein wordt de jeugd zoet gehouden met „De gelaarsde Kat". Zondag 3 Juli is Pater van Deventer in de blommetjes, de sigaren en de fruitman den gezet omdat hij die dag zijn zilveren priesterfeest vierde. en laat het nou echt een beetje zo mer geworden zijn!. U wist dat misschien niet zo, maar ons politiecorps en dat van Vlaardingen zijn reuze „dik" met elkaar.... Ze hebben samen een reuze knusse politie-sportdag gehouden. Dinsdag 5 Juli is er op het Lorentzplein een eerste paal de grond ingegaan. Dat was daarom zo iets bijzonders omdat het een „particuliere" paal was.... Er komt op die paal een flatgebouw van 5 verdiepin gen. dat worden 31 woningen en 3 win kels kunnen we er nog best bij hebben Op Vrijdag 8 Juli heeft iedereen die ook maar in de verste verte geparenteerd is aan de H.A.V. bank zich in het beste pak gestoken om de feestelijke opening bij te wonen van de nieuwe uitbreiding, 's Mid dags komen belangstellenden een kijkje nemen. Iedereen is welkom, aan iedereen wordt van alles uitgelegd over de mooie machines. Vijf duizend wandelaars tippelden Za terdag 9 Juli mee in de „Koningin Wilhel- mina-mars".Iemand die ze geteld heeft kwam zelfs op 5109!! Prachtig weer, uit stekende organisatie, een mooie route. wat wilden ze meer? Intussen heeft N.V. W. A. Hoek's Ma chine- en Zuurstoffabriek als eerste in Schiedam een ondernemingsraad. Wie volgt? Op de St. Catharinaschool heeft juffrouw Lindeman afscheid genomen na veertig jaar aan kleine meisjes het A.B.C. geleerd te hebben. Inspecteur Warnars memoreerde uit het archief dat haar „leesles" uitstekend was met goede aandachtMaar ik vind met alle respect voor de heer Warnars het oordeel van mijn zussen nog veel be langrijker die juffrouw Lindeman „de fijnste juf van heel de school" gevonden hebben. Op Dinsdag 12 Juli werden twee officie ren van de Nationale Reserve plechtig be ëdigd op de grote markt. Er was heel wat bekijks. Het trompettercorps van de huza ren van Boreel gaf een shownummertje. En als u het goed vindt trek ik nu toch eindelijk mijn jasje uit, want het is warem pel „bloedheet" achter mijn schrijfmachien.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1955 | | pagina 16