J. (Museum en Maasboulevard) 95 Het begint er nu heus naar uit te zien, dat Schiedam binnen afzienbare tijd een attractie rijker zal zijn, te weten een eigen nationaal museum zal berbergen, gewijd aan het gedis tilleerd. U zult zich herinneren, dat geruime tijd terug in dit tijdschrift de inrich ting van een dergelijk museum warm is bepleit, onder meer op grond van het feit, dat wij hiervan een sterke toe name van het toeristisch bezoek aan onze gemeente verwachten, vooral van buitenlanders. „Schiedam" is een begrip in de wereld en dat geeft aan knopingspunten te over! Yelen b.v. die op een vacantietocht in de omtrek van Bordeaux verzeild raken, zullen, genietend van een lekker glas „vin du pays" en vanzelf daar over aan het praten rakend, de ver zoeking niet kunnen weerstaan om het „chateau" ook eens binnen te bekijken om iets meer te weten te komen van het groeiproces van de wijn. Precies zo kan het ook met ons museum gaan, wanneer t.z.t. het museum op de juiste wijze en op het juiste moment wordt gepousseerd. Zo zou een klein fleurig extra etiket op elke exportkruik in deze richting al wonderen kunnen doen. Meent U nu vooral niet, dat een bezoek aan dit museum in wording alleen iets is voor borrelaars en voor hen, die het willen worden. Er zal geen proeflokaal aan verbonden zijn. Integendeel: vooral zal men er kunnen kennis nemen van de hijzonder inte ressante geschiedenis van Schiedam in zijn bloeitijd, toen de branderijen en de molens er vooral het beeld be heersten; toen Schiedam met vele havens rechtstreeks verbonden was Op 20 Juni is ten overstaan van Notaris P. Schaberg de Stichting Nationaal Gedistilleerd- museum'" opgericht. De stichtings-acle werd ondertekend door de voorzitter van de Com missie, de heer A. M. Sunderman en op nevenstaande foto ziet u dit historische moment vastgelegd. De toekomst zal leren of als gevolg van een en ander Schiedam een Nationaal Gedistilleerdmuseum krijgt, dat tot in lengte van dagen een monument voor de geschiedenis van onze oud-vaderlandse industrie zal zijn. en boeren en tuinders in brede omtrek van de bij- en afvalproducten van onze industrie profiteerden. Zelfs voor de leerlingen van middelbare scholen zal dit museum veel aantrekkelijks bevatten. Doch dat is van later orde. Van belang is thans, dat het comité, dat zich tot taak had gesteld om na te gaan of enerzijds in de met het gedistilleerd verbonden branches, an derzijds in het algemeen in Schiedam voldoende belangstelling voor de plan nen bestond, kort geleden tot de con clusie is gekomen, dat dit inderdaad het geval is. Onder meer heeft het dit afgeleid uit het totaal der reeds be schikbaar gestelde bijdragen, dat reeds zo hoog is, dat mag worden verwacht, dat het nog ontbrekende bedrag het resultaat van een tweede ronde zal zijn. Hiermee start binnenkort het nieuwe bestuur van de stichting, die bij acte, verleden op 20 Juni 1955, in het leven is geroepen. Tegelijk wordt ook de inrichting van het museum ter hand genomen, zodat er gegronde reden is aan te nemen, dat wij er wel spoedig meer van zullen horen en er over zullen kunnen schrijven. En het zou dubbel plezierig zijn voor Schiedam, wanneer het zo kan worden gearrangeerd, dat de officiële opening kon worden besloten met een feestdronk in het riante, op papier reeds bestaande café-restaurant, ge legen aan onze onvolprezen Maas boulevard! R.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1955 | | pagina 7