v_ MEEMWAARS VAN «H -J 142 f Als deze van achteren ge kiekte dame niet zo'n antiek gewaad droeg, zou u misschien niet eens geloven dat deze foto meer dan 40 jaar geleden werd genomen. Want de Westvest ligt daar nog altijd even vredig en de „Drie Koornbloemenprijken nog immer op die prachtige stoere molen. Soms veranderen mensen meer dan hun om geving Uit het „Mus" vertaald door Sebastiaan Ik houd niet van de herfst. Al die vallende blaadjes maken me zo melankoliekerig. En daar komt nog dat vresflijke ongeluk bij van Kwiekje Bef. Nou mocht ik Kwiekje de laatste tijd niet meer zo, maar even goed is het érguitgerekend op xvereld-dierendag is ze door de rooje kater van de buren opgevreten. „Met huid en haar.We hebben de hele dag vergeefs gezocht naar een klein beetje „stoffelijk overschot''' om onze krans bij te leggen. Intussen liep de lelijke gemene moordenaar likkebaardend rond met een feest- strik om zijn nek. 's Middags zag ik dat ie „van het vrouwtjenog een extra schoteltje melk kreeg. Afijn, „het heb zo moeten zijn zeiden we tegen de nabestaanden, toen we gingen kondoleren. Dat doe je tegenwoordig met een k, vanwege het spellingsbesluit. „Alle vreemde cees worden kaaszei Jan, die met zijn tijd mee wil gaan. Ik snap het niet zo goed. Moeten we dan 's Za terdags-avonds naar „Kaas de Langeluisteren En hebt U het gehoord van Pluisje GrauwDie had kennis aan een zwaluw.nu zijn ze samen geëmi greerd naar de rivierrazit ze ergens in Menton frans te sjilpen. „Het valt niet mee," schreef ze... „Ik zit regelmatig vast met mijn onregelmatige werkwoorden". Die malle Pluis... ik zal blij zijn als het lente is, dan komt ze weer terug. Kenne we lekker kwebbelen.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1955 | | pagina 14