volvoeren grootse plannen 5 CENTRUM- «tó«NC£N 5, Uit de wirwar van draden, staketsels, beton en hout zal eerlang een orden telijk spoorwegviaduct bij de Over- schiese overweg verrijzen. Schiedam heeft er al zo lang op gewacht. De chaos van wachtend verkeer en rijdende treinen was allengs onhoud baar geworden. De nieuwe auto's op de trein lijken de vlugste weg te hebben gekozen Eens zal de tijd komen, dat het wegverkeer tussen Delft en Schiedam vrijwel geen hinder meer zal ondervinden van de nu nog beruchte spoorwegovergang op de Overschieseweg. Deze tijd is zelfs niet ver meer. Omstreeks 1 oktober 1959, met ingang van de winterdienst van de Nederlandse Spoorwegen, zullen de nieuwe spoorbanen, perrons, tunnels en viaducten van het Schiedamse spoorwegcomplex gereed zijn en in gebruik worden genomen. Zeer waarschijnlijk zal zelfs reeds met ingang van de zomerdienst 1959 de eerste trein op de nieuwe spoorbaan Rotterdam- Delft rijden. Daarmee zal het Spoorwegplan Schiedam voor een belangrijk deel zijn uit gevoerd. Rest nog de bouw van een nieuw station, welk werk nog wel enige tijd op zich zal laten wachten, omdat er nog geen volstrekte zekerheid bestaat omtrent de plaats van het nieuw te bouwen station. Voor menige Schiedammer en voor vele automobilisten buiten de stad, die een druk gebruik maken van de Overschieseweg, zal echter wel het belangrijkste zijn te vernemen, dat over circa anderhalf jaar aan het schrikbewind van spoorbomen dicht!" een eind wordt gemaakt!

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1958 | | pagina 5