De Schiedamse Gemeenschap Hard aan het werk... ...om de vakantie te vieren 49 ORGAAN VAN DE STICHTING DE SCHIEDAMSE GEMEENSCHAP JAARGANG 9 - No. 3 - MEI 1957 Als een klein heimachientje slaat in vergadering na vergadering de voorzittershamer van de heer Holl de voorstellen en besluiten vast, die als even- zovele palen ons" komend vakantiefeest zullen dra gen. U kunt ook zeggen dat die hamer spijkers met koppen slaat: waar het op aan komt is, dat er hard gewerkt wordt om straks de Schiedamse vakantie plezierig te kunnen vieren. Het feest zal, zoals eerder bekend werd, dit jaar gespreid worden. Half juli begint het, en het duurt tot eind augustus. Op die manier hopen we, dat zo veel mogelijk mensen (de kinderen zogoed als de volwassenen) er zo lang mogelijk van kunnen ge nieten. Aan die spreiding doet ook het Stedelijk Museum mee; de traditionele vakantie-tentoonstel ling wordt daar op 19 juli reeds geopend en blijft tot eind augustus. Het is nog niet het moment om u alles van die expositie te vertellen een beetje nieuwsgierigheid kan, dunkt ons, geen kwaad maar we willen al wel zeggen, dat men er poppen zal zien, en niet zo maar poppen, maar POPPEN met hoofdletters, een complete poppenwereld. Aanvankelijk was het de bedoeling, het feest dit jaar te stellen in het teken van de hobby. Daar is lang, breed, hoog en diep over gepraat, de hamer van mijnheer Holl heeft ontelbare malen het hout van de tafel gebeukt, maar uiteindelijk zijn we tot de conclusie gekomen, dat de hobby niet de goede basis voor ons feest zou zijn en we hebben daarna een nieuw programma opgesteld, waarin we tal van zaken tot een naar we hopen smakelijke cocktail mengden. Behalve de revue, die natuurlijk weer komt en waarvan we ons natuurlijk weer afvragen, hoe het toch mogelijk is, om elk jaar weer een dergelijk spektakel op de (vele) benen te krijgen, worden er in het Passage-theater nog vier andere feestavon den gegeven. Aan u de prettige verwachting wat dat wel voor avonden worden, aan ons de man moedige voorbereidingen. Over het hele feest gespreid komen er een vijf of zes avonden in de Plantage en daarbij hebben we nu reeds de eerste dreigbrieven naar De Bilt ge zonden, luidende, dat als het "instituut niet zorgt voor heerlijk feestweer, onze S.G. een adres aan de Staten-Generaal zal zenden ter afschaffing van het instituut en desnoods ter afschaffing van het kli maat in zijn geheel. In de laatste week van augustus komen de ge bruikelijke jeugdvoorstellingen en van 23 augustus tot 31 augustus het attractiecentrum. Meer willen we op dit moment niet loslaten. Wanneer u mensen tegenkomt met een fraai slot op de mond, dan zijn het leden van het werkcomité en van de diverse commissies. Wel moet u even op letten of het Schiedamse gemeentewapen op het slot staat; anders zijn het misschien gewoon men sen, die van hun vrouw niet meer mogen praten. Laten we er gezamenlijk voor zorgen, dat ons feest een goed feest wordt. Dat kunnen niet alleen de werkers bepalen maar vooral ook de feestvier ders zelf. Ons feest is voor alle Schiedammers be stemd en alleen met medewerking van alle Schie dammers kan het slagen. De juiste stemming, de echte vreugde van de zomer en van het plezier, de voldoening om met de stadsgemeenschap samen iets te scheppen dat ons nader bijeen brengt, daar gaat het om. Wees er inmiddels van verzekerd, dat het aan de werklust van de voor- en wegbereiders niet liggen zal,

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1957 | | pagina 5