Notulen van het door-de-weckse leven, bijgehouden door: SEBASTIAAN 126 Op 16 Juli weten we dat de naam voor onze vacantie-week 1955 Fiësta-Parade zal zijn, een naam vol romantiek en schone beloften. Wij weten ook dat er plannen bestaan om de Oranjestraat en de Gerrit Yerboonstraat te asfalteren, waarbij we tevens mogen ho pen dat de Koemarktbrug verbreed zal worden.en als we dan bovendien nog horen dat een der tramlijnen een afrit zal krijgen naar de Boerhavelaan, gaan we ons heus dankbaar voelen inwoner van dit voor uitstrevende, pleizierige stadje te zijn. Daar waar eertijds door „De Baronie" chocolaatjes gemaakt werden, zal voortaan door de firma de Wit de productie van stalen meubelen ondernomen worden. De een gaat, de ander komt. Op 17 Juli zijn we allemaal kantoorwit naar Hoek van Holland of Scheveningen gegaan cn paars-opgeblazen huiswaarts ge keerd. Zodat we 18 Juli, min of meer „Met de blaren" aanwezig hadden kunnen zijn bij de opening van onze B.L.O.-scholen. drie gezindten in één complexEen unicum in Nederland, vandaar dat we er geducht trots op zijn. De brug over de Korte Haven krijgt een nieuw dekseltje. Een duiker stapt waardig het water in om de sluisdeuren te inspec- t eren. Ja, hoor. „lang gewacht en stil ge zwegen, nooit gedacht en toch. mag aannemer v. d. Kraan op 22 Juli de eerste paal laten slaan voor 50 nieuwe huisjes in Kethel. „particuliere huisjes"!! .en afgezien van de jaarlijkse Uit verkoopgebeuren er echt geen dingen waar van ik zeg: „Dat ga ik nou es gauw aan mijn zuster in Canada schrijven". Mijn zuster in Canada is ook geabonneerd op dit blad, weet u. Uwbroerin Australië ook? Of uw dochter in Nieuw-Zeeland?. Uw Schiedamse neef in de West soms. Niet .Das toch jammer. Juist voor hen is het zo leuk om iets over ons stadje te ho ren. en het spaart u inkt en tijd! Als u soms ergens macaroni ziet eten of opera's hoort zingen, dan zijn het sinds 30 Juli die negen Italiaanders die met zijn vijftigen hier zouden komen werken. 's Avonds griezelen we bij de beren van Circus van Bever, terwijl de bouwvakarbei ders, vermoeid van hun vacantie, huis waarts keren. U weet toch dat het dit jaar de Y-lijn wordt, dames. en groen de mode is. Ze zeggen het in Parijs tenminste. 31 Juli. Gisteren werd de eerste der vier neomisten van „het Frankenland", pater A. Bosch, door een feestcomité plechtig aan de grens onzer stad ont vangen. In de komende weken zullen nog volgen de Weleerw. Heren B. Wols, A. v. Adrichem en C. Rademaker. Op 4 Augustus zit de eerste paal voor de nieuwe R.K. Huishoudschool er ook muur vast in. maar voor de eerste meisjes daar leren hoe ze Patat Frites moeten bak ken zal nog wel effe aanlopen. Intussen gaan elke weekse dag autobus sen vol kinders naar de bosrijke duinen van Oosterhout (N.B.) Vijfhonderd kinders tege lijk. en dat drie maal. Wie telt de vreugd, de natte broekjes en de dankbare ouders? Op 10 Augustus probeert een of andere Duitser, blijkbaar in de mening dat hij des tijds nog wat te kort gekomen is, een jacht te gappen uit de Wilhelmina-haven. Het zat hem niet glad. Op 11 Augustus wordt ons aller hart ver blijd met een voorhistorische knieschijf of wat het dan geweest moge zijn van een „vreselijk-lang-geleden-hier-rondkuierend groot beest". Er was ook nog een stukje potscherf, maar dat is zomaar „zoek" ge raakt. al met al interessant. Een combinatie van mercantiel inzicht en vrouwelijke lieftalligheid bracht ons, voor het eerst dit jaar: een bessenfee. vanwege „het nieuw rood", waar we alle maal zo dol op zijn. Dat pietsie belasting-verlaging waar ze indeTweede Kamer hun fiat aan gegeven hebben is eigenlijk niks om van te praten, vindt u wel? Laten we ons liever cultureel verheffen aan de opening van de tentoonstelling „Bali" op Vrijdag 12 Augustuseen ver diende pluim voor onze nijvere en tevens kunstzinnige conservator. Op 15 Augustus is de jeugd van de binnen stad niet meer te houwenuit alle gaat jes en slopjes, uit alle straatjes en steegjes, uit alle vermolmde en half-omgevallen huis jes rennen, draven en ruziën ze naar buiten naar het Kermisveld, waar de eerste span ten en wagens zijn gearriveerd.Tis of je de muziek al hoort. Nou, die prijs van f15.000 van hetRheu- mafonds, daar zaten we allemaal naast, hier in Schiedam. „En 's nachts begon het te stinken" op 18 Augustusweer vertrouwd als van ouds, „van over het water"als je van knoflook met uien houdt een zaligheid, an deren krijgen er hoofdpijn van.... Wij troosten ons met de gedachte dat er over honderd jaar toch lekker geen olie meer is en er dan in Pernis ook wel niks meer te kraken zal zijn. Maar 's avonds is even goed de feestweek begonnenMet de Amsterdamse Politie- kapel. U zult misschien zeggen: „Waarom niet met onze eigen Schiedamse Politie-kapel?" Nou, dat zit zo: Onze kapel is samenge steld uit lieden die overdag oude dames hel pen oversteken, vreemdelingen beleefd de weg wijzen, jongelui-op-bromfietsen-die ver geten - hun - hand - uit - te-steken-op-hoekj es met een kwinkslag op hun verzuim wijzen of er u vriendelijk op attent maken dat uw achterlicht niet brandt. De Amster damse kapel echter bestaat uit z.g. „be roepsmusici", dat zijn mensen die des och tends vroeg al op hun trompet blazen. Er is dus enig verschil.Dat hebben de bezoekers van de Plantage vanavond dan ook wel gemerkt! En wat hebben de veel te weinig Schie dammers Vrijdag 19 Augustus genoten van die slimme Reijnaert de Vos. Wat waren de costuums prachtig en hoe knap werden de verschillende dieren uitgebeeld. En Zater dag 20 Augustus ben ik eventjes de „Ame- rican-Sport"-tent binnengestapt om een nummertje te ,,catch-as-catch-can"-en met Nicky Brown.U kent dat spelletje tochJe jas uit, je vest uit, je overhemd uit, de interlock en de flanellen borstrok uit en „pak hem beet".Alles mag, behalve bijten en de tegenstander zijn ogen uitste ken.... Na een paar been- en schouder worpen had ik Nicky in de dubbele schaar. 's Avonds zat het bestuur van de sectie toneel grienend toe te zien hoe de generale

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1955 | | pagina 18