Over TAFELTENNIS gesproken 202 TAFELTENNIS IN 1902. Sommige onzer grootouders hebben in hun jonge jaren reeds een balletje tafeltennis geslagen en zelfs onderlinge wedstrijden gespeeld. De Schiedamse Courant van 11 maart 1902 schrijft daarover: „Ook in onze gemeente is het nieuwe ping-pong-spei reeds zozeer doorgedrongen dat het noodig werd de spelers in de gelegenheid te stellen zich met elkaar te meten. Daartoe was door het bestuur de als herschapen sociëteit De Vereeniging aan de Lange Haven gisteravond behalve voor de leden, ook toegankelijk gesteld voor de dames dier leden. Aan de oproep ten strijde hadden 24 personen gevolg gegeven. Het was een gezellige avond, terwijl er flink gestreden werd, dikwijls zeer elegant en netjes. De grootste helft der spelers bestond uit dames, doch niet alleen in aantal was het zwakke geslacht het heerschende. Ook in het spel bleek het sterke het zwakkere te zijn: want alle prijzen werden door dames behaald." 8. Kedde. Van de tennissport, waar we het een vorige keer over hadden, naar het tafeltennis is maar een kleine stap. Van dat standpunt gaat ook de vereniging TSF uit, want deze beoefent zowel lawn-tennis als tafeltennis. De geschiedenis van deze sport hier ter stede is eigenlijk nog maar erg jong, want tafeltennis is pas goed na de laatste oorlog in zwang gekomen. Voor de oorlog het was in 1937 maakte de heer Meuldijk reeds propaganda voor de tafel tennissport en inderdaad slaagde hij erin een groep je spelers bijeen te brengen. Tot deze tafeltennis sers behoorden ook de gebroeders Zuidgeest en een van hen slaagde er met zijn zuster in het kam pioenschap van Nederland (mixed double) op zijn naam te brengen. Met de oorlog verdween de tafeltennissport, maar in 1948 kwam de ping-pong bal weer boven water. Eerst zag de vereniging TCK het licht en naar mate de speelgelegenheden beter werden kwamen er meer verenigingen, NOAD, Ready, TSF en kortgeleden IPC kondigden zich aan en gaven met hun oprichting te kennen, dat deze sport zeker bestaansrecht heeft in onze stad. Sinds enkele jaren spelen verscheidene Schiedamse verenigingen in de Korenbeurs, die ideaal is voor deze sport indien slechts de vloer waterpas zou zijn en dat ontbreekt er nu juist aan. In ieder geval mogen de Schiedamse tafeltennissers ook dit jaar weer in de Korenbeurs spelen en wellicht dat zij voor het volgend jaar een oplossing zullen hebben gevonden. Hans Nieuwendijk. HET SCHOOLBUITENHUIS WEER LEEG! Ja, het seizoen waarin het mooie Schiedamse Schoolbui- tenhuis te Oosterhout (in ons oktobernummer wijdden wij er een artikel aan) bewoond en „beleefd" wordt door geest driftige scharen schoolkinderen is per 1 november jl. weer gesloten. Eigenlijk al eerder, want de rondgaande A-griep had tot een vervroegde sluiting genoopt. De bordjes met rijk belegde boterhammen in de lichte en moderne eetzaal (foto onder) verbeiden nu niet meer op de lange tafels het ogenblik waarop de uitgelaten kinderen op hen zullen aanvallen, maar wachten in de diepe kasten op het komende seizoen, dat evenwel nog een volle winter van ons gescheiden is. Ook de waszalen zijn nu nog leger dan op de rechtse foto: handdoeken en beddegoed zijn meegenomen of opgeborgen en de kranen van de fraaie wasrotondes zijn veiligheidshalve afgesloten. Maar in mei, als overal een nieuw leven begint, breekt ook hier een nieuw seizoen van bruisende activiteit aan!

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1957 | | pagina 30