burgerdagboek 59 Notulen van het door-de-weekse leven, bijgehouden door: SEBASTIAAN Bij een spaarbank is het „ha len en brengen". In de maand maart werd bij de Spaarbank 1820 drie ton meer gebracht dan gehaald... „bestedings-beperking" IDe di rectie van de H.A.V. bank heeft een radio-toestel met versterker cadeau gedaan aan ons schoolbuitenhuis te Oosterhout. Een sympathiek gebaar! 2 april: Omdat de heer L. v. d. Waal veertig jaar geleden in dienst trad bij „van 't Hoff en Jongepier" kreeg hij vandaag een cadeau onder couvert, een legpenning en andere waardevolle ge schenken. „TROUW" blijft hetvermel- den waard, vind ik. Zondag 7 april: vandaag en gisteren werd er duchtig getippeld langs de velden en dreven van onze goede stad: allemaal voor het rode kruis. Er vielen wat blaren. Deze werden vakkundig doorgeprikt. En weet u wat nu echt leuk is? Voor elke doorgeprikte blaar offerden de patiën ten een kwartje voor de actie „Goed zo" (had Jan Bodegraven ook een pret tig weekend!) Hoe vindt u die rode tulpjes in het Koemarkt-plant soen? Doen het fris he? Trouwens... valt het u nooit eens op hoe verzorgd onze parkjes en plantsoentjes er altijd bij liggen? Mijn dochter heeft een (zure-augurken)-pot vol met kikker visjes. Mijn vrouw zegt dat het stinkt, maar ik vind het zo léérzaam! 8 april: Léérzaam is ook het werk van de Vereniging Schiedamse Schooltuinen: het terrein bij het stoomgemaal aan de poldervaart wordt in 450 stukjes „ver kaveld"... Er waren 800 liefhebber- tjes. Wat jammer dat er niet meer grond beschikbaar is. Het speel terrein langs de Frankelandsedijk heeft er weer een paar nieuwe wippen bii en de schommels hebben mooie kettingen gekregen.aan de klimtoren zijn hier en daar wat schroeven vastgedraaid de jeugd kan opkomen. Sinds 1936 liep „Sint Ambrosius" in het zelfde uniform. nou, dat konden we eerlijk gezegd, wel zien: 'tglom, 't kierde, 't rafelde en 't was ergens niet meer. Voor alle 65 leden komt nu een gloed nieuw pakje... kunnen ze der weer twintig jaar tegen! 9 april: In Mu sis Sacrum houdt de Comenius-school B een ouder-avond. Deze ouderavond wordt geleid door de gemeentelijke inspecteur van het onderwijs. „Goed", zult u zeggen, „en wat zou dat?" Stel u vóór: In zijn inleidend woord ver zoekt die inspecteur de aanwezige jour nalisten om „deze keer nu eens geen grote wilde verhalen in de krant te zetten en zich te beheersen". Nu vraag ik u, persmannen van heel Ne derland: Waar gaat het héén als u geen wilde verhalen meer mag schrijven, als u zich werkelijk zou moeten beheer sen?... Nee, inspecteur, DIT is al te dol! Het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling laat in het Volksgebouw een lezing houden over „tourisme in Duitsland". In het Wijkgebouw Nieuwland vertelt mevrouw M. Fiolet- Godefroy hoe wij onze kinderen moeten voorlichten. Ooievaars en rode kolen komen daar tegenwoordig niet meer aan te pas! Donderdag 11 april: In het Passage-theater stappen de dappe re O.B.K.-jongetjes op het plankier: een jeugd-harmonie-orkest onder leiding van A. de Bruijn jr., en daarna het jeugd-accordeon-orkest van Frans Car- ree. ...Om het eens hardstikke origi neel te zeggen: „De thuisblijvers had den ongelijk"... Wat niet weg neemt dat des ochtends de nieuwe Hoofdbrug (aan het eind van de Lange Nieuwstraat) voor het verkeer werd opengesteld. Zondag 14 april: Palmzondag. De hele week zijn de kin- ders bezig geweest met het „optuigen" van hun „palmpaas". Ruim 200 deel- nemertjes vormden vandaag een bonte stoet, die onder aanvoering van Excelsior's drumband optrok naar het stadhuis. Daar mocht Paul Oranje zijn Palmpasen aan de burgemeester aanbieden, terwijl Elsje van Houwelin- gen haar pronkwerk aan mevrouw Peek afstond. Vervolgens trokken ver schillende groepjes naar de diverse ziekenhuizen en de tehuizen voor Ou den van Dagen. Goed zo, jongens en meisjes!! 15 april: U hebt natuur lijk allemaal netjes uw belasting-aan- gifte-biljet ingevuld... en niets vergé- ten.hoopik? Dinsdag 23april: Van daag is het de hele dag „St. Jorisdag". 's Morgens om zeven uur wordt de vlag gehesen in de Plantage en districts commissaris Sunderman leest de Sint Joris-boodschap voor. 's Avonds is er op de padvindersboerderij „De vijf slui zen" een kampvuur! en woensdag 24 april is het de hele dag ,,K. J. Hey- boer-dag". ledereen in onze stad kent de heer Heyboer: de invaliden en ou- den-van-dagen, de leden van de Schie damse Kunstkring, de korfballers en wij van de Schiedamse Gemeenschap. Wij zeggen allemaal vandaag, op zijn vijfenzeventigste verjaardagGoede vriend, nog héél veel gelukkige jaren!! 25 april: een vlijtig welpje heeft netjes alle papiertjes uit mijn voor tuintje geraapt: met enige plechtigheid heb ik hem een heitje voor dit karweitje overhandigd. He, waarom loopt de heer P. Krommenhoek zo tevreden te glimlachen? O, ik weet het al: hij heeft in een regionaal solistenconcours te Vlaardingen 82 punten uit zijn klari net geblazen: eerste prijs met lof van de jury. Ja, en in Rotterdam heeft Utile Du lei acht van de zeventien prijzen ge haald, waaronder natuurlijk de éérste algemene prijs en drie ereprijzen: voor regie, samenspel en uitspraak. Voor toneelspelen draaien we hier tegen woordig onze hand niet meer om. Maar wat zullen we nu eens voor super latieven laten aanrukken voor de flui tist A. Overgang, die „de beste van alle deelnemers" was op het Vlaardingse Solisten-concours? Hij kreeg de zilveren lauwertak van het Vlaardingse Ge meentebestuur en de zilveren plaquette voor de eerste prijs. Zullen we even „Hiep-hiepen" Nou en 's avonds hadden we gewoon het volledige Cop- pel ia-bal let voor de Katholieke Kring... Staan jullie even met de ogen te knip peren, daar in Purmerend, Amsterdam en Winschoten? Hadden natuurlijk ge dacht „Schiedam, daar gebeurt nooit niks, die lui zijn nog lang niet cultuur- rijp..." ...Ja, dat hadden jullie ge dacht. Nou, vergéét het maar!! In gebouw Arcade heeft vandaag het Schiedams Vrouwenkoor een concert gegeven met als gast de beroemde (Griekse) mezzo-sopraan Irma Kolassi. Nooit van gehoord, daar in Den Haag zeker he? 26 april: O, jongens, wat ben ik begonnen.die twee prijs winnaars op het solistenconcours in Vlaardingen... dat waren er geen twéé.dat was ik zou haast zeg gen: een heel regimént: L. M. van Os (alt-sax): eerste prijs met lof van de jury (afd. superieur); M. Boer (klarinet) eerste prijs (ere-afdeling); M. G. Schol ten (piston) tweede prijs (ere-afdeling); A. H. de Kaper (hoorn) derde prijs (ere- afdeling); P. Vervoort en M. Dries (jochies van veertien, maar gééf ze de muzikale ruimte!) haalden met hun klarinetje de tweede prijs in de derde afdeling.-, ik bedoel maar! Voor onze katholieke stadgenoten was het op zondag 28 april een grote dag omdat Mgr. M. A. Jansen, Bisschop van Rot terdam, aanwezig was bij het Lof in de Frankelandse Kerk ter eer van de heilige Liduina. Dinsdag 30 april: Oranje BOVEN!! Ter ere van H.M.'s verjaardag marcheren O.B.K., Sint Ambrosius en Crescendo, vrolijk toete rend door de straten, houden wij een wielerronde in de Stadhouderslaan, wordendefinales van het schoolvoetbal en het handbal-toernooi uitgevochten, en zitten we 's avonds 'n tikje paars- verkleumd te kijken naar een keur van variété-artiesten. Dit was Schiedams vijftigste „Koninginnedag", wist u dat? Had u toch eigenlijk moeten weten: alle kranten hebben er boorde vol van gestaan...

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1957 | | pagina 15