CJ fuvdc $j?Ce<2ycl 201 VOOR DE PERIODE VAN 24 DECEMBER TOT 27 JANUARI Tentoonstelling schilderijen en teke ningen van Vincent van Gogh in het Stedelijk Museum tot 26 januari. Samengesteld met medewerking van Vincent van Goghs neef, ir. V. W. van Gogh uit Laren, geeft de expo sitie een overzicht van des schilders oeuvre in de onderscheidene perioden. Op 10 januari wordt in de serie „Ontmoetingen met Kunst" een causerie gehouden over „Vincent van Gogh, de ware leugen van de kunst". Schilderij van de maand: een serie prenten van Edgar Tijtgat, „De dag na Sinterniklaas", een kindersprookje. Expositie van schilderijen, grafisch- en beeldhouwwerk van de Schiedammer Piet Stuyvenberg, geboren 1901 Stuyven- berg ontving zijn opleiding aan de Rotterdamse Kunstacademie; hij maakte studiereizen naar Londen en Parijs. Werk van hem vindt men in het Arnhemse provinciehuis, in het museum Boy mans en in de Stedelijke musea van Amsterdam en Schiedam. De expositie wil een overzicht zijn van Stuyvenbergs artistieke ontwikkeling: van het academisch schilderen en beeldhouwen tot het abstraheren. - Tot 9 januari. (Cultureel Contact Centrum). Na Stuyvenberg een expositie van drie jonge Belgische schil ders. Robert Wagner; „Marineduivels" en „Odongo" met o.a. Rhonda Fleming; James Dean in „East of Eden"; „Mexicaans goud"; Alan Ladd in „Stampeded" („Met donderend geweld"); Grace Kelly in Alfred Hitchcocks meesterlijke thriller „Dial M for Murder" (U spreekt met uw moordenaar); Curd Jürgens in Jules Vernes „Michael Strogoff de koerier van de Tsaar"; en „The return of Jack Slade" met Mari Blanchard. Revue „Anders dan anders" van radio-artis- ten (o.a. het K.R.O.-orkest van And ré van Wat- tingen, Berrie K'evits, Gerard Walden en de Selvera's) op donderdagavond 9 januari voor de leden van de Katholieke Kring in het Passagetheater. Een kindercircus voor de jeugdleden van de Kath. Kring op tweede Kerstmiddag in Musis Sacrum. Kerstconcert in de Museumaula, op maandagavond 23 december door het Schie dams Vrouwenkoor. Orgelspel. Op het pro gramma o.a. kerstliederen, een cyclus van Benjamin Britten. De Kath. Film Actie vertoont op 13 januari in het Monopole Theater de kleuren film „Rear Window" met James Stewart en Grace Kelly. Het is een der „niet-klassieke" thrillers van de beroemde regisseur Alfred Hitchcock, een „raam-vertelling" in een on gebruikelijke zin van het woord. Een aan zijn ziekbed gekluisterde fotograaf, die uit verveling met een telelens zijn overburen begluurt, ziet vreemde dingen gebeu ren De Chr. Film Actie vertoont op 10 en 11 januari in Irene een van de eigen Cefa-films: „Piroschka" (een kleurige romantische geschiedenis uit het vooroorlogse Boedapest) of „Een moeder gezocht" (een ontspanningsfilm zonder meer met vele grappige momenten). Het Passage Theater vertoont van Kerstmis af: „Lau rel en Hardy bij de luchtbescherming"; de uitgestelde „Afri kaanse leeuw" van Walt Disney in diens voortreffelijke reeks documentaire natuurfilms; „Attack" met de strijdlustige Jack Palance; en „Interpol, de strijd tegen verdovende middelen" met Anita Ekberg en Victor Mature. HetMonopole Theater brengt van Kerstmis af: „The mountain" (Schaduwen over de sneeuw) met Spencer Tracy en Museumconcert voor de vereniging Vrienden van het Museum op 27 januari, eveneens in de Museumaula. Voor Toonkunst concerteren op 16 januari in het Passage Theater met het Rotterdams Philharmonisch Orkest de pianis ten Marinus Flipse en A. S. H. A. Blaisse (Toonkunsts voorzitter!) in het dubbelconcert van Francis Poulenc (geb. 1899) èn in Bachs concert in C-mineur voor twee piano's. Voorts staat onder meer Haydns 88ste symfonie op het programma. Dirigent is Eduard Flipse. Het tweede jeugdconcert van het Rotterdams Phil harmonisch Orkest wordt gegeven op dinsdagochtend 14 januari in het Passage Theater. Dit concert, voor de schooljeugd toege licht door dirigent Eduard Flipse, staat onder auspiciën van het Gem. Bureau Onderwijs te Schiedam. Het Rotterdams Toneel treedt op 23 jan. in het Passagetheater op voor de leden van de Schiedamse Kunstkring. De keuze van het stuk is nog onbekend. De jeugd zal in de Kerstvakantie in het Passage Theater 's ochtends van speciale jeugdvoorstellingen kunnen genieten.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1957 | | pagina 29