ian het schrikbewind 6 Men hoeft er werkelijk niet bevreesd voor te zijn, dat dit gebeuren naar een latere datum zal worden ver schoven. Tot nog toe zijn de werkzaamheden volgens plan verlopen en in de planning van de uitvoering van deze kunstwerken zijn wel degelijk mogelijke tegen slagen verdisconteerd. Wie nu op het Schiedamse station staat met zijn ge zicht naar de Parallelweg toegewend, ziet dat de oor- WERKiN .UiTVpERlNq Toezicht van Schiedams burgerij! spronkelijk louter papieren plannen al enige aan schouwelijke vorm hebben gekregende betonnen staket sels, houten bekistingen, heipalen die voor een deel boven de grond uit komen en grote hoeveelheden nieuw gestort zand. In deze ogenschijnlijke chaos kan men al gauw de rudimenten van het eerste en het derde perron (alleen deze perrons krijgen een betonnen voetstuk", het tweede perron komt op zand te staan) en stukken tunnel ontdekken. De viaducten Het bezienswaardigst is echter nog het stel viaducten, dat over de Schie loopt en nu vrijwel gereed is. Het ene viaductdeel is circa tien meter breed, het andere bijna vijftien meter. Over elk van beide viaducten zullen twee spoorbanen worden gelegd, terwijl de breedste nog plaats biedt voor een derde, zo die nodig mocht zijn in de toekomst. Met de bouw van de viaducten over de (nog niet aangelegde) 's-Gravenlandsekade en de Laan- slootseweg is men ook voor verreweg het grootste deel gevorderd. Het kleine viaduct voor voetgangers en fietsers in het verlengde van de Hogenbanweg is nog niet zo ver; met dat werk is men dan ook pas later aan gevangen. Toch kan men bij het bezien van de huidige stand van de spoorwegwerken niet meer dan een zeer, zeer vage indruk krijgen van wat er komen gaat. Zijn de tunnels klaar, waarvan men nu gedeelten kan zien, dan worden deze aan het gezicht onttrokken. Er komt namelijk zand overheen, waarna de voltooiing van de perrons aan vangt. De tunnels Er komen drie tunnels van elk vijftig meter lang, die aansluiting op de perrons zullen geven. Meest westelijk komt de ingangstunnel voor de reizigers, die zes meter breed wordt. Daarnaast, even uit het midden, komt een vijf meter brede goederentunnel en geheel aan de andere kant van de perrons een overstaptunnel van eveneens zes meter breedte die bestemd is voor de reizigers die uit de richting van De Hoek komen en in de richting Delft willen, of omgekeerd. Alle perrons geven aan sluiting op de drie tunnels. De reizigerstunnel zal in de toekomst regelrecht aan sluiten op het nieuwe stationsgebouw, wanneer dit gereed is. Dit zal echter nog wel even duren, want met de bouw ervan is men zelfs nog niet begonnen. Zolang het nieuwe station er dus niet is, kunnen de reizigers gebruik maken van de overstaptunnel, omdat deze (tijdelijk!) zal uitkomen op het oude perron. De perrons Overigens, er komen niet twee perrons, zoals aanvan kelijk was gedacht, maar drie van elk 300 meter lang, waarvan 150 meter wordt overdekt. Het eerste perron, dat het dichtst bij het bestaande perron komt te liggen, is bedoeld voor de lijn Hoek van Holland-Rotterdam. Het derde perron, waarop de Parallelwegbewoners het gezicht zullen krijgen, is be stemd voor de reizigers naar Delft. Op het middelste perron, nummer twee, komen de reizigers uit Delft aan en vertrekken die naar De Hoek. Het oude perron zal verdwijnen. Men rekent erop, dat de nieuwe perrons in augustus klaar zullen komen. Het is niet zo, dat alle drie perrons een restauratie ruimte zullen krijgen. Een dergelijke gelegenheid heeft men voor het eerste perron, waar uiteraard niemand hoeft te wachten, niet nodig geoordeeld. Op het middelste

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1958 | | pagina 6