Schiedamse Gemeenschap gemeenschapsleven De Schiedamse (i-weekse 94 Bureau: Plantage, Schiedam, tel. 68043 Erevoorzitter: mr. J. W. Peek, burgemeester van Schiedam. DAGELIJKS BESTUUR: M. HolI, voorzitter; F. A. de Wolff, secretaris; A. de Groot, penning meester; G. W. van Bergen Wal raven, A. L. J. Kunze, E. A. Leen- derts, mr. H. A. M. Roelants, leden. BESTUURSRAAD: N. J. J. van Baarle, J. T. M. Bertels, A. S. H. A. Blaisse, M. den Boer-Bijl, K. J. Heyboer, ir. W. E. Hoek, L. Kamp, C. Landsbergen, mej. A. E. D. Noordegraaf, W. C. Oranje, C. Rauws, A. M. Sunderman, B. Vincent en A. van der Wel. REDACTIE-COMMISSIE: P. Groenendaal, M. Hol IPierre Janssen, P. Th. J. Kuyer en B. Vin cent. Eindredacteur: B. Evenhuis. Aan dit nummer werkten voorts mee: Huug Smits, W. J. Verkerk, G. F. de Blauw, T. H. Tjia, A. Blankert, en dr. P. C. Visser f. Foto's, tekeningen: Octave de Co- ninck, Gem. Archief, J. van der Hoeven, Stichting Werkcomité Na tuurbescherming, Van der Poel en G. D. Lutke Meijer. INHOUD: pag. Verpoppende poppen93 Gemeenschapsleven94 Natuurbescherming ons aller plicht95, 96 Oud Schiedam97 Jeugd en Woord 98, 99 Museumbrief100, 101, 102 Krisse krassen over Schiedam 102 Culturele spiegel103 Overneming van artikelen of foto's, ook van gedeelten, slechts toegestaan met bronvermelding. ABONNEMENTEN: f3,per jaar of f 0,35 per nummer, voor buiten Schiedam f3,25 (giro 549934 t.n.v. De Schiedamse Ge meenschap). ADVERTENTIES: N.V. Kon. Ned. Boekdrukkerij H. A. M. Roelants, Lange Haven 141 Schiedam, tel. 69300. Giro 5858. Het Schiedamse Gemeenschapsleven in de komende periode tot september (pas medio september verschijnt een nieuw nummer van ons blad) zal voor een belangrijk deel in het teken van de komende Vakantiefeesten staan. Het is derhalve dienstig een beknopt overzicht te geven van wat er allemaal staat te gebeuren; voor gedetailleerdere gegevens verwijzen wij naar het program maboekje, dat ook aan ons bureau verkrijgbaar is. In chronologische volgorde: 20 juli (t/m 1 sept.) 21 juli (t/m 11 aug.) 22 juli 23 juli 24 juli 26 juli 27 juli 31 juli 1 augustus 3 augustus 7 augustus 8 augustus 10 augustus 14 augustus 15 augustus 17 augustus 19 augustus 20 augustus 21 augustus 22 (t/m 31) augustus 23 (t/m 31) augustus 24 augustus 26 augustus 27 augustus 28 augustus 29 augustus 30 augustus 31 augustus optocht Poppenparade en opening tentoonstelling Poppendroom Ballet der Lage Landen, Plantage podium Spido-haven rondvaarten bridge-drive bridge-drive poppentheater Colombine orgelconcert Grote Kerk lezing en demonstratie poppenspel zwemfeest Bad G roenoord poppentheater Colombine Italiaanse operasolisten, Passage theater Schotse en Engelse dansers, Plantage podium poppentheater Colombine orgelconcert Grote Kerk Nationaal Pools Danstheater, Passage theater film voor ouden van dagen hengelwedstrijd voor junioren poppentheater Colombine Zomercocktail, bonte avond, Passage theater hengelwedstrijd voor senioren transport- en bakfietsenrace modeshow poppentheater Colombine orgelconcert Grote Kerk attractiecentrum Nieuwe Haven Wiener Sangerknaben, Passage theater beklimming toren Grote Kerk bonte avond met Malando's orkest, Plantage podium wielerronde van Schiedam toertocht voor fietsers en bromfietsers revue Gerard Walden en Berrie Kievits, Plantage podium films voor jongeren amateurrevue „Laat de poppetjes dansen" variété voor de jeugd „Laat de poppetjes dansen" toneel voor jongeren Scapinoballet voor de jeugd „Laat de poppetjes dansen" toneel voor jongeren Scapinoballet voor de jeugd „Laat de poppetjes dansen" bonte avond met Willy Vervoort, Plantage podium molenzoekrit door de polders rolschaatswed strijden vuurwerk als besluit! BIJ BE VOORPLAAT POPPENDROOM heet de zo- mertentoonstelling in het Stedelijk Museum. En dat het werkelijk een DROOM wordt, dat laten de drie poppen op onze voor plaat wel zien. Zijn het mensen, zijn het schimmen, die daar zweven? Flarden nevel, die 's avonds over het land dampen? Elfen, die willen dansen? Bestaan ze wel, of is het onze fantasie? In de betoverende poppen- droom van de hoogbejaarde Harry van Tussenbroek, on ze grootste poppenkunste- naar, is alles wonderlijk, raadselachtig, zó sierlijk, dat men nauwelijks gelooft, echte poppen te zien. En wie het dus niet gelooft, moet van 20 juli af maar eens in het museum komen kijken.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1957 | | pagina 6