burger dagboek 14 Notulen van het door-de-weekse leven, bijgehouden door: SEBASTIAAN Hebbu dat nou ook altijd dat u verliefd wordt op de hoofd rolspeelster? Niettemin opent wethouder Van Kinderen op 1 februari de tentoonstelling die S. 45 eindelijk in ons eigen museum mag houden. U hebt die tentoonstelling natuurlijk allemaal gezien en u weet voortaan wie onze Schiedamse schilders zijn en wat ze kunnen. Terzelfder ure daveren de planken van Musis van „Kleine kinderen worden groot". Brederode probeert met dat stuk ook in de Schiedamse toneelwedstrijd de eerste prijs te halen. Of hun dat gelukt is horen wij 15 maart, als de jury uitspraak doet. Zaterdag 2 februari is een verrukkelijke dag voor HERMES D.V.S., want 's middags mogen ze twee nieuwe sportvelden in gebruik nemen van het sport-complex bewesten de Pol dervaart. Het zijn voorlopig nog de junioortjes die daar spelen, de ouderen kunnen maar moeilijk afstand doen van hun „Damlaan", waar ze nu al zeventig jaar „thuis" zijn 70 jaar! Zondag 3 februari. we moesten er eigenlijk maar niet meer over praten: SittardiaHermes 42 RockanjeMartinit 10 DubbeldamSchiedam 40 SgravenzandenS.V.D.P.W. 42 NaaldwijkD.R.Z. 11 Excelsior '20Coal 12 D.H.S.—S.I.O.D. 5—0 S.F.C.Wilton-Feijenoord 43. Hebt u na zo'n dag nog trek in uw prakje? Maandag 4 februari: Op het postkantoor te Schiedam wor den dagelijks 60.000 brieven verwerkt, 8.000 postpakketten en 2.000 telegrammen! Hoe dat allemaal gebeurt is leuk te zien op de P.T.T.-tentoonstelling, die, speciaal voor de jeugd, is ingericht in de lagere school Oude Kerkhof 13. Intussen hebben we er weer een versierde borst bij: de zilveren medaille van de huisorde van Oranje Nassau ging naar de heer J. A. H. Schepens, die de firma Bervoets meer dan veertig jaar trouw heeft gediend. Trouw is nog altijd iets dat ons met groot respect vervult. Als ik aan kegelaars denk zie ik altijd grote potten bier voor me en dikke schijven worst. Nu lees ik echter dat de Schiedamse kegelclub „De Poedelaars" met „1308 aan hout gewonnen hebben van „Doe je best" uit Rotterdam, die slechts „1079 aan hout" hadden. Zo zie je maar! Dinsdag 5 februari: De heer A. v. d. Ende, chef-banket- bakker bij de D.E.S. viert vandaag feest. Veertig jaar heeft hij roomsoezen, mocca-punten en appelgebakjes gemaakt. Vandaag gaat hij er eens bij zitten en krijgt de zilveren medaille opgespeld door burgemeester Peek. Wat een wintertje anders, he? Precies wat u zegt, me vrouw: nét april! Op zondag 10 februari vieren twee St. Vincentius-conferen- ties hun honderdjarig bestaan: die van de H. Liduina- parochie en die van de parochie van St. Jan de Doper (ofte wel: van 't Frankenland en van de Haven). Dat betekent twee maal een ééuw „Naastenliefde". Maandag 11 februari: naastenliefde, dat is het ook als je vijftien keer bloed hebt afgestaan aan de bloedtransfusie dienst zoals de heren C. Aleman, J. Borsten sr., J. J. W. de Graaf, en P. A. Grondelle. Dr. A. C. Taverne vindt dat hun een Landsteiner-plaquette toekomt en Brederode speelt hun ter ere nog eens dat leuke stuk „Kleine kinderen worden groot". Op woensdag 13 februari wordt voor leden en donateurs van de vereniging „Natuurgenot in huis" (dat zijn de vissies-houders) een interessante film gedraaid in de Am- stelbron.... over het leven van vissen natuurlijk. 14 februari: Sint Valentijn! De Nederlandse Bloemisten vereniging huldigt vandaag ongeveer honderd Nederlanders, van wie zij vindt dat hun „een blommetje" toekomt. Een van die gehuldigden is de Kethelaar L. J. de Nobel, die een motorrijder van de verdrinkingsdood gered heeft. 's Avonds lopen 170 enthousiastelingen door Schiedam te speuren. De motorclub Schiedam had weer een puzzel- tocht georganiseerd.... moeilijk, jö! Zaterdag 16 februari: is dat effe een „mieterse" dag voor de familie Van Aken uit de Amalia van Solmsstraat komt me daar zo maar een gloednieuwe auto aanrijden.... de éérste prijs uit de bekende „Goed-zo actie". In het gebouw van Chr. Sociale Belangen wordt „Het woelige nest" gegeven voor de Chr. Sociale Jeugdorganisatie „Werkende Jeugd".... tenminste vóór de pauze.... Na de pauze wordt het stuk gespeeld voor „Jonge Kracht Dat snapt u niet, overigens pientere lezer in Krimpen a. d. LekNou, het zit zo: „Werkende Jeugd" heeft tijdens de pauze even zijn naam veranderd. Als het goed was moesten we eigenlijk de hele linker vleugel van het voormalig Jacobs Gasthuis laten restaureren en bij het museum trekken. Maar we moeten zuinig zijn, lezer in Den Haag, en daarom beperken wij ons tot het „een beetje opknappen van één zaal"Wel een vloertje van gewone straat-plavuizen, een tikkie witwerk en zo. alles bij elkaar voor f 4000,— dat zal zelfs die ene lezer in Den Haag niet teveel kunnen vinden. Dinsdag 19 februari zitten de oudstrijders en dragers van het Mobilisatiekruis te gillen van de lach om „Pukkel en Pukkel", dat het Schiedams Toneel voor hen op de planken van Musis Sacrum zet. Woensdag 20 februari: Ik weet niet of iemand van u over een „cultuurhistorische mijlpaal" wil spreken, maar een feit is dat het laatste huis van de Laan Ons Genoegen van daag onder slopershand verdween. En wie zien we daar? O, das minister Witte! Wie zegt u Nou, gewoon Zijne Excellentie Ir. H. B. J. Witte, van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid. Finnu dat zo raar, lieve lezer in 's Heer Arendskerlse? Weet u dan niet dat Schiedam een torenflat met elf ver diepingen heeft laten bouwen aan de Burgemeester van Haarenlaan en dat deze torenflat genoemd wordt: „Een evenement van woninghoogbouw in Nederland". Nou, zodoende. Vrijdag Tl februari: Hoe jullie in Nijmegen, Nistelrode, Den Haag of De Rips erover denken moeten jullie zélf weten, maar wij, hier in Schiedam, gelóven niet meer in de „autonomie der gemeenten".... hi, hi, ga nou gauw! Wel doen we natuurlijk mee aan de algemene bestedings beperking en daarom hebben we f 400.000 geschrapt van onze begroting.... nee, laat dat applaus maar zitten. Zaterdag 23 februari: U had nog gauw even donateur willen worden van de toneelvereniging Amicitia, want u hebt natuurlijk ook gehoord dat ze het volgend jaar hun

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1957 | | pagina 14