MEEMWAARS VAN J 125 Misschien was du Amsterdamse Politiekapel als trek pleister voor de openingsavond niet bekend of attractief genoeg (getuige het vrij geringe aantal bezoekers), maar dat was dan toch de enige zwakkere stee in het geheel. Overigens bleken die politiemannen muzikaal bijzonder bij de pinken te zijn. dank zij Pinkse! Tja.en toen was er toneel, voor de tweede keer in de open lucht. En wat destijds door de regen mislukte, werd nu een geweldig succes. Het dierenepos Reynaert de Vos werd waarlijk meesterlijk gespeeld in zonder meer fantastische costuumsdat was toneel op z'n allerbest. De beide variété-shows liepen natuurlijk van leien dakjes,dat zijn altijd „vaste" kas stukken, óók toen de avond van Rens van Dorth dreigde te verregenen. Jammer, dat Pluvius juist die laatste Plantage avond kwam plagenEn wat de rest van het menu betreft: de ene schotel smaakte al beter dan de andere. „Klaank en Zaank bracht vrolijkheid met ope rette-fragmenten. Het Rotterdams Opera koor gaf een voortreffelijke uitvoering van geliefde me lodieën met zeer goede solisten. De Spaanse dans-show van Maria Petrelli's groep was minder vurig dan die van Rosario in 1953, maar dwong toch elke kijker tot enthou siast applaus. Rest ons de Amateur-avondde vlotste, de pittigste en de béste die wij ooit beleefden. Liefst 26 nummers op één avond en 10 over 11 was de kous af! Er zijn die 23e Augustus heel wat nieuwe talenten naar voren gekomen! Een puike Plantage-Parade dus, we kunnen ons volgend jaar niet beter wensen! EN VERDER.... Over de sportevenementen, de excursies en de jeugd voorstellingen valt niet zo veel bijzonders te vertellen. Deze programmapunten vormen elk jaar stevige zuilen, waarop het stedelijk festijn kan rusten.... ze trekken duizenden, van piepjong tot stokoud, en we zouden ze niet graag willen missen. Hetgeen niet impliceert dat de organisatie van dit alles geheel automatisch zou verlopen, integendeel. Daar komen heel wat vrije uren van anonieme medewerkers aan te pas medewerkers, zonder wie geen feestweek mogelijk gemaakt zou kunnen worden. En dat ook hier voortdurend naar ver nieuwing wordt gestreefd, blijkt wel uit de windhondenrennen, de bridge drives en de rolschaatsshow. allemaal prachtig ge slaagde evenementen. Wij mogen dit relaas niet besluiten zon der nog eens de aandacht te vestigen op de waarlijk magnifieke tentoonstelling „Bali" in het Stedelijk Museum. Deze ex positie is er een van grote allure en landelijke importantie, Schiedam kan er terecht trots op zijn. En mocht U tijdens de Fiësta-Parade tijd te kort zijn gekomen, de poorten van het tropisch-gemetamorfoseerde Museum blijven wagen wijd open tot 3 October. De Fiësta-Parade is afgelopen. Zij is in vrijwel alle opzichten een groot succes geworden en het zal nog moeite kosten om volgend jaar met een waardige pendant uit de bus te komen. Maar ach. dat zeggen we immers elk jaar! W. O. DUYS va» .en wie zat daar, zielig op een suikerpluim kluivend, boven tegen de wand van de cyclotron geplakt „Meid, het bestaat niet sjilpte Jan „zo'ra achtens waardig man!"„Toch istie het" hield ik vol. „En hij is helemaal groen ookToen zag Jan het ook: De voorzitter van de Schiedamse Gemeenschap hardstikke groen van ellen de tegen de plakwand. Wij heb ben geprobeerd hem wat dp te fleuren. „Kom eerst es naar beneden" hebben we gezegd „en steek je pijp aan." Hij deed het. „En vertel nou es wat." Uit het „Mus" vertaald door Sebastiaan „Lezen jullie kranten?" vroeg hij. „Nee „Zelfs de ingezonden stukken niet?" „Nee...." „O, das jammervond hij. Wij hebben hem door laten kletsen.... Iemand had geen stoel kunnen krijgen bij de Amateur-avond in de Plantage Er waren drieduizend stoe len en vijfduizend bezoekers, dus hij teas niet bepaald de enige pech-vogelDie andere 1999 namen het. die ene niet. Die ging nare dingen schrijven. Nou is het nooit erg om nare dingen te schrijven, zelfs niet als je ver geet er voluit je naam onder te zetten. Het lucht es lekker op, het komt er es allemaal frisjes uit.Maar die ene stoelloze iemand ging dat geschrijf naar een krant brengen.en laat die krant het nog drukken ook! De voorzitter haalde zijn schou ders op. „We maken allemaal fouten" zei hij„ivaar gehakt wordt vallen spaanders" en.„Je kunt het nu eenmaal toch niet iedereen naar de zin maken „Waarom vindt u dat stukje dan zo erg?" vroegen ivij ver baasd. „Ik heb toch helemaal nooit gezegd dat ik het erg vind" zei hij „Waarom zag u dan zo groen?" kwetterde ik brutaal. „Nogal iviedes" grinnikte hij. Van die beroerde plak wand natuurlijk." Nou, toen zijn we maar weg gevlogen.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1955 | | pagina 17