HET MAASRESTAURANT wordt een Qck itooi de gewone man II ET IS NU de tweede keer, dat ikdirecteur van een Horeca-bedrijf ben: eerst van het Delta-hotel in Vlaardingen en nu .van het Europoortrestaurant aan de Maas boulevard, maar ik heb nog nooit een gast aan een hotelkamer geholpen en ik heb van het restaurantbedrijf niet de minste notie", zegt ons de heer C. H. Buschmann, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden- Maas. „Hier en in Vlaardingen hebben ze mij tot tijdelijk directeur gebombardeerd. De N.V. bestaat en die moet naar buiten optreden en omdat het nog niet zover is om voor het Maas restaurant een echte directeur te benoemen, zo'n vakman, die alle kneepjes van het vak verstaat, hebben ze mij zolang met deze functie belast. Maar het zal niet eens zo lang meer duren, dan staat het restaurant op de Maasboulevard overeind met zijn twee verdiepingen en zijn ruime tegen de wind beschutte terrassen. En dan is er wel degelijk een vakman nodig om de onder neming tot een succes te maken." Want je weet het van te voren niet, meent de heer Buschmann, je zet zoiets op als een bier-restaurant, zoals dat met het Deltahotel het geval was. Het ding gaat draaien en het wordt een wijnrestaurant. Dat verandert de hele opzet. De wijndrinkers eten veel duurder. De standing is hoger en dat overvalt je: zomaar! En nu dit prachtige, magnifiek gelegen res taurant in Schiedam, dat tegen Pasen wel in gebruik zal worden genomen versta me goedPasen anno 1959! wat weten we af van de sfeer, die het zal krijgen? Die is niet te voorspellen. Misschien wordt het wat meer gericht op de gewone man. Zo op enkele kilometers afstand van het „dure" Delta-hotel kon dat wel eens een voordeel zijn. We hebben gerekend op vergaderzalen: de bovenver dieping is daaraan gewijd. Pracht gelegenheid voor congressen van allerlei buitenmensen. Voor natuur liefhebbers en watersportmensen. Wat heeft Rotter dam op dit gebied? Eigenlijk niets. Het kon wel eens zijn, dat Rotterdam de mogelijkheden van het restau rant aan de Maasboulevard het eerst ontdekt, net zoals ze 't Openluchtzwembad Groenoord hebben ontdekt. De tijd is voorbij, dat je Schiedam, kunt zien als een op zichzelf staande stad met haar eigen ont spanning en haar eigen uitspanningen. Nee, elk stukje recreatieterrein, elk gezellig recreatieoord is .meteen gemeengoed voor het hele woongebied.... En we zullen ze hier goed ontvangen, zegt de heer Buschmann, dat verzeker ik u. Kijkt u die tekening maar eens aan. Zie eens, hoe gezellig: links de haven voor de zeiljachten. Dan de woning voor de gerant, een gebouw met twee verdiepingen met vergader zalen en dan rechts het restaurant met prachtige terrassen. Als u daar staat stroomt onder u het water voorbij. Het terras hangt enigszins over het water we hadden hier immers een flinke uitkijktoren willen bouwen nee, dat gaat niet door. Misschien later, wanneer het er wel weer af kan. De keukens zijn in de Het Maasrestaurant Europoort aan de Schiedamse Maasboulevard volgens de plannen van de architec ten Swaneveld en Goslinga.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1958 | | pagina 7