Schiedamse krans bij Are de Triomphe 117 Men zou de heer P. Reynders min of meer als trait-d'union tussen Schiedam en Parijs kunnen beschouwen. De heer Reynders, thans gepensionneerd direc teur van het Schiedamse Arbeidsbureau, houdt van 't Franse volk en de Franse taal als weinig anderen niet alleen als toerist maar ook als officieel vertegen woordiger van Schiedam. Toen Parijs 2000 jaar oud werd, mocht hij bijv. namens een aantal stedelijke bedrijven cadeaus overhandigen aan President Auriol. Twee maanden geleden was de heer Reynders opnieuw in Parijs, ditmaal om namens enige grote Schiedamse firma's een krans te leggen op het Graf van de Onbekende Soldaat, bij de Are de Triomphe. De Franse minister van oud-strijders en oorlogsslachtoffers had daar speciaal toestemming voor ge geven. Yele autoriteiten (o.a. de Generaal-Gouverneur van Parijs) waren die 14e Juli aanwezig, toen de heer Reynders met zijn getrouwde dochter uit Amers foort naar voren stapte om de Schiedamse krans met de geel-zwarte linten te deponeren, welk moment u op bijstaande foto ziet vastgelegd. Twee detache menten stonden in de houding en het Franse volkslied werd gevolgd door mars muziek. De reeds genoemde minister tekende het Gouden Roek en sprak vóór zijn vertrek een bijzonder woord van dank aan de Schiedamse directies die bij dit alles betrokken waren. Zo bracht de heer Reynders opnieuw de naam van onze stad op Franse lippen. En hij zal 't binnenkort waarschijnlijk wéér doen, want in het najaar wordt hij (mèt zijn dochter) door President Coty in audiëntie ontvangen. Dit plaatje is nog n late her innering aan de Koningin Wil- helmina-mars van Zaterdag 9 Juli. Stralend weer en meer dan 5.000 deelnemers Deze mars is uitgegroeid tot een zeer be langrijk jaarlijks evenement, dat echter méér belangstelling ver dient van de hele burgerij.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1955 | | pagina 9