m 245 Woensdag 9 januari: Als we de acht mannen, die vandaag bij de Schiedamsche Cartonnagefabriek aan het werk zijn gezet, méé tellen zijn er in Schiedam 34 Hongaarse vluchtelingen opgenomen. Vrijdag 11 januari: Het piept, het sjirpt, het fluit, het kwaakt, het rrrolllt uit meer dan vijfhonderd „schoongevederde" vogel kelen. De derde vogeltentoonstelling in de Korenbeurs is weer iets heel bijzonders, lieve lezeres uit Beek bij Nijmegen! Want denkt u vooral niet, dat het om een ver zameling „vogeltjes in kooitjes" gaat. Ha, dan kent u onze Plantsoenen-dienst niet. Het is een verrukkelijke tuin ge worden De derde groep die in Musis een ernstige poging deed om „Schiedams beste toneel club" te worden genoemd, was Geron. Zij brachten „Meisjes-lyceum" .Hóe zij het deden vertel ik niet, want dan zeg ik de jury vóór. Op zondag 13 januari is in de St. Jozef school aan de Nassaulaan een uitgebreide tentoonstelling te zien van „vrije-tijdsbeste- ding". In de kerstvakantie hebben de jongens (al of niet met hun pa) getimmerd, geplakt, ge-kleid, gezaagd, gemierd, ge prutst, geknutseld. Er was „van alles": boerderijen, poppenkasten, kerststallen, vliegmachines, stukkies glas, „draad-plas tieken", tekeningen, bonbonstelletjes en schemerlampen. Hulde aan het energieke „Oudercomité", dat hiervoor het initiatief nam. De Singel-kajotters vieren uitbundig hun tweede lustrum. Hebbu soms zin om effe lekker gauw zeventigduizend gulden te winnen? Dat kan, want de Schiedamse voetbalvereniging Excelsior heeft zich aangesloten bij de voetbalpool voor amateur-clubs. En dan hebben we op dinsdag 15 januari weer eens een jeugdconcert in het Passage theater. Annemarie Bom laat zien wat je allemaal met een harp kan doen. De heer J. C. A. Schoof zit vandaag veertig jaar „aan het laatje".Hij int de gemeente-belastingen (een half miljoen per jaar!). De eerste reactie van een lezer uit Groenlo zal misschien zijn „Wat een naar mens," meneer uit Groenlo, u vergist zich!! En niet zo'n heel klein beetje! De heer Schoof heeft naast het gemeentebelang altijd een zéér open oog gehouden voor de belangen van de belasting-betalers. Hij is zelfs een populair man. Driewerf HOERA. Hebbu die grote koperen ooievaar ook gezien? Die is gemaakt door de firma Meijer en Stegmann en bestemd voor de St. Jacobstoren te Den Haag. Donderdag 17 januari: Gods engelen schreven heden in het gouden boek: „De melkslijters van Schiedam hebben aan hun invalide ex-collega H. Ris een invaliden wagentje geschonken." 's Avonds luisteren wij naar de 22-jarige vioolvirtuoos Lukas David, die Mendels sohn's vioolconcert laat horen, samen met het Rotterdams Philharmonisch orkest onder leiding van Eduard Flipse. De Schie damse Gemeenschap had „onze Hongaarse gasten" met hun tolken uitgenodigd. Een sympathieke geste, al zeggen wij het zelf. „Hee, wat mót dat? Willen jullie wel es ophouwen met al die mooie bomen van Plein Eendragt om te hakken, lelijke van dalen, natiiurschenders!" Kom, mevrouwtje, niet zo heftig. niet zo gauw maar direct lelijke dingen zeggeneerst eens vragen hoe het zit. Het zit nl. zó, dat die bomen daar op uw plein ziek zijn, héél erg ziek. Ze hebben „loodglansziekte" En straks komen er andere bomen voor in de plaats: lijsterbessen. Op zaterdag 19 januari slaan Gree Mak en Wim de Wolff samen de eerste paal voor de nieuwe ned. herv. kerk in Nieuwland. „En toen kwam Oma" onder regie van C. Paardenkooper in een volle „Irene"-zaal. In Arcade wordt door de Schiedamse Toneelvereniging De Amateur „Het Straat je" opgevoerd. De Schiedamse mondharmonicavereni ging Vriendenkring heeft een contactavond in het Volksgebouw. De centenvereniging voor blinden „Steunt ons Streven" geeft een propaganda-avond in Musis. ....en houdt dan maar eens vol dat er hier „nooit niks" te doen is. Donderdag 24 januari: het Passage theater davert van de klanken: Excelsior (zang), Crescendo (fanfare) en La Matinata (mandoline) geven samen een uitvoering. 25 januari: In het stedelijk museum is een schilderijen-tentoonstelling te zien over het bombardement op Hiroshima. In 8 taferelen hebben de Japanner Iri Maruki en zijn vrouw Toshika Maruki het vreselijke gebeuren uitgebeeld. Vier daar van zijn in Schiedam te zien: „De regen boog", „Jongens en meisjes", „Het water" en „De hulp". De tentoonstelling duurt tot 20 februari. In Musis doet de toneelgroep van Ge meentewerken mee aan de wedstrijd van de S.G. met „Annemariezeg jij het maar." Maandag 28 januari: De gouden ere medaille, verbonden aan de huisorde van Oranje Nassau, gaat vandaag naar de stoere borst van de heer H. van Wieringen, die vijftig jaar pal gestaan heeft op de afdeling boekhouding van Gemeentewerken VIJFTIG jaar. zulke dingen gebéuren in Schiedam, lieve lezers elders. En nou allemaal uit de weg. daar komt Brederode. Brederode-zelf. Giste ren waren ze nog in ElsloU hebt het natuurlijk gehoord. Het staat vandaag in alle kranten. Ja.... de éérste prijs voor toneelspel! de éérste prijs voor regie (Karei Tubbing straalt) de tweede prijs voor mevrouw Til Gudde- Ripperda (actrice), een eervolle vermelding voor het spel van Pim Remmerswaal. Kunnen wij, Schiedammers, toneelspelen of kunnen wij het niet? O zo!! 6.844 inlichtingen heeft onze V.V.V. ge geven in 1956. 521 buitenlandse bezoekers waren er bij, uit 33 verschillende landen. ik wist niet eens dat er nog zoveel verschil lende landen zijn! Woensdag 30 januari: In het stedelijk museum houdt de nieuwe conservator, de heer P. L. A. Janssen, een interessante causerie over nee, niet over ,de glim lach van de Mona Lisa", dat was zo maar een „trek-titel" .of misschien toch wel een beetje over die glimlach. Ik geloof dat hij het eigenlijk had over de houding die wij moeten aannemen tegenover schil derijen, de innerlijke houding dan. Donderdag 31 januari: „Ik wil gelukkig zijn" is de lijfspreuk van ieder mens. Sommi gen denken dat je dat geluk bereikt door „te dansen tot ik niet meer kan"De mensen die vanmiddag bij Ir. D. J. Adriaan- se op visite zijn, denken er anders over. Hun ideaal is „Morele Herbewapening". Die mensen zijn de spelers van het toneel stuk „De Baas" van Peter Howard. Dat toneelstuk werd van 5 t/m 8 februari hier vertoond. Bij de voorplaat Daar staat hij dande gigantische torenflat van Nieuwlandwaarin liefst 200 gezinnen een nieuw leven zijn begonnen. Een prettig leven. Want zeer comfortabel zijn de 3 en 4-kamer- flats in deze wolkenkrabberdie Schie dams profiel zozeer veranderd heeft. Ze zijn centraal verwarmdruim, qua uitzicht onovertrefbaarduchtig be schermd tegen kou en wind en van vele gemakken voorzien. En van buiten. Ach, onze prachtige voorplaat spreekt voor zich zelf!

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1957 | | pagina 21