220 Aan de Maaskant, het stukje Wilton terrein langs de Maas achter het Sterre- bos, kreeg men 's zomers een goede indruk hoe groot de behoefte aan een restaurant was! Waar nog maar luttele jaren geleden een ongecultiveerd stuk grasgrond met keien plaats maakte voor de Maasboulevard, zal in 7959 bovendien nog een modern restaurant zijn verrezen. kelderverdieping en zij worden gro ter dan die in het Delta-hotel, met bergruimte voor wijn en bier en de kelder voor de centrale verwarming. Die vergaderzaal kan door een schuifwand in tweeën worden ver deeld: één zaal van 8-j bij 9 en één van 10 bij 13| meter. Daar gaan spijstiften naar toe; men kan er dus ook een hapje gebruiken. Een terras is altijd een kostbaar ding. Hoeveel dagen van het jaar kunnen de gas ten daar zitten? En je moet het maar uitrusten met windschermen van glas en met kleurige parasols tegen de zon. Kostbaar. Maar ze komen er: het zal hier gezellig zitten worden met een heerlijk vergezicht over het komen en gaan der boten. Tussen de stadsrand die in de toekomst zal bestaan uit een zestal toren flats op het thans genivel leerde terrein langs de Ha- vendijk en de Maasboule vard komt een stuk park en misschien nog wat sportvel den. Het puntje van de Maas- boulevard wordt dan bereik- C. H. Buschmann baar via de Maasboulevard en de Gustoweg, via een laan langs de jachtenhaven, die over de nieuwe Spuisluis naar het Volkspark en de Willlem de Zwij gerlaan loopt en via een weg, die het restaurant langs de Plantage met de stad verbindt. Nog zijn de verbindingswegen slecht, maar dat blijft niet zo. Ook op dit punt is de gemeente actief. Wanneer het restaurant klaar zal zijn Zoals ik zeials alles mee loopt met Pasen 1959. De palen zijn nu alle in de grond geheid. Met de betonnen fundering zal men wel gauw beginnen. Maar meer dan dat kunnen we nog niet maken. We hebben voorlopig nog slechts een vergunning voor het maken van de onderheiing en de betonnen funde ring. Het is op het ogenblik moeilijk vergunning te krijgen voor de eigenlijke bouw: alle objecten boven de 100.000 gulden vereisen de per soonlijke goedkeuring van de minister. Maar de burgemeester, die zich zoveel moeite getroost heeft voor het bijeenbrengen van het beginkapitaal (op 14 november jl. waren 700 aandelen van f. 500 en vier aandelen van f. 250 geplaatst, terwijl f. 75.000 wor den gegarandeerd door Gemeente, Oranjeboom Brouwerij, Rijnbende en wijnhandel) zal alles in het werk stellen om ook een bouwvergunning te krijgen voor de rest. Burgemeester Peek zegt: Ik heb goede moed, dat wij dit vlot achter elkaar zullen kunnen afbouwen. Het is goed, dat wij kunnen zeggen: het geld is er, de plannen van de architecten Swaneveld en Goslinga liggen gereed en de palen zitten er al in. Het aandelenkapitaal bedraagt f. 400.000 waarvan volgens de heer Buschmann reeds f. 300.000 geplaatst is. Verder kan voor de bouw en de inrichting f. 480.000 van de brouwerij worden geleend. Er is dus financieel geen enkele hinderpaal meer. Jammer dat die be stedingsbeperking het ons zo moeilijk maakt....

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1958 | | pagina 8