Schied 186 8/ijdorp. plein. Boffer* \Schiec/Am.\ SCHIEDAMMER ZIJN IS LEVENSGEVAARLIJK! De burgemeester heeft het in de museum-aula nog eens aan allen voorgerekend. Er gaan per dag bijna 16.000 auto's langs de Schiedamse verkeers wegen langs Rotterdamsedijk, Koemarkt en BK-laan, en deze stroom van gemotoriseerde voertuigen groeit met de jaren, zodat hij over 50 jaar vervijfvoudigd zal zijn. Het wordt levens gevaarlijk Schiedammer te zijn en niet gemotori seerd. Willen we over tien, twintig jaar nog voet gangers overhouden, dan moet Rijksweg 20 er komen. En welk een besparing, aldus de burgemees ter: iedere auto rijdt straks over Rijksweg 20 in 20 tot 25 minuten korter tijd van Vlaardingen naar Rotterdam, dan thans langs de BK-laan en de Rotterdamsedijk. En berekent men deze tijd winst over een vol jaar, dan betekent dit voor het zakenleven in dit gebied een besparing van drie miljoen per jaar. Ir. Maris is allang overtuigd van het nut van de nieuwe weg. Desondanks zullen we nog tot 1965 moeten wachten. dingen nog volkomen sluimerden in hun landelijke rust zo omstreeks 1928 schreef het gemeente bestuur van Vlaardingen aan Rijkswaterstaat de vol gende brief: ,,Wij hopen dat met stelligheid kan wor den aangenomen, dat de nieuwe weg in hoofdzaak Schielands en Delflands zeedijken zal volgen. De geschiktmaking van deze dijken zal een betrekkelijk eenvoudig werk zijn. Bovendien kan voorzover deze gemeenten betreft, zonder veel kosten een brede weg door de bebouwde kom worden aangelegd. Wij ver zoeken u met de grootste ernst niet tot de aanleg van een geheel nieuwe weg over te gaan. MAAR Rijkswaterstaat zag scherper en kwam met een plan voor een rondweg" buiten de kom der betrokken gemeenten, waarvan in 1930 het tracé definitief werd vastgesteld, althans voor wat het eerste deel betreft. Ir. Maris deelde mede, dat onlangs ook het nog te voltooien gedeelte van Rijksweg 20 dat Vlaardingen en Rotterdam moet verbinden in hoofdlijnen is goedgekeurd en meende dat de uitvoering in verband met de grondgesteldheid van het gebied in kwestie vijf a zes jaar zal vragen. Voor 1958 is een bedrag uitgetrokken voor de eerste grondwerken en voor 1959 volgt dan de aanbesteding van het grondwerk, dat de aansluiting moet vormen met het reeds uitgevoerde gedeelte (voorbij Vlaardingen). In 1965 zal de verbinding in gebruik kunnen worden genomen. WIJ zullen dan wel nog acht jaar moeten wachten, maar is dat, gezien de omvangrijkheid van dit plan wel zo wonderlijk? Wij hadden niet de indruk, dat er financiële bezwaren aan de verwezenlijking in de weg staan. Zelfs de bestedingsbeperking gaat aan Rijksweg 20 voorbij. Deze veertig a vijftig \V! A&rdin(>en\ OndtrdoorO*r>Q ff.W 20. l'ptJl

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1957 | | pagina 14