De Nieuwlandse huisvrouwen krijgen winkelboulevard THUIS Nu nog „op reismet de boodschappentas maar straks: 62 De huisvrouwen in Nieuwland, Schiedams nieuwe en imposante „satelliet" waarover iedere burger met gepaste trots kan spreken, moeten om eens ge zellig te gaan winkelen (dat is en mag wat anders zijn dan alleen maar vlug iets kopen, oh ongeduldige huisvaders!) een heel eind uit de buurt. Want alle fraaiheden en geriefelijkheid die Nieuwland zijn inwoners biedt ten spijt: winkelen kan men er nauwe lijks, zo is ons bij een kleine enquête gebleken. „De dingen die ik direkt nodig heb haal ik hier," vertelt ons mevrouw Marcus, Dr. Wibautplein 21. „Maar als ik gezellig wil winkelen en cadeautjes of duurdere voorwerpen wil kopen, dan ik ga naar de stad Schiedam." Ook de van origine Rotterdamse mevrouw Bouman, die pas kort aan de Burgemeester van Haarenlaan 187a woont, heeft zich reeds een mening gevormd over de mogelijkheid van winkelen in Nieuwland. Die mogelijkheid is er niet, aldus mevrouw Bouman, er zijn te weinig winkels, je bent_verplicht bij één leverancier te kopen. „Een winkelstraat vol winkels ontbreekt." Toch krijgen de dames Bouman en Marcus en met hen menige andere huisvrouw in Nieuwland hun zin: er komt binnen afzienbare tijd een winkel,,straat" vol winkels, en wel rechts van de Damlaan. Op 13 mei 1957 sloeg het aannemersbedrijf Muijs en De Winter de eerste paal voor een 285(!) meter lange winkelgalerij met vier torenflats, een architec tonische combinatie van laagbouw en hoogbouw. Nu, bijna een jaar later, zijn voor dit imposante complex alle palen ingeheid en de keldervloeren ge stort. Men is druk bezig de bouw tot aan de begane- grondvloer te voltooien. Wanneer de winkelgalerij en de torenflats gereed zullen zijn, valt echter nu nog onmogelijk met enige juistheid te zeggen. Het tempo, waarin de bouw zal vlotten, hangt namelijk niet alleen van de uitvoerders af. Zo zal straks het imposante complex van winkels en woningen in Nieuwland eruit zien. Een verrassende combinatie van hoogbouw en laagbouw.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1958 | | pagina 18