Veilig verkeer DOOR TWEE „TRECHTERS" v 136 Nederland staat de laat ste tijd sterk in het teken van algemene verkeers veiligheid. Dat is geen wonderwant het steeds toenemende aantal auto's en motoren maakt ons land met de dag onveili ger. Wij hebben over de veiligheid in Schiedam al eens eerder geschreven in het najaar van 1953 wijdde Inspecteur J. van Marion nog twee artike len aan dit onderwerp. Maar er is sedertdien weer veel veranderd en zo kwamen wij tot de ge dachte nog eens weer met een deskundige over dit onderwerp te gaan pra ten. Wij vonden Inspec teur J. J. Knook bereid een en ander over typisch Schiedamse verkeerspro blemen te vertellenneven staand artikel brengt U weer volledig up-to-date. „Is Schiedam een veilige stad?''' Die vraag hebben wij dezer dagen voorgelegd aan Inspecteur J. J. Knook, de man die zich nu al vele jaren lang dagelijks bezighoudt met het verkeer in onze gemeente. Wij wonnenzo zei hij ons, „in 1950 de wisselbeker in de steden-ver- keers-competitie, maar dat impliceert nog geenszins dat wij daarom in dat jaar de veiligste stad van Nederland ivaren. Die beker werd namelijk toe gekend op grond van het aantal per soonlijke ongevallen bij botsingen e.d. Wij hadden wat dat betreft een zéér laag cijfer, maar dit cijfer stond uiteraard in geen enkel verband met het aantal ongelukken en ongelukjes. Overigens is het moeilijk om ver gelijkingen te maken, daar iedere stad weer met andere problemen te kampen heeft- Afgezien van het verkeer in de oude binnenstad kun je voornamelijk moei lijkheden verwachten op twee fronten. In de eerste plaats is er het voort durend stromende verkeer van Vlaar- dingen dwars door Schiedam naar Rotterdam. En verder is ook de route Schiedam-Overschie-Den Haag door gaans bijzonder druk. Laten wij ons eerst bepalen tot het verkeer tussen Vlaardingen en de Maasstad. De route lijkt zo op het oog erg simpel: Ylaardingerdijk, B.K.-laan, Nieuwe Haven, Gerrit Verboonstraat, Koemarkt, Rotterdamsedijk en verder. De regeling van dit verkeer zou dan ook weinig moeilijkheden baren als het niet zo geweldig intensief was en als er geen trechters in deze route zaten. De eerste trechter vormt zich bij de Vijfsluizen, de tweede bij de veel te smalle Koemarktbrug,

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1955 | | pagina 8