Jparudë in vottelviuchi et is niet de eerste keer, dat wij onze nabeschouwing over een Schiedamse feestweek in louter majeur-toon kunnen schrijven, maar we moeten toch zeker tot het schier legendarisch geworden jaar 1950 teruggaan om een dusdanig geslaagd evenement te vinden als de Fiësta- Parade van enkele weken geleden. In ons hoofdartikel hebben wij reeds uiteengezet, dat niet alleen het stralende weer oorzaak is geweest van alle geboekte successen. De avondvoorstellingen in de Plantage trokken bijv. veel meer bezoekers dan in voorgaande jaren. Door de milde avond-temperatuur. maar óók door de goed gekozen en prima gepropageerde programma's. Wat het vuurwerk betreft, wij zouden ons niet graag verplicht hebben om alle kijkers te tellen.het moe ten er vele tienduizenden zijn geweest! Jammer, dat de opkomende mist enkele onderdelen van dit meest- bezochte evenement achter een rookgordijn liet af spelen. Geen wonder dus dat wij graag nog eens enkele Fiësta-hoogtepunten de revue laten pas seren, zij het dan in de bekende vogelvlucht. En dan beginnen we maar meteen met Het Witte Paard. Als motief voor de gehele Fiësta- Parade heeft het gezellige, rondbuikige beestje stellig volkomen voldaanhet was een plezie rige blikvanger op de folders, de raambiljetten, de voorpagina van de extra-krant en het program maboekje. Als hoofdschotel van de „overdekte" voorstellingen echter heeft dat Witte Paard een tik je teleurgesteld. De vaudeville-uitvoeringen die in het Passage-theater van deze beroemde Operette werden gegeven, liepen beslist niet zo gesmeerd als in vroeger jaren de revues. Waardoor? Misschien was de opgave te zwaar voor onze stedelijke amateursmisschien heeft men te veel met tegenspoed te kampen gehad, 't is niet met zekerheid te zeggen. Maar al waren de vier uitvoeringen dan niet honderd procent, meer dan tweeduizend stadgenoten hebben er toch bijzonder veel plezier aan beleefd. En, wat belangrijker is, er werd in ieder geval getoond dat de secties Toneel, Zang, Muziek en Sport iets durven, zich niet tevreden tonen met bij voorbaat vaststaande successen. Trouwens, als brok gemeenschapswerk ivas dit Witte Paard iveer een machtige demonstratie van wat de burgerij dezer stad kan opbrengen. Laat dan het resultaat van maandenlange voorbereidingen de stoutste verwachtingen nu eens niet over- troffen hebben, toch iverd de gemeenschapsgedachte duidelijk gedemonstreerd in het Passage-theater NAAR DE PLANTAGE Van Passage naar Plantage is maar een stap. Daar, op spiksplinternieuwe terrassen, hebben niet minder dan 13.600 betalende bezoekers genoten van wat de podium-pot schatte, hn dat was weer een rijk menu!

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1955 | | pagina 16