Schiedamse vaeantie-sehool Q) trol* 1500 9,leerlingen'9 ONZE JIUGD GENOOT IN NOORD-BRABAHT Wat doet de Schiedamse Gemeen schap behalve het organiseren van een jaarlijkse FeestweekT' Deze vraag werd vroeger dikwijls genoeg gesteld., maar tegenwoordig weet elke stadgenoot dat het aantal S.G.- activileiten heus niet alleen tot de laatste weken van Augustus blijft beperkt. Nog steeds profiteren vele toneelvereni gingen van de lessen van beroepsregis seurs om eens een voorbeeld te geven van de vele manieren waarop de S.G. het culturele leven in onze stad tracht te stimuleren. Een andere manierf Men denke slechls aan de plannen voor een grote hal, die zowel voor sport als andere doeleinden gebruikt zou kunnen worden, aldus het nijpende zalenpro- bleem uit de weg helpend. En een van de belangrijkste S.G.- projecten is stellig de uitzending van honderden kinderen tussen S en 11 jaar naar Brabant, een nog jonge activiteit, waarover U in nevenstaand artikel uitvoerig wordt verteld. „We gaan naar Brabant, we gaan naar Brabant zo zongen twintig jonge Schiedammertjes op de wijs van het beroemde Rome-lied uit de gloriejaren van het vaderlandse voetbal. Ze stonden, trappelend van ongeduld, op een zonnige morgen in begin Augustus bij de bus, die hen naar school zou brengen. Naar school? Inderdaad, tiaar de Schiedamse Vacantie- school in Oosterhout, diep in het super-gezonde Brabantse bosgebied. En welk kind zou z'n vreugde niet uiten in het vooruitzicht van een boeiende busreis en vijf volle dagen vrijheid en blijheid in bos en bad, in zand en zon?! Er is véél gezongen, die eerste weken van Augustus, want er zijn véél kinderen naar die bijzondere en bijzonder plezierige school gegaan. vijftienhonderd om precies te zijn. En zonder uitzondering zijn ze teruggekomen met een blos op de konen, met schitterende oogjes en boordevol opgetogen verhalen. Geen school zo populair als deze Schiedamse Vacantieschool! Hoe is deze kinder-uitzending eigenlijk tot stand geko men? Deze vraag is gauw genoeg beantwoord. Schiedam is een stad die bepaald niet uitmunt door natuurschoon of recreatiemogelijkheden. Schiedam is een stad met een overwegend arbeidende bevolking. En het gevolg van deze en andere omstandigheden was, dat talloze kinderen gedurende de lange vacantie hun heil maar moesten zoeken op straat, hetgeen eerder kattekwaad dan gezondheid in de hand werkte. Zo groeide dan in de boezem van de Schiedamse Gemeen schap het plan om ook voor deze jeugdige bevolkingsgroep iets te doen, waar zowel de kinderen zélf als de ouders profijt van zouden hebben. In 1953 werd voor het eerst aan dit plan practische vorm gegeven: enkele honderden Boven: Melk is goed voor elk en zeker voor jong Schiedam in de hongerigmakende omgeving van Oosterhout! Omdat tegenwoordig op school melk gedronken wordt, werd deze drank ook gul verstrekt in de Vacantie-school! Onder: Ziehier het prachtige natuurbad „De Warande", waar 1500 Schiedammertjes naar hartelust konden ploeteren en plenzen en pootjebaden, om even later weer warm te worden van hollen en springen op het strand en tussen de bomen!

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1955 | | pagina 14