poppendroom Stief uit het iïluieum Beste Willem, Soms moet ik zo vreeslijk wenen en ik weet niet waarom, zuchtte weleer een Schiedammer, die zich Piet Paaltjens noemde. Ook ik heb de laatste weken de neiging, af en toe eens even goed uit te huilen, maar ik weet wel waarom. Nou en of. Het zijn de voorbereidingen van onze grote zomer- tentoonstelling Poppendroom", waarvan we 20 juli de deuren wijd open zetten voor jong en oud. Zoals iedere zomertentoonstelling is ook deze een werk om (poppen)nachtmerries van te krijgen. Ik herinner me, dat ik vroeger Daan Schwager- mann wel kwam gadeslaan als hij bezig was en dan af en toe kalmerend de hand op zijn schouder legde onder het uitspreken van de gedenkwaardige woorden ,,kom, kom, kalmte alleen kan je redden". Nu zou ik wel willen, dat iemand dat bij mij kwam doen, maar je weet, Willem, mijn schouder is alleen te bereiken voor commissaris Rijpma, en die slaat zo hard. Evengoed denk ik, dat het wel weer in orde zal komen. Dertig bruikleengevers uit al ie delen van het land, van Tilburg tot Britswerd en van Amster dam tot Arnhem zonden pop pen en poppenhuizen, grote poppen en hele kleintjes, pop pen van Chinezen, maar ook van Eskimo's (uit drijfhout gesneden), moderne poppen en poppen, die zo'n twee honderd jaar oud zijn, poppen van zilver en poppen van Delfts porselein, loden popjes en ontzaglijk mooi aangeklede poppen. Tot de bruikleen gevers behoort, zoals je mis schien al weet, H.M. de Ko ningin. Onze landsvrouwe staat een reeks poppen af, die je nog nooit gezien kunt hebben, met name een buiten gewoon mooie serie, die Zij kreeg bij Haar bezoek aan Orange, het Franse plaatsje, waaraan het Oranjehuis zijn naam ontleent. Als ik naast mijn bureau op de grond kijk, zie ik prachtig bestorven kleuren, een groep poppen, die wel heel bijzonder is. Het is namelijk een kerst groep, ruim 200 jaar oud, in Napels gemaakt. De herders brengen als echte Napolitanen

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1957 | | pagina 12