-dagboek 111 Hij de voorplaat: •*r 143 Hebt U dat nou ook elk jaar op 1 Sep tember, dat verlangen om met een nieuwe griffeldoos en een schone lei het leven tege moet te stappen? Om weer eens helemaal opnieuw te beginnen? Met „oom eet aal", met „de Germanen komen in ons land" of met „je donne ma rose a ma soeur" Hebt U ooit een werkelijke oom gehad, die de hele maand September iedere ochtend aal at? Hebt U heus wel eens een roos aan uw zuster gegevenom van de Germanen nou maar liever niet te spreken. Op Zaterdag 3 September was het vijftig jaar geleden dat de heer L. J. Zonneveld als modelmaker in dienst trad bij de firma Ingelse. Vijftig jaar... een monumentale prestatie, waarbij een „couvert met inhoud" wel zeer op zijn plaats is. 's Avonds griezelen de vrienden en kennissen van „Kunst Door Oefening" van de komische thriller „Als de klok waarschuwt Zondag 4 September stappen alle katho lieke sportliefhebbers naar het Excelsior- Sportpark aan de Oude Dijk om een zonni ge, succesvolle sportdag te beleven. De Katholieke Kring bestaat 10 jaar. aarzelend ontsproten uit een buurtvereni- gingetje-onder-de-oorlog, gestadig uitge groeid tot een machtige organisatie. Door Prof. van den Broek en architect Bakema is een plan ontworpen voor de bouw van een nieuwe Ned. Herv. Kerk in Nieuwland. De kosten worden geraamd op zes ton. De C.A.B. heeft Donderdag 8 September voor haar pupillen tot een echte feestdag weten te maken. Met meer dan dertig auto's werd naar Heemstede gereden. Een heerlijk nummertje ras-zuivere naasten liefde. U zou het ook „gemeenschapszin" Omdat het hele land de laatste tijd in het teken van de verkeer s-veilig- heid staat en omdat wij in dit blad een actuele beschouwing aan dit onderwerp wijdenprijkt op ons omslag ditmaal een fotodie vrijwel geen toelichting behoeft. Zij werd genomen vanaf de HA V-Banktijdens het spitsuur. En zij illustreert duidelijk hoe attent de politie moet zijn om de stage stroom van mensen en voer tuigen veilig door de „trechter" te leiden. Bussen.... trucks.... mo toren zelfs bespannen wagens zij komen in groten getale van en naar de Koemarkt. Maarzoals U zietde voetgangers worden niet vergeten! Notulen van het door-de-iveekse leven, bijgehouden doorSEBASTIAAN I /%- *=^'ViVir- kunnen noemen, want „naastenliefde" en „gemeenschapszin" zijn goede vrienden! (Nooit over gepiekerd, of wel?) Zondag 11 September hebben we Karei Appel zien hangen. Aan de wandjes van het C.C.C.-huisje in de Kerkstraat (Cultu reel Contact Centrum). Karei Appel.een kreet, een schreeuw in kleurvan een gewonde vogel? van een baldadige jongen van een handige bliksem, die er „brood" in ziet? Over vijftig jaar zal de leraar Kunst geschiedenis U op die vragen het juiste antwoord geven. Ik volsta met „Dank U wel" te zeggen aan het vriendelijke C.C.C.- echtpaar dat Schiedam in de gelegenheid stelde enige „Appels" eens van dichtbij te bekijken. 't Kan ten slotte niet tot Kerstmis blijven zomeren en daarom op 12 September een sloot regen waar de loodgieters deugd aan beleefden. Voor de oever-verdediging van de Wil- helmina-haven werd een bedrag van 150.000 gulden uitgetrokken.kan het U wat schelen? In het Volkspark staat altijd nog dat stelletje „barakken", weet U wel? Daar konden vroeger t.b.c.-patiënten een beetje zon en frisse lucht opdoen. Tegenwoordig gaan die patiënten naar een sanatorium. Die barakjes zijn dus vrij. De A.J.C. had er wel zin inZe hebben er een gekocht. .De Schiedamse markt in het roem ruchte Broersveld bestond vijf jaar. Daar om is er op Vrijdag 16 September een „feest- markt" gehouden... een „openlucht-wa renhuis" schreef een fantasievol kranten man. Hét attractienummer was de „Stand werkers-wedstrijd". Lieve hemel, wat kun nen die kerels kletsen.„Een standwerker is een marktkoopman die met handen, voeten, armen, ellebogen, mond, ogen en oren zijn waren dusdanig aanprijst, dat iedereen die langs zijn stand loopt... er in vliegt.zou ik voor een encyclopaedic geschreven hebben. „Erin vliegt" moet U goed verstaan„in de portemonnaie" natuurlijkom met enig kleingeld on middellijk 's mans artikel te kopen. De schilder Ludwig won de eerste prijs: de medaille van Schiedam plus een actetas, hoogstpersoonlijk uitgereikt door niemand minder dan de politie-commissaris, de heer Kijpma. Ja, hoor: B. en W. hebben besloten de raad aan te porren om hier ter stede een „Huurcommissie" in te stellen. Zaterdag 17 September was voor de Ned. Herv. Gemeente een prettige dag. Nieuw- straat 12, vroeger een groot hol oud huis, is nu een mooi pand met verschillende zalen en vergaderruimten, waar vooral de jeugd van zal smullen. „Sursum Corda" is de naam... „De harten omhoog" ...dat zullen we dan maar doen. Omdat in 1830, zoals U zich misschien herinneren zult, een zekere 't Hart (negen tien jaar oud) een kurkenfabriekje begon, viert dit jaar de firma N. J. Thardt haar 125-jarig bestaan. Op het Martinit-terrein werd op 22 Sep tember een politie-sportdag gehouden, ter ere van het 35-jarig bestaan.en commis saris Rijpma maar weer prijzen uitreiken. Zou ik het bijna vergeten: Op 21 Sep tember nam zwemmend Schiedam dank baar afscheid van Mevrouw v. d. Gaag, die precies 40 jaar badjuffrouw geweest is. Een groepje knaapjes heeft in het laantje langs de R.K. Begraafplaats 23 boompjes gedeeltelijk ontschorst... zóó je ze niet! Terwille van de vriendelijke verstand houding met de gemeente Vlaardingen laten wij de Willem de Zwijgerlaan, de Stadhou derslaan en de Julianalaan om-woelen en er dikke electriciteits-kabels in leggen Je moet wat over hebben voor een goede buur!

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1955 | | pagina 15