Notulen van het door-de-iveekse leven, bijgehouden door: SEBASTIAAN ,-/g 244 Hebbuwal een huisje voor de zomer vakantie? Anders mag u wel opschieten! Op zaterdag 1 december denken we alleen maar aan sinterklaas en marsepein. Overal waar je komt struikel je over de zwarte pieten. Ik heb een vent, die nergens meer aan gelooft, horen zeggen„De stad is gewoon vergeven van de bisschoppen". Ze vertellen dat ik wel eens wat vergeet in deze rubriek, maar 48 jubilarissen tegelijk over het hoofd zien is zelfs mij te kras: zondag 2 december gaan er 23 gouden en 25 zilveren insignes naar trouwe leden van de R.K. Metaalbewerkersbond St. Eloy. Als je in deze dagen zo eens langs de banketbakkers wandelt, vraag je je af: „Waar blijven al die boterletters?" Het antwoord is eenvoudiger dan u dacht: „In de Lange Haven!" Op woensdagochtend 5 december is er een wagen vol ingetuimeld. Wat zullen de stekelbaarsjes gesmuld hebben! Nou, daar zitten we dan op 6 december allemaal met een nieuwe ballpen in nieuwe zak-agenda's te pointen. Hebbu ook een das gekregen, mijnheer? De Raad besluit om er maar eens negen miljoen, vierentachtigduizend, éénhonderd- zeven gulden en een cent tegenaan te kwakken. Daar krijgen we dan mettertijd 497 woningen voor. „Voor niks gaat de zon op" moet u maar denken. Op vrijdag 7 december is het bijna of we ons zelf horen praten door de persoon van het raadslid de heer F. Hofman. De heer Hofman pleit voor een feesthal van maxi maal 2.000 personen, voor een standbeeld op het Koemarktplein, voor subsidie aan de amateur-toneelgezelschappen, voor een expositie in het stedelijk museum van werken van Schiedamse schilders, voor meer steun aan onze V.V.V. en aan de muziekgezelschappen en ook nog voor een snelle reparatie van ons carillon. Zaterdag 8 december: Ook de heer B. Pak is „een man naar ons hart". Hij is muziek leraar aan de Rijks-h.b.s. en leider van de Mathenesser Kring. Die Kring is een groepje jonge enthousiastelingen, die „metterdaad" muziek studeren, .wat zaten ze zélf gekostumeerd te smullen van Johann Sebastiaan Bachs „Boeren cantate"!! Vrijdag 14 december: Ter gelegenheid van het vierde lustrum van „De Blauwe Doffer" zitten 816 duiven en duivinnetjes graantjes te pikken in de voormalige korenbeurs. Niemand minder dan Mr. Dr. Ir. M. M. van Praag, directeur van bouw- en woning toezicht, opende deze tentoonstelling. Er zijn zeer veel fraaie vogels. Ik heb -wr horen fluisteren dat de vale doffer van de heer J. Doejaaren een waarde van vijf duizend gulden vertegenwoordigt!! Finnu Elvis Presley ook zo'n griezel? Op 16 december vernemen wij dat me vrouw P. J. Berck-Feltzer is overleden. Als piano-lerares had zij in Schiedam een grote reputatie. Zij bereikte de leeftijd van 79 jaar. Moge zij rusten in vrede. „Tot steun in de strijd" voert het toneel stuk „Per luchtpost" op. in Musis! Dinsdag 18 december: Vandaag wordt het nieuwe zusterhuis van de Dr. Noletstichting in gebruik genomen, een vriendelijk bouwsel naar ontwerp van het Architectenbureau Kraayvanger, heerlijk verwarmd door een olie-stookinstallatie van N.V. Gebrs. Vincent. Woensdag 19 december: Sinds 3 septem ber j.l. is de Prof. Dr. Kohnstammschool in gebruik. Het wordt dus tijd dit gebouw eens officieel te openen. Wethouder Sabel doet dat met gepaste trots en Ir. L. A. de Haas, wiens schepping het is, glundert van boven tot onder. De burgemeester Mr. J. W. Peek opent op vrijdagavond 21 december de kerst tentoonstelling „Met meesterhand gete kend" in het stedelijk museum. 24 december: HAZE en KONIJNE VELLEÜ 25 december: Vrede aan alle mensen van goede wil. In de zaal onder de H. Hartkerk aan de Lekstraat is een levende kerstgroep te zien. Met een echt kindje in de kribbe en heuse schapen er omheen. Woensdag 26 december: Onder leiding van Gijsbert Nieuwland verzorgt „Or pheus" een langzamerhand traditie ge worden kerstconcert in de St. Janskerk. Zaterdag 29 december. De heer J. Hoek vindt het „welletjes". Meer dan 52 jaar is hij in dienst geweest van de N.V. Fabriek van Chemische Producten op Vondelingen plaat. méér dan tweeënvijftig jaar! Héééé. jongens, horen jullie dat? Op maandag 31 december luisteren we allemaal naar Wim Kan, schuiven met enige weemoed een paar dozijn oesters naar binnen, bezatten ons een beetje en hopen dat mijnheer Hofstra ons het volgend jaar nog iets óver zal laten! In de Pernissestraat hebben enige knullen een stel autobanden en oude kerstbomen bij elkaar gesleurd en er een brandje van gestookt. De „haastig toegeschoten" brand weer werd door deze „hope des vaderlands" gemolesteerd. Er werden pogingen aange wend om de blusslangen dóór te snijden. Het werd een hele rel „Eind goed, al goed" hebben ze zeker gedacht. maar ZOU je zulke vlegels niet! Enfin, op 1 januari beginnen we toch maar een nieuw jaar. Woensdag 2 januari: Leerlingen van de technische school, van de r.k. huishoud school en van de huishoud- en industrie school hebben verschillende soorten speel goed gemaakt. Dat wordt vandaag allemaal uitgedeeld aan patiëntjes van de Nolet stichting en van het Gemeente-Ziekenhuis. Goed zo! 's Avonds worden de kerstbomen ver brand, die vlijtige kinderen bij honderden hebben saamgebracht op de zandvlakte. Zaterdag 5 januari: Ze zitten weer van alles in de grond te stoppen. Daarom is het fietspad aan de Nieuwe Haven tijdelijk onbruikbaar. Zondag 6 januari: Onze bloedeigen toneelvereniging „Brederode" is vandaag naar Elslo in Zuid-Limburg. Zij gaat daar meedoen aan een toneelwedstrijd met het leuke stuk „Kleine kinderen worden groot". Ha! We hebben er weer een toneelgroep bij. Buurtvereniging De Parallelweg is ook op de planken gekropen. In de zaal Tivoli brengen ze vanavond „Mensen rond de Haven". Ze doen het niet eens zo héél erg slecht. Op maandag 7 januari draagt wethouder Van Bochove vijfentwintig jaar de advoca- tenbef. Omdat dit jubileum niet in het openbaar gevierd wordt kunnen we hem slechts „in gedachte" de hand pletten. Wat we allemaal graag van harte doen! Overigens rollen wij om twaalf uur van schrik bijna van onze kantoorkruk omdat opeens alle sirenes gaan loeien. Het is gelukkig maar „proef-alarm". „Geef me eens even een zoen," zei de jongen tot het meisje, „je krijgt hem zó weer terug!"

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1957 | | pagina 20