MAN en PAARD Deze zomer noemen wij u in het museum 75 (Van onze eindredacteur) DE grote zomertentoonstelling, die elk jaar een belangrijk evenement is in de vakantiefeesten van de Schiedamse Gemeenschap zal ook dit jaar worden gehouden en wel in de maanden juli, augus tus en de eerste week van september. Het is niet eenvoudig geweest om een onderwerp te bedenken dat voor veel mensen aantrekkelijk zou zijn en toch van zoveel cultureel niveau, dat het de moeite en de kosten waard zou zijn. Tenslotte is de keuze gevallen op het dier, waarvoor eens een koning zijn koninkrijk wilde geven: het paard, en zo noemt het Schiedams museum u deze zomer ,,man en paard". Wie wel eens beminnelijk aan de conservator van ons museum heeft gevraagd „wat heb je nu zo de hele dag te doen in zo'n museum," wordt beleefd verzocht zich omgaand aan de Hoogstraat te mel den, teneinde mee te helpen. Was de Poppententoonstelling verleden jaar al een hele toer, het paard brengt Gemeenschap en Museum voor vele hindernissen en men mag wel zeg gen, dat deze tentoonstelling, om in de stijl te blij ven, een ware Cross Country is, met de nodige val kuilen, verborgen sloten en zelfs koddebeiers die op een gegeven ogenblik onverwachts op de onschul dige organisatoren beginnen te schieten met hun dubbelloops jachtgeweren, geladen met „nee", „kan niet", „onmogelijk" en „zoekt u maar ergens an ders". Hoewel dit bedenkelijk op zelfbeklag begint te lijken, is het wel nuttig om eens deze blik „in de stal" te werpen. Het is duidelijk dat de zomer niet degeschiktstetijd is om bruiklenen uit andere musea te krijgen. Men kan het niet euvel duiden dat de beheerders van andere openbare verzamelingen juist 's zomers hun meest spectaculaire zaken bijeen willen houden; en waar het Stedelijk museum allerminst de reputatie heeft van het Louvre, kunnen Gemeenschap en con servator hun plannen slechts met losse teugel be rijden. Deze fraaie schimmel van de Nederlandse paardenschilder Wouter Verschuur zal te zien zijn op de grote zomertentoonstelling ,,Man en Paard" in het stedelijk museum juli, augustus, september.

Schiedamse Gemeenschap (tijdschrift) | 1958 | | pagina 7