Schiedamse Gemeenschap Schiedamse artisten hehhett voorraat! 94 Bureau: Plantage, Schiedam, tel. 6S043 Ere-voorzitterMr. J. W. Peek, burge meester van Schiedam. Bagelijles bestuur: M. Holl, voorzitter; Edw. den Hoed, secretaris; A. de Groot, penningmeester; K. J. Heijboer, A. L. J. Kunze, Mr. H. A. M. Roelants, F. A. de Wolff, leden. Bestuursraail: N. J. J. van Baarle, B. v. d. Berg, G. W. van Bergen Walraven, J. T. M. Bcrtels, A. S. H. A. Blaisse, M. den Boer-Bijl, C. Brunt, Ir. W. E. Hoek, Drs. K. W. van Houten, L. Kamp, C. Landsbergen, E. A. Leenderts, mej. A. E. D. Noorde- graaf, W. C. Oranje, D. Schwagermann, A. M. Sunderman, B. Vincent. Be due tic-commissie: M. Holl, W. O. Duys, P. Groenendaal en B. Vincent. Medewerkers aan dit nummer: Willem O. Duys, Mr H. A. M. Roelants, Sebastiaan, D. Schwagermann. Bnhoud: Het zesde feest93 Amateurs in 't zonnetje 94 Gedistilleerd-Museum 95 3 BLO-scholen onder één dak 96, 97, 103 Bali, eiland der Goden98, 99 Standaart tovert klanken 100,101, 102 Wietje Kwetter102 Bij de voorplaat102 Van Kat tot Knalvuurwerk103 Burger-Dagboek 104 Abonnementen: i 3,per jaar of f 0,35 per nummer, voor buiten Schiedam f 3,25 (giro 549934 t.n.v. De Schiedamse Gemeenschap). Adverten ties: Kon. Ned. Boekdrukkerij H. A. M. Roelants, Lange Haven 141, Schiedam, tel. 69300. Giro 5858. Omdat vrijwel alle secties op een of andere wijze achter de schermen aan het werk zijn om ook de zesde serie vacantie-festiviteiten tot een daverend succes te maken, willen wij dit maal eens een extra lichtbundeltje richten op de stedelijke amateurs, die niét tot een bepaalde sectie behoren. Het zou overigens geen gek idee zijn om voor deze groep alsnog een „Sectie Kunstenaars" in het leven te roepen, want het is gebleken dat deze stad een waar keurcorps van zangers en musici herbergt! Dat bleek met name tijdens de selectie-avond, waarbij alle gegadigden voor de jaarlijkse Amateur-avond in de Plantage-Parade hun talenten kwamen tonen. Zoals u weet bestond zo'n amateur-avond voorheen voornamelijk uit zang, gym nastiek en muziek door een onzer stedelijke korpsen. Verleden jaar werd echter met deze formule gebroken en kreeg élke zingende of spelende Schiedammer een kans om voor groot publiek op te treden. De animo was zó groot, dat het pro gramma omstreeks middernacht eigenlijk nog niet eens geheel was afgewerkt! Het enthousiasme van dit jaar is echter nog oneindig veel groter. Er waren bijna honderd liefhebbers naar die selectie-avond gekomen en het was frappant, dat de prestaties in vele gevallen op zeer goed peil stonden. Zo hoorden wij een zang-duo, dat door elk operette-gezelschap met open armen ontvangen zou worden. Wij lieten onze oren strelen door niet minder dan vier lyrische tenors, van wie er een, naast prachtige Yerdi-aria's, óók voortreffelijke Jordaan-imitaties wist te brengen! Wij hoorden een mond-organist, die zijn kleine instrument met een dusdanig gemak en muzikaal gevoel beblies, dat menig beroeps-artist er jaloers op zou worden. Wij maakten kennis met een 12-jarige zanger, die enige „levensliederen" met hartveroverende onbevangenheid stond te zingen, zonder enige begeleiding. „Ik doe het wel alléén", zei hij. Er waren twee kunst-fluiters gekomen, die voor elkaar niet onderdeden en er was een xylofonist, die op virtuoze wijze een zèlf-gemaakt instrument behamerde tot een van de hamertjes brak. En dan hebben wij nog niets gezegd over de vele kleine zang-combinaties. trio's en kwartetten.met en zonder gitaar. populair of Amerikaans-modern. En wij hebben ook nog met geen woord gerept over de bandjes, die wij mochten beluisteren en waarbij prima muzikanten tot beste prestaties kwamen. Louter lichte klanken? zult u vragen. Toch niet. Tot ons kwam ook een dame, die verzocht aria's van Gluck en Beethoven te mogen vertolken. Maar waarom zouden wij alle prestaties reeds nu en op deze plaats trachten te ontleden. U kunt het puikje dezer amateurs immers op Dinsdagavond 23 Augustus in levenden lijve op het Plantage-Podium terugvinden. En u zult dan tot de conclusie moeten komen, dat Schiedam het de eerste jaren niet zonder amusement zal hoeven stellen, zelfs al gingen de stadspoorten potdicht Dit dan is de grote winst van deze amateur-avonden: te ontdekken hoeveel totaal onbekende stadgenoten werkelijk iets presteren op het gebied van de muzen. Te ontdekken vooral, dat in deze stad van oost tot west en van het Zuiden tot Kethel in de vrije uren geliefhebberd wordt met hart en ziel. Wij zijn er van overtuigd, dat u op 23 Augustus bijzonder veel genoegen zult beleven aan de liefhebberijen van uw mede-burgers! W. O. DUYS. De Schiedamse Bond voor Lichamelijke Oefening heeft een klein appeltje met ons te schillen. In ons vorige nummer hebben wij namelijk bij onze beschouwing over het zilveren jubileum van deze S.B.L.O. een jubilaris vergeten. Namelijk de heer A. Bovenberg, die evenals de andere bestuursleden Leenderts, Scheffers en Yan Schie 25 jaar zijn beste krachten aan het overkoepelend sportwerk heeft gegeven. In de tweede plaats noemden wij niet de naam van P. de Bruin, die als wethouder medewerkte aan de totstandkoming van de Gemeentelijke Sportcommissie. Yoor deze omissies onze verontschuldigingen!

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1955 | | pagina 6