126 Tentoonstelling van werken van de Duitse abstracte schilder H. Werden uit Aken. Zijn oeuvre hangt o.m. ten toon in de Parijse kunstgalerij Arnault. Deze expositie duurt tot omstreeks half oktober. Daarna tot begin november een expositie van werken van de Franse kunstschilderes Marie Marton uit Parijs, die o.m. nauw samenwerkt met maitre Nalart. Cultureel Contact Centrum De Chr. Film Actie vertoont op zaterdag avond 5 oktober de documentaire kleuren film „Het verloren continent" (Continen- te perduto), een Italiaanse expeditiefilm. De cameramensen brengen ons in Siam, op Borneo waar we getuige zijn van een liefdesgeschiedenis en inheemse ge woonten op Java waar we een offerande aan berggoden meemaken, en in andere exotische streken. Deze film zal wegens het vereiste brede doek voor Cinema scope vertoond worden in de julianakerk. De Kath. Film Actie brengt als tweede seizoenavond op maan dagavond 21 oktober twee voorstellingen in het genre van de operafilm. Uit dit qua kwaliteit niet sterk vertegenwoor digde filmgenre heeft men de geromantiseerde levensbe schrijving van de indertijd gevierde Australische zangeres Nellie Melba gekozen. De sopraan Patricia Munsel vertolkt de titelrol. Regisseur was Lewis Milestone, die ook „Oki nawa" en „Kangaroo" verfilmde. Monopole theater). De Kath. Kring vertoont op dinsdagavond 29 oktober een documentaire natuurfilm-in-kleuren „Svalbard" van de vogelkenner Jan P. Strijbos over het pooleiland Spitsbergen. (Mus/s Sacrum). Het Passagetheater brengt van 20 september af achtereen volgens: „Theehuis voor Tobiki" met Glenn Ford (naar het gelijknamige toneelstuk, dat ook reeds in Schiedam werd opgevoerd), a.l.de klucht „Op naar Hollywood" met Dean Martin en Jerry Lewis, a.l.; „De grote bluf" met Eddie Con- stantine in een voor zijn doen ietwat gematigde detective- rol, a.l.; een rolprent over ontwrichte jeugd „Gangsters van 18", 14 j.; de verheerlijking van de nieuwe dansmanie der Calypso „Banana Boat Song", 14 j.; en de derde, minst ge slaagde van de Britse doktersfilmserie „Doctor at large" met o.a. Dirk Bogarde en James Robertson Justice, a.l. Het Monopoletheater draait van 20 september af: wijlen James Dean in „Botsende jeugd" (18 j.); Tab Hunter en Natalie Wood in „Heuvels in vlammen" (14 j„Het monster dat de wereld bedreigde" (18 j.); „Het schot in de nacht" (18 j.); „Fort Petticoat" met Audie Murphy (14 j.); Marlon Brando in Stanley Kramers produktie „The wild one" (18 j.); „Het verdachte huis" (14 j.); „De hel van Dien Bien Phoe (18 j.); „Diamanten vermist" (18 j.); „The 7th Cavalry" (14 j.)en „Port Africa" (14 j.) met o.a. Pier Angeli. De Kefico (Kethelse Film Commissie) vertoont op de eerste seizoenbijeenkomst op woensdag 25 september de uit de gewone roulatie welbekende oorlogsfilm „The Dam Busters" met o.a. Michael Redgrave en op zaterdag 12 oktober „Mensen zoals jij en ik", waarin de Oostenrijkse Maria Schell als arts bij „Die letzte Brücke" voor een dilemma komt te staan. Kethel Het IvAO (Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling) organiseert op 19 september een kleurenfilmavond met Simon de Waard over Spanje, en op 17 oktober een film- en fotoavond met Anton de Zeeuw over het Suezkanaal. Volksgebouw Mac Phails revuegezelschap brengt op vrijdagavond 4 oktober de revue „Met grote trom" voor de afdeling Schiedam van de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren, die op de jaarlijkse Dierendag haar propagandaavond geeft. De revue werd eerder met groot succes in de Rotterdamse Grote Schouwburg op het Zuidplein gegeven (Mus/s Sacrum). Een variëté-avond met de Topliners en andere bekende artiesten wordt op donderdagavond 10 oktober gegeven ten bate van de Vereniging tot behartiging van de belangen van t.b.c.-patiënten. (Passagetheater). Het Rotterdams Philharmonisch Orkest speelt op 3 oktober voor Toonkunst. George van Renesse is de solist in het vierde piano concert van de Franse componist Camille Saint Saëns (1835-1921). Saint Saëns, die zelf concertpianist was, schreef lange tijd overwegend absolute muziek, maar com poneerde ook oratoria, opera's, symfo nieën en concerten voor cello, viool en piano, van welke laat ste vijf (meer nog dan het rijpere vierde) vooral het tweede uitblonk. Passagetheater Het eerste jeugdconcert van dit seizoen heeft plaats op dinsdag ochtend 1 oktober, waarop dirigent Eduard Flipse als van ouds de toelichting verzorgt. Dit concert van het R. Ph. O. staat onder auspiciën van het Gemeentelijk Bureau Onder wijs. Passagetheater De operette „E/n Waltzertraum" van Oskar Strauss staat als seizoenopening op het programma van de Katholieke Kring, en wel op 26 september. De Hoofdstadope rette, die twee seizoenen geleden hier de bewerkte operette van dezelfde componist „Hör mein Lied, Violetta" bracht, vond voor Otto Aurich, Fritz Steiner, Claire Clairy e.a. in Oskar Strauss' succesrijkste oeuvre unieke gelegenheid om hun kunsten te tonen. Te Wenen geboren in hetzelfde jaar (1870) als Franz Lehar heeft Strauss, zijn familienaam eer bewijzend, zich al vroeg tot een der origi neelste meesters van de tweede bloeitijd der operette ont wikkeld. In 1907 verscheen „Ein Walzertraum", die hem in een slag beroemd maakte. Deze operette in drie bedrijven van de librettoschrijvers Dörmann en Jacobson, is gebaseerd op een novelle uit Hans Müllers „Buch der Abenteuer". Het werk werd door de grijze componist in 1951 te München opnieuw bewerkt. „De volle waarheid" is de titel van het toneelspel, dat het Rotterdams Toneel op 17 oktober voor de Kath. Kring zal brengen. Passagetheater Het Rotterdams Toneel komt op 24 oktober voor de Schie- damse Kunstkring met een ten tijde van het ter perse gaan van dit blad nog niet nader omschreven stuk. (Passagetheater).

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1957 | | pagina 18