Schiedamse Gemeenschap Dagelijks bestuur: Bes tuursraad: Redactie-commissie: Inhoud: A bonnementen: A dvertenties: Kom. hom N.S.C. 134 Bureau: Plantage, Schiedam, tel. 68043 Ere-voorzitter: Mr. J. W. Peek, burge meester van Schiedam. M. Holl, voorzitter; Edw. den Hoed, secretaris; A. de Groot, penningmeester; K. J. Heijboer, A. L. J. Kunze, Mr. H. A. M. Roelants, F. A. de Wolff, leden. N. J. J. van Baarle, B. v. d. Berg, G. W. van Bergen Walraven, J. T. M. Bertels, A. S. H. A. Blaisse, M. den Boer-Bijl, C. Brunt, Ir. W. E. Hoek, Drs. K. W. van Houten, L. Kamp, C. Landsbergen, E. A. Leenderts, mej. A. E. D. Noorde- graaf, W. C. Oranje, D. Schwagermann, A. M. Sunderman, B. Vincent. M. Holl, W. O. Duys, P. Groenendaal en B. Vincent. Aan dit nummer werkten mee: Gijs Berkelaar, Willem O. Duys, Jaap de Raat en Sebastiaan. Pag. Jubilea, die iets zeggen133 Secties Halt 134 Kom, kom.... N.S.C134 De wraak van de vier winden135 Veilig verkeer door twee trechters 136 en 137 Koemarkt-drukte in beeld138 Goof Smit 139 en 140 Molendans141 Noordmolen krijgt wieken141 Wietje Kwetter 142 Burger Dagboek 143 en 144 Bij de voorplaat 143 f 3,per jaar of f 0,35 per nummer, voor buiten Schiedam f 3,25 (giro 549934 t.n.v. De Schiedamse Gemeenschap). Kon. Ned. Boekdrukkerij H. A. M. Roelants, Lange Haven 141, Schiedam, tel. 69300. Giro 5858. Het is betrekkelijk rustig geweest aan het Sectie-front, de laatste tijd. Begrijpelijk, want na de drukte voor en tijdens de Vacantie-week wordt de boog natuurlijk even ontspannen. Maar nu is het nieuwe winter-seizoen dan toch op volle toeren gaan draaien en wij hebben alweer drie vergaderingen te vermelden. De SECTIE TONEEL nam met leedwezen afscheid van haar trouwe secretaris A. van Rosmalen, die zich in Den Haag gaat vestigen. De heer Van Rosmalen was niet alleen een zeer actief bestuurder, maar voerde bovendien de regie bij K.N.A. en speelde vrijwel altijd een grote rol bij de SG-uitvoeringen in het Passage- theater, o.a. in de Midzomernachtsdroom van 1954. Zowel van zijn mede-bestuursleden als van de zijde van het SG-bestuur zijn talloze waarderende woorden gesproken aan zijn adres. Het zal zijn tijdelijke op volger, G. de Veth, zwaar vallen om hem te vervangen. Ook de SECTIE ZANG vergaderde en besloot o.m. wederom medewerking te verlenen bij de nationale feest- en gedenkdagen van volgend jaar. De verdere debatten gingen over financiële perikelen. De SECTIE V.V.V. kreeg van directeur H. van Lohuizen te horen, dat al meer dan 4.000 mensen de weg naar het WV-hoofdkwartier hebben gevonden als zij informaties wensten over dit of dat. Bovendien werden 30.000 folders van Schiedam verspreid, waarvan een flink aantal op de E55. W.O.D. Naar aanleiding van de Fiësta-Parade 1955 schreven wij in ons vorig hoofdartikel o.a. het volgende: „Er is wederom en zeer overtuigend bewezen dat Schiedam kan feesten op een wijze die bijv. in Rotterdam onmogelijk zou zijn." De Nieuwe Schiedamse Courant heeft deze zinsnede gretig ter hand genomen om ons te betichten van wat zij noemt, „overmaat aan zelfbewondering". „Kom, kom....", zegt de N.S.C., „er zijn nog wel enkele andere argumenten nodig om deze stelling te bewijzen." Nu heeft het o.i. weinig zin om met de redactie van genoemde krant een polemiek op touw te zetten, het zou een ongelijke strijd worden.al was het maar omdat wij zelfs voor déze aangelegenheid ons orgaan niet met grotere frequentie zouden kunnen doen verschijnen Op gevaar af de N.S.C. het laatste woord te laten willen wij toch wel even van repliek dienen. Wij nemen namelijk geen woord terug van hetgeen wij de vorige keer schreven. Rotterdam zou immers inderdaad niet zó kunnen feesten als Schie dam dat dit jaar in Augustus deed, om van voorgaande geslaagde festiviteiten niet eens te spreken. Niet dat wij de Rotterdamse burgerij minder levenslustig achten dan die onzer eigen stad, maar bij dit soort dingen spelen de omstandigheden een enorme rol. En het is nu eenmaal zo dat een bevolking van 700.000 zielen minder makkelijk te „binden" is dan een van 80.000. Schiedam is als stad en als gemeenschap nog te overzien, hier kan inderdaad nog een festijn voor de ganse gemeente op touw worden gezet, hier is de wijk-gedachte nog lang zo sterk niet als in de wijde Maasstad. Dit wordt bewezen door de vitaliteit onzer eigen instelling, dit wordt evenzeer aangetoond door het volledige falen van onze zuster-organisatie in Rotterdam. Zeker, Rotterdam zal ons op honderd gebieden verre overtreffenhet ware dwaas heid daaraan te twijfelen. Maar dat we hier beter en-bloc kunnen feesten dan aan gene zijde van het Marconipleindat staat als een paal boven water. En als de N.S.C. ons dus van zelfbewondering beticht, dan kunnen wij ten hoogste repliceren: „Kom, kom..N.S.C., gun ons in vredesnaam een beetje gezond chauvinisme

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1955 | | pagina 6