r en Australië T ribune-problemen Geen fiasco Cockie ook Pauline v. d. Wildt mee, maar of er nog meer van onze dames meedingen, hangt af van de gestelde limiet, die nog niet bekend is. We hebben hier een paar opkomende krachten, die zich wel aan de strijd om het kampioenschap zullen wagen, nl. Henk Schouten, Eddy van Soest, Peter Koning en Kees van Lieshout, allemaal 100 meter vrije slag en misschien Schouten nog aan het nummer 200 m vlinderslag en Koning aan de 100 m rug. Ja, de Nederlandse deelnemers worden zoveel mogelijk ondergebracht bij particulieren in Schie dam. De heer Roodenrijs heeft al zekerheid voor 120 tot 125 bedden. Of dat genoeg is, valt nog niet te zeggen. Dat hangt al weer van de tijdlimiet af. Maar wij hebben goede hoop, dat we ze allemaal kunnen onderbrengen (met een gratis toegangsbewijs voor drie dagen doorlopende toegang als beloning voor de gastheren). Voor de Australische gasten heeft de Nederlandse Zwembond zich ingespannen. Voor hen worden kamers gereserveerd in een hotel in Rotter dam. Die Australische zwemploeg bestaat geheel uit dames: Dawn Fraser (20 jr.), Lorraine Crapp (19), Sandra Morgan (15), Lisa Konrads (13), en Alva Colqhoun (15) vrije-slagzwemsters van wereld formaat en verder de 18-jarige Barbara Evam, schoolslag, en Berverley Bainbridge, vlinderslag, Gergaynia Becket, 17 jaar, en Ann Nelson, 13 jaar, als rugslagzwemsters. De dames worden vergezeld door Berger Philips, secretaris van de Australische Zwembond. Zij komen eerst naar Engeland, maar vertrekken op 5 augustus naar ons land. Eerst zullen zij Amsterdam en dan Bad Boekelo bezoeken even wel zonder daar aan wedstrijden deel te nemen en op 7 augustus komen zij naar Schiedam. Alle drie dagen van het grote zwemfeest in Bad Groenoord zullen de Australische gasten aan de wedstrijden deelnemen en de dag na het feest, maandag 11 augus tus, vertrekken zij naar West-Berlijn. U kunt zich wel voorstellen, dat het op 8, 9 en 10 augustus zal spannen. Die Australische zwemsters zijn niet voor de poes. Het zijn de sterren van de Olympische Spelen van het vorige jaar. Wat we hier krijgen is dus nog een staartje van de Australische Olympiade. Voor de Nederlandse zwemmers en zwemsters is het de laatste selectiewedstrijd voor de V.l.n.r.: Ilse Konrads, Lorraine Crapp en Corrie Schimmel. Europese kampioenschappen in Boedapest. De Ne derlandse ploeg zal zijn definitieve samenstelling eerst kunnen krijgen, wanneer de uitslagen van de Schiedamse kampioenwedstrijden bekend zijn. Men verwacht een enorme belangstelling, zowel uit binnen- als buitenland. En om alle kijkers een plaatsje te geven, zullen de tribunes moeten worden uitgebreid tot negen en tien rijen hoog. Die tribune- bouw is een groot probleem i.v.m. de slappe onder grond. Aan de ene kant is de betonrand van het wed strijdbassin 7£ meter breed. Daar is dus nog heel wat steunpunt, maar aan de andere kanten is de rand vier en drieëneenhalve meter. Er zullen extra voor zieningen moeten worden getroffen. Men wil 3000 mensen een plaats kunnen geven. De heer Suetens uit Eindhoven zal zich dezer dagen tijdens een ver gadering van onze commissie van voorbereiding daarover uitspreken. De tekeningen voor de onder steuning der tribunes zijn gereed. Blijken ze technisch niet uitvoerbaar, dan zal een andere oplossing moe ten worden gezocht. Maar dan zal het vermoedelijk meer gaan kosten dan de 3500 gulden, die men er nu voor meent te moeten uittrekken. [IR bestaat een garantiefonds, gevormd door en kele met de zwemsport sympathiserende instanties en particulieren en oudere leden van de Schiedamse Zwemclub, onder wie velen, die reeds sedert de oprich ting van de S.Z.C. op 15 juli 1912 lid van de vereniging zijn. Datzijn wareenthousiastelingen, zij zullen zorgen, dat de Schiedamse Kampioenschappen in Bad Groen oord in ieder geval geen financiële strop worden. Van de acht wedstrijdbanen in Bad Groenoord zijn tot dusver de beide buitenste niet gebruikt. Maar op 8 augustus wordt dat anders. Dan zullen alle acht banen worden gebruikt. Dan komen op alle nummers zes finalisten en twee Australische meisjes uit, de een op de vrije slag, de ander op de schoolslag, de vlinderslag of wel de rugslag. Er ko men van de K.N.Z.B. twee jury's, één voor het zwem men en één voor het schoonspringen. Heb ik te veel gezegd, toen ik u vertelde, dat de Schiedamse zwem- kampioenschappen tot een evenement op zwemgebied zullen worden, zoals Schiedam nog niet eer gezien heeft? Het wordt een grootse manifestatie, een zwem feest van internationale allure. L. M.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1958 | | pagina 20