SCHIEDAM, IJSBAAN de siad zonder 225 De beperkte omvang van de sproei-ijsbaan komt op deze foto wel duidelijk tot uiting. Zou daar geheel Schiedams schaatsminnende bevolking een plaats kunnen vindenMen oordele zelf! Naar de zandvlakte? Toen deed de bestedingsbeprking zijn intrede en daarmee kwam de ijsbaan wéér op een dood spoor, hoeveel plannen er ook schijnen te bestaan. Het ligt waarschijnlijk in de bedoeling een nieuwe ijsbaan aan te leggen op de Zandvlakte. Dit zou dan gedeeltelijk kunnen samengaan met een rolschaatsbaan, zodat het water bij vriesweer over het beton gespoten wordt. Vanzelfsprekend moet een dergelijke baan volkomen schaatssport in niet geringe mate zijn achtergesteld. Toch heeft men van gemeentewege gepoogd om de Schiedamse IJsvereniging aan een nieuwe baan of althans aan een nieuw terrein daarvoor te helpen, maar tot nu toe is daar weinig of niets van terecht gekomen. In 1956 wees de gemeente een mooi terrein aan de Laan van Bol'es aan en de S.IJ.V. begon direct te trachten gelden bijeen te krijgen. Het benodigde kapitaal zou ongeveer f. 30.000 zijn en de vereniging stelde zich voor door uitgifte van obligaties aan dit bedrag of althans een gedeelte ervan te komen. Op een algemene vergadering werd daartoe besloten. Kort daarna ging echter de hoop, die men op de nieuwe baan gesteld had, in rook op. De afdeling stadsontwikkeling van Gemeentewerken kwam tussen beide en vertelde, dat op het aangewezen terrein huizen gebouwd zouden worden en daarmee was de kous af. Hierdoor stond ook de uitgifte van obligaties geheel stil. Naarstig werd er gezocht naar een ander terrein en er kwam weer een glimp van hoop, toen de gemeen te een terrein nabij het sportvelden-complex bewesten de Poldervaart aanwees. Bij nader inzien bleek dit terrein echter niet het eigendom van de gemeente te zijn, zodat men er moeilijk over kon beschikken. egaal en precies horizontaal zijn, zodat er slechts een klein laagje water behoeft te worden opgespoten. Wanneer een dergelijke baan evenwel gereed zal zijn is met geen mogelijkheid te zeggen, daar met het oog op de eventuele rolschaatsbaan nu ook de ge meente meer gelden ter beschikking zal moeten stel len. Het zou in ieder geval ook financieel! een prachtige oplossing zijn, daar deze baan niet te ver van de stad verwijderd ligt en eigenlijk nog een gun stiger plaats heeft dan de oude baan aan de Spierings- hoek. Voorlopig zullen de schaatsers zich echter nog te vreden moeten stellen met de sproeibaan van de heer Blaisse aan de Spieringshoek, die echter voor inten sief gebruik veel te klein is, zodat de hardrijders hun heil in Rotterdam of Vlaardingen, of bij zeer strenge vorst op de Poldervaart, zullen moeten zoeken. In september 1958 bestaat de Schiedamse IJs vereniging vijftig jaar en het zou toch wel erg prettig zijn als deze vereniging dan zo niet over een baan, dan toch over een toezegging daarvoor zou be schikken! HANS NIEUWENDIJK, 's Avonds is het op de Sproei-ijsbaan, de be spoten tennisbanen van de heer Blaisse, vaak nog drukker dan overdag.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1958 | | pagina 13