£oted{ cp de scholen? Daar wisten we niets van! Onverantwoord 243 Er stond in „De Rotterdammervan don derdag 3 januari een artikeldat wij met meer dan normale belangstelling lazen. Verslonden, mogen we wel zeggen, want het bevatte zoveel nieuws over onze eigen Schiedamse Gemeen schap, dat wij van verbazing onze toch aan veel gewende ogen eens uitwreven. Dat de komende vakantie-feesten in het teken van de vrije-tijdsbesteding komen te staan, ach daar keken wij niet zo van op. Per slot van rekening waren wij zelf tot dat plan gekomen en hoeft men ons ook niet meer te vertellen dat ons hoofdkwartier tegenover het postkantoor is gelegen. Maar wie schetst onze verbazing toen wij vernamen, dat de nieuwe woonivijken meer direct bij de activiteiten worden betrokken. dat er een loterij op de scholen komt en dat de traditionele Wieler ronde ditmaal in Nieuwland zal worden ver reden. He, daar was ons niets van bekend. Zou er, zo vreesden wij heel even, nog een tweede Schiedamse Gemeenschap in het leven zijn geroepenOf had de alwetende journalist al slaapwandelend zijn stuk getikt en naar zijn krant verstuurd Kijk, wij weten uit ervaring dat de plaatselijke pers elk jaar opnieuw met grote belangstelling uitkijkt naar de plannen, die het Vakantiecomité heeft uitgebroed voor de jaarlijkse vrolijke gebeurtenissen. En dus kunnen wij ons best indenken, dat het voor een journalist, die „iets" te weten is gekomen, heel moeilijk is om dat „iets" nog niet te publiceren. Maar wanneer, zoals nu het geval was, dat „iets" volkomen bezijden de waarheid blijkt te zijn en de journalist zijn lezers dus mogelijk blij maakt met mussen, terwijl het later spreeuwen blijken te worden, dan worden wij een tikje triest. Er althans van uitgaande, dat er inderdaad geen tweede S.G. in onze stad bestaat, hetgeen na een kort onderzoek duidelijk kwam vast te staan. Wel bezig! Natuurlijk is het Vakantiecomité alweer druk bezig met het uitbroeden van alle mogelijke plannen voor de maanden juli en augustus. Natuurlijk worden de feesten dit jaar weer op andere leest geschoeid dan voorheen. Maar hoe die plan- .^—Deurtei tkffig u inleen. VoEï^de k>or de tielWb maal spoi rijden georganiseerd. Er word bterij op touw gezet, waarvan de bal »ten worden gebruikt ten behoeve vai rde kinderen. Veertigduizend loten zullen op vele scholen worden verkocht en de opbrengst besteed voor de aanschaf van b v. een kinderfiets per kind per school. De samenstelling van het avondpro- gramma met voorstellingen in de va kantieweek baart na het mislukken van vorig jaar de meeste zorgen Uitge- breide gedachtenwisselingen hebben hierover reeds plaats gehad Aan de sectie Culturele Ontwikkeling is verzocht een advies over dit probleem uit ti brengen Het is begrijpelijk dat de S.G. moeiiykj met een nadelig saldo kan werken, bij het organiseren van jeugdwedstrijd den, maar of het opvoedkundig ver-d antwoord is de jeugd aan deuren tel laten leuren met loten en deze jeugdJ te bederven met .prijzen" als sport- fietsen e.d. wagen wij ten zeerste tel "betwijfelen. De jeugd kan» heus welj met minder en onschadelijker midde len tot sport en spel worden aange^J Imoedigd. In. het teken van de vrijetijdsbesteding! Js deelneming van de sporïverenigin-1 gen zeker op haar plaats, maar of dej t organisatie op dit gebied zal vlotten ^duh" nen precies zullen uitvallen en wélke ervan voor verwezen lijking vatbaar zijn is op dit moment (medio februari) nog met geen mogelijkheid te bepalen. Laat staan in begin januari, toen De Rotterdammer met zijn verbazende ont hullingen voor de dag kwam. Wij lazen bijvoorbeeld dat er een demonstratie met boot modellen in kalmer water zal worden gehouden, met name in de vijvers van Nieuwland. Wel, het is geen dolle gedachte maar er was ons niets van bekend. Wij lazen dat er een loterij op touw zal worden gezet, waarvan de baten geheel ten goede komen aan de kinderen. Welke kinderen? De Rotterdammer vergat ons dat te ver tellen. enfin, zo erg is dat niet want op loterijen hebben wij het waarlijk niet zo daverend begrepen. zéker niet, als er liefst veertigduizend loten via de scholen verkocht moeten worden. Dat bet avondprogramma van vakantieweek-voorstel lingen de meeste zorgen baart was ons al evenmin bekend. Natuurlijk heeft de organisatie van een en ander élk jaar vrij veel voeten in de aarde, maar De Rotterdammer mene vooral niet dat het Vakantiecomité gebukt gaat onder de last van de voorbereidingen of gebrek aan ideeën. Ach, zo zouden wij nog wel even kunnen dóórciteren. Maar waar wij de publikaties in De Rotterdammer al papier-verspilling vinden, past het eigenlijk niet ons eigen papier nog verder aan deze affaire op te offeren.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1957 | | pagina 19