En zo zien wij voor de jongens veel handenarbeid op het lesrooster: het repa reren van fietsen. het aanleggen van een stopcontacthet maken van speelgoed zelfs het machinaal bewerken van hout. zuiver mogelijk beantwoord te krijgen zijn wij gaan praten met een Schiedamse deskundige op onderwijsgebied. „Het is inderdaad een zaak van het grootste gewicht", zo zei deze. Debiele kinderen kunnen lezen en rekenen en schrijven zij kunnen later een ivaardige plaats in de maatschappij innemenmits zij goede scholing genoten hebben. Tot nu toe geschiedde dat in gebouwen, die voor het gewone Lager Onderwijs niet meer geschikt waren in dit nieuwe ge bouw zal het allemaal beter, moderner kunnen geschieden. Vergeet ook niet, dat er nog altijd wanbegrip bestaat ten op zichte van het B.L.O. Met name vele ouders hebben 't gevoel, dat dit onderwijs minder zou zijn dan dat der gewone scholen en het gebruik van oude gebouwen kon deze wan-idee alleen maar aanwakkeren. Wij hadden als gemeente geen enkele wettelijke verplichting om deze school te bouwen. Maar wij zijn verheugd en trots de totstandkoming gestimuleerd te hebben!" PRACTISCHE LESSEN „Natuurlijk is het onderwijs hier ge specialiseerd", zo ging onze zegsman ver der. „De lessen zijn vooral afgestemd op het latere practische nut ervan, het heeft geen zin de leerlingen voor te bereiden op iets waar zij waarschijnlijk nooit in contact mee zullen komen. Voor de meisjes is er volop gelegenheid tot het leren van huishoudelijk werk. In het kooklokaal is gas en electriciteit, er staat een wasmachinezelfs aan baby-ver zorging wordt grote aandacht besteed. Wij moeten er nu eenmaal rekening mee houden, dat deze meisjes later in sommige gevallen huishoudelijke en/of moederlijke plichten zullen vervullen. Normaliter zouden zij daar slecht op voorbereid zijn, mede omdat debiliteit dik wijls een gevolg is van a-socialiteit, van T voor de kinderen volmaakt ongeschikte milieus. Vervolg op pag. 103j B.I..O..COHFLEX 1ST CIJFERS l)c 3-delige B.L.O.-school in Nieuwland is niet zo heel eenvoudig tot stand gekomen. Wel werd reeds in Februari liiól door de gemeenteraad het principe-besluit gonomon deze school te doen bouwen, maar het duurde tot eind 1953 alvorens vergunning werd gegeven voor het starten met de fundering. De raad besloot toen in December 1953 prompt het gehele crediet voor de bouw beschikbaar te stellen. Zonder één stem tegen! Men kon dus gaan bouwen, maar nu stak de natuur een spaak in het wiel. Pluvius zorgde voor niet minder dan 9000 uren regenverlet en Koning Winter maakte het nog bonter: er werden liefst 12.000 uren vorst-verlet geregistreerd, aldus vertelde bij de opening de heer L. Gesman namens de aan nemers. En wie nog meer cijfers wil weten: 876 ton cement en 207 ton betonijzer waren nodig om deze unieke school „rugge- graat" te geven.de kosten voor bouw en inrichting vergden dan ook f 1.900.000,

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1955 | | pagina 9