140 het heel gewoon" is zijn mening. Hij vindt dat er eigenlijk niet veel verschil is tussen de „traditionele" manier en die welke hij nu volgt. „Ik doe nu precies hetzelfde als acht jaar geleden: ik vul een vlak met kleuren, lijnen en vor men. Daar heb ik natuurlijk wel even over moeten nadenken.Tenslotte'geef ik Goof gelijk: het verschil tussen de beide methodes is alleen dit: Vroeger waren die kleuren, lijnen en vormen gecopieerd uit de natuurde kleuren van een landschap, de lijnen van een huis, de vormen van een paard. Nu zijn het kleuren, lijnen en vormen „op zichzelf staand". „Het is reuze spannend", vertelt hij ver der. „Ik ben telkens opnieuw weer be nieuwd wat er te voorschijn komt. Het is iedere keer weer een avontuur.Je smeert wat verf op een doek, je veegt er wat aan, je wrijft er wat mee. Opeens ontdek je een mooie combinatie, die ga je uitpuren, dan zoek je naar een harmonie het hele vlak moet gevuld.... en als je klaar bent is er die opluchtingeen spanning is van je af. maar een paar dagen later, komt het onrustige gevoel opnieuw.je wilt opnieuw „de wereld kleuren en vormen in"op ontdekkingsreis door kleur en lijn." „Het lijkt nogal eenvoudig" zult u zeggen, maar u of ik hoeven het echt niet te proberen, wij zouden er niks van terecht brengen. Want ook voor abstracte kunst is in de eerste plaats nodig „vakmanschap" Goof Smit is een uiterst bekwaam vak man. Hij weet alles van verf, alles van penselen en alles van schilders. Hij slaat geen tentoonstelling over en kent alle „scho len" en „ismen" van vroeger en nu. Of de mensen zijn werk waarderen of niet begrijpen laat hem koud. Hij doet het om dat hij er schik in heeft, omdat hij het leuk vindt, omdat hijen dat is het zin netje dat je van elke kunstenaar hoort: om dat hij het niet laten kan. Deze Novembermaand heeft de Schie- damse schildersclub S. 45 een tentoonstelling in ons stedelijk museum. Goof is lid van S. 45. Hij zal zeker op die tentoonstelling vertegenwoordigd zijn. Let eens speciaal op hem. Misschien zult u, aan de hand van dit artikeltje iets meer van hem begrijpen. Dat hoop ik van harte, want Goof verdient onze eerlijke be langstelling. SEBASTIAAN. Deze foto -werd tientallen jaren geleden gemaakt aan de Overschieseweg, aan de andere kant van de spoorbomen. Daar stonden deze tien woningen, die in het jaar 1916 gesloopt vierden ten behoeve van een tunnel onder de spoorbaan. - We schrijven 1955 en nog steeds is er geen tunnel. Maar wat 39 jaar geleden niet gebeurde, gebeurt nu wil. Er is een begin gemaakt met het grote werk, dat wellicht vijf jaren zal vergen maar tevens een eind zal maken aan een groot verkeersobstakel!

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1955 | | pagina 12