r VJ 137 Daar zie je altijd die grote verkeers opstoppingen en krioelen mensen en voertuigen als mieren door elkaar. Dit op zichzelf zou nog niet eens zo erg zijn, indien het verkeer langs deze route niet met zulke plotselinge stoten voorbijkwam. Van Vlaardingse zijde wordt dit veroorzaakt door de spoor bomen bij Vlaardingen-Oostvan Rotterdamse kant door de Mathenes- serbrug en de Lage Erfbrug, die om de haverklap alle verkeer stopzetten. Schiedam ondervindt daarvan de terugslag, dat is duidelijk. BOMEN ALTIJD DICHT En wat de route Schiedam-Den Haag betreft, deze wordt geweldig belem merd door de spoorbomen bij de Over- schiesestraat, welke de meest gesloten bomen zijn van heel Nederland: liefst 10 van de 24 uur. Of wat nog sterker spreekt: 10 van de 17 uur dat deze route intensief wordt gebruikt...." ,,Maar er staan toch allerlei ver beteringen op bet programma?" „Zeker", zei de heer Knook, „en ten dele zijn die al gekomen. De ver breding van de B.K.-laan en de ver legging van bet rijwielpad aldaar naar de zijkanten is een enorme stap voor uit. Deze verkeers-ader beeft nu een prachtig wegdek, al vinden wij het jammer dat hij niet nog wat breder is geworden." „Nog breder?" „Ja, want het zou eigenlijk een drie- baansweg moeten zijn. De rechtse baan voor bet trage auto-verkeer en de ge parkeerde wagens, de middenbaan voor het snelverkeer en de linker baan voor inhalers. Zoals de zaak nu is blijft inhalen op sommige punten erg moeilijk, voornamelijk door de vlucht heuvels. Er zijn trouwens al enige zuilen gesneuveld Een andere verbetering krijgen we in de vorm van een tunnel bij het station Vlaardingen-Oost, dat zal de continuïteit van het snelverkeer zeer ten goede komen. En het zou helemaal vlot gaan, indien ook die plotselinge weg-versmalling bij de Vijfsluizen uit de weg zou zijn geruimd. Zoals bekend wordt er nog steeds gedacht over een tweemaal bredere brug aldaar. ZIJ WÈL. Het is overigens wel grappig dat het viaduct bij Vlaardingen-Oost op een oor na is gevild, terwijl wij bij de Overschieseweg pas aan het begin staan van een karwei, dat zeker vijf volle jaren zal vergen. Maar ja, daar gaat het ook om een totale wijziging van het spoorweg emplacement, vermeerdering van het aantal rails en misschien zelfs een heel nieuw Schiedams station. Is dat alles gereed, dan zijn we tenminste één van onze twee kopzorgen kwijt!" „Dat alles is eigenlijk meer van ver- Onder ongelukken ver staat de Schiedamse po litie alles, van auto's die hun wiel verliezen tot fietsers die tegen het trottoir opbotsen en een paar spaken breken. Wel nu, in 1952 tv aren er 1.155 ongelukken. In 1953 1.269. In 1954 1.430. En in het eerste halfjaar van 1955711. U ziet het, er is helaas een voortdurende stijging. Goed uitkijken is dus de boodschap, nu meer dan ooit keers-technische aard, maar wat wordt er nu gedaan om de veiligheid in Schiedam te verhogen?" „Deze twee dingen", zegt de heer Knook, „zijn eigenlijk onlosmakelijk aan elkaar verbonden. Hoe vlotter wij de file auto's en motoren en fietsers kunnen verwerken, des te veiliger zal de stad zijn. Hoewel, het is opmerkelijk dat juist op de ogenschijnlijk gevaar lijkste plaatsen de minste ongelukken gebeuren. Bij de Koemarkt bijv. zien wij zelden, aanrijdingen e.dkenne lijk doet men het daar extra voorzich tig- DE MENSEN ZÉLF Samenvattend kunnen we dus zeg gen dat hier alles gedaan wordt om het verkeer zo soepel mogelijk te doen verlopen. De beide binnenstadbruggen („Koemarkt" en „Oranje") draaien niet gedurende de spitsuren. De bij regen zeer glibberige Rotterdamsedijk wordt binnenkort geasfalteerd. Op de drukste uren staan er vier mensen van ons corps het Koemarkt-verkeer te regelen, twee houden toezicht bij de verkeerslichten en twee brengen de Wilton-fietsers op het goede pad. Wij hadden in 1954 slechts vijf ongelukken met dodelijke afloop, in 1953 waren het er zes en in 1952 slechts drie. Voor een stad als Schiedam zijn dat lage getallen. Maar begrijp goed, de veiligheid van een stad wordt niet alleen bepaald door goede wegen, snelle verbindingen of actief politie-toezicht. Die wordt in de eerste plaats bepaald door de mentaliteit van de weggebruikers zelf. en daar mankeert meestal het meeste aan!'" Tot zover Inspecteur Knook, wiens laatste ivoorden wij warm in ieders aandacht aanbevelen. W. O. DUYS. jV^EtApw. I ixièUlM A .WHM VMM» Toen Schiedam de beker van de Steden- Verkeerscompetitie in de wacht had gesleeptwerd het kost bare kleinood prompt geëxposeerd in de vitrine van het V. V. V.-gebouw. Dat is alweer enkele jaren geleden. Zijn we nóg steeds zo'n veilige stad

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1955 | | pagina 9