am ligt prachtig centraal miljoen zullen op een of andere wijze wel voor de dag komen. Rijkswater staat is van de noodzaak van deze weg overtuigd en de verkeersfilm en de cijfers der verkeerstelling, die de Gemeente Schiedam als over tuigende bewijzen produceerde, hebben Waterstaat ongetwijfeld in deze overtuiging gesterkt. Dat het zo lang zal duren hangt samen met allerlei technische problemen. De grond voor het veertien km lange tracé zal men moeten beklinken. Tal van bruggen en viaducten moeten worden aangelegd. Ir. Maris deelde mede, dat over een afstand van slechts acht km zestien „kunstwerken" moeten worden gemaakt. Een dezer kunst werken is een uitgestrekt viaduct in de Spaansepolder, waardoor het autoverkeer, na de brug over de Delfshavense Schie te zijn overgestoken, niet aanstonds moet dalen om bij de Schiedamse Schie weer omhoog te gaan. Maar dit geweldige viaduct enkele duizenden meters lang komt voorlopig niet aan bodhet vergt een uitgave van ca. 20 miljoen en is niet geheel onmisbaar. MET dat al zal dus het verkeer van Hoek van Holland en Vlaardingen men denke aan de bijna 20.000 tankauto's en vrachtwagens, die thans in een jaar tijds via Schiedam worden uitgezonden door de Shell in 1965 gaan over Rijksweg 20. De wagens met groente uit het Westland zullen langs deze weg Rotterdam kunnen bereiken en aansluiting vinden op de wegen verder naar het zuiden en het westen, en vooral ook: het belangrijke industriegebied, dat Schiedam heeft geschapen ten westen van de Schie en bij de Rotterdamse Spaansepolder, wordt wat men noemt ontsloten. Een beter bewijs van de juistheid van het in deze hoek gevoer de vestigingsbeleid kan moeilijk worden gevonden. L. M. De ,,nekbreker" voor het doorgaande verkeer in Schiedam: de smalte, bochtige, onover zichtelijke en drukke Koemarkt-brugsituatie. Let op het gespan, dat tussen de bussen in hst gedrang komt! En 't is non niet eens een spitsuur. Stoa* otterdam] Het tracé van de geprojecteerde weg, die de drukke stadscentra mijdt. Een belangrijk knooppunt is dat waar men de Ëeneluxweg zal kruisen.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1957 | | pagina 15